Hoşgeldin Ziyaretçi! Üye değil misin? Hemen Kayıt Ol!

Sayfa: [1]
1 ziyaretçi konuyu incelemekte.
0 kişi tarafından beğenildi.

Admin yardım
Apollyon tarafından 11 Ocak 2017 tarihinde açıldı. (11 Cevap, 781 Görüntüleme)
Sayfayı Paylaş:

Varrios Los Aztecas
*
: 10 GP
Admin yardım
Gönderilme: 11 Ocak 2017 21:27:50
Arkadaşlar oyunda /b oyun dışı konuşma da adminlerin ismi kırmızı olmasını istiyom nasıl yapacağım ?

(1 kere düzenlendi. Son Düzenleme: 11 Ocak 2017 - Apollyon)
The Lost Brotherhood
*
: 110 GP
Cvp: Admin yardım
Gönderilme: 12 Ocak 2017 05:01:39
/b komutunu ve yönetici değişkenini atarsanız yardımcı olabilirim.
Yok
0

Varrios Los Aztecas
*
Gönderilme: 12 Ocak 2017 09:30:49
/b komutunu ve yönetici değişkenini atarsanız yardımcı olabilirim.

Kod: [Seç]
CMD:b(playerid, params[]) { if(Karakterler[playerid][GirisYapti] >= 1) { if(isnull(params)) return SendClientMessage(playerid,-1,KULLANIM_MESAJI"/b [yazı]"); new textString[128]; format(textString, sizeof(textString), "(( %s(%d): %s ))", OyuncuAdiniBul(playerid),playerid,params); nearByMessage(playerid,-1, textString,8.0); } return 1; }

yönetici değişkeni admininnicki olacak o değişkende " AdminNick " olacak.
Yok
0

The Lost Brotherhood
*
: 110 GP
Gönderilme: 12 Ocak 2017 18:28:28
CMD:b(playerid, params[]) { if(Karakterler[playerid][GirisYapti] >= 1) { if(isnull(params)) return SendClientMessage(playerid,-1,KULLANIM_MESAJI"/b [yazı]"); new textString[128]; if(IsPlayerAdmin(playerid)) format(textString, sizeof(textString), "(( {B70000}%s(%d){ffffff}: %s ))", OyuncuAdiniBul(playerid),playerid,params); else format(textString, sizeof(textString), "(( %s(%d): %s ))", OyuncuAdiniBul(playerid),playerid,params); nearByMessage(playerid,-1, textString,8.0); } return 1; }

örnek olarak rcon adminler için yaptım, düzenleyerek kullanabilirsin.
Yok
0

Varrios Los Aztecas
*
Gönderilme: 13 Ocak 2017 09:12:55
CMD:b(playerid, params[]) { if(Karakterler[playerid][GirisYapti] >= 1) { if(isnull(params)) return SendClientMessage(playerid,-1,KULLANIM_MESAJI"/b [yazı]"); new textString[128]; if(IsPlayerAdmin(playerid)) format(textString, sizeof(textString), "(( {B70000}%s(%d){ffffff}: %s ))", OyuncuAdiniBul(playerid),playerid,params); else format(textString, sizeof(textString), "(( %s(%d): %s ))", OyuncuAdiniBul(playerid),playerid,params); nearByMessage(playerid,-1, textString,8.0); } return 1; }

örnek olarak rcon adminler için yaptım, düzenleyerek kullanabilirsin.

hangi komutu değiştireceğimi bulamadım ?
Yok
0

Varrios Los Aztecas
*
www.gtaturk.com
: 125 GP
Gönderilme: 13 Ocak 2017 11:19:31
pAdminSeviye olan yeri kendi admin değişkenin ile değiştir

CMD:b(playerid, params[]) { if(Karakterler[playerid][GirisYapti] >= 1) { if(isnull(params)) return SendClientMessage(playerid,-1,KULLANIM_MESAJI"/b [yazı]"); new textString[128]; if(Karakterler[playerid][pAdminSeviye] > 0) { format(textString, sizeof(textString), "(( {FF0000}%s{FFFFFF}(%d): %s ))", OyuncuAdiniBul(playerid),playerid,params); nearByMessage(playerid,-1, textString,8.0); } else { format(textString, sizeof(textString), "(( %s(%d): %s ))", OyuncuAdiniBul(playerid),playerid,params); nearByMessage(playerid,-1, textString,8.0); } } return 1; }
Yok
0

(1 kere düzenlendi. Son Düzenleme: 13 Ocak 2017 - Cengizhan61)
Forum: www.renaissance-rpg.com

||| Renaissance Roleplay |||
Varrios Los Aztecas
*
Gönderilme: 13 Ocak 2017 11:27:53

CMD:b(playerid, params[]) { if(Karakterler[playerid][GirisYapti] >= 1) { if(isnull(params)) return SendClientMessage(playerid,-1,KULLANIM_MESAJI"/b [yazı]"); new textString[128]; if(Karakterler[playerid][pAdminSeviye] > 0) { format(textString, sizeof(textString), "(( {FF0000}%s{FFFFFF}(%d): %s ))", OyuncuAdiniBul(playerid),playerid,params); nearByMessage(playerid,-1, textString,8.0); } else { format(textString, sizeof(textString), "(( %s(%d): %s ))", OyuncuAdiniBul(playerid),playerid,params); nearByMessage(playerid,-1, textString,8.0); } } return 1; }

Evet,oldu fakat bir sorum daha var.

CMD:aoplaka(playerid, params[]) { if(Karakterler[playerid][AdminSeviye] >= 3) { if(isnull(params)) return SendClientMessage(playerid,-1,KULLANIM_MESAJI"/aoplaka [plaka]"); else if(!IsPlayerInAnyVehicle(playerid)) return HataMesajiYolla(playerid,"Araç içerisinde olmanız gerekmektedir."); for(new x = 0; x < MAX_VEHICLES; x++) { if(Araclar[x][AracScriptID] == GetPlayerVehicleID(playerid)) { mysql_real_escape_string(params,params); strcpy(Araclar[x][AracPlaka],params,64); AracKaydet(x); SetVehicleNumberPlate(Araclar[x][AracScriptID],Araclar[x][AracPlaka]); format(MesajString, sizeof(MesajString), "Plaka değiştirildi (SQLID: %d - ID: %d - Plaka: %s)", x,Araclar[x][AracScriptID],Araclar[x][AracPlaka]); BilgiMesajiYolla(playerid,MesajString); break; } } } return 1; }

Yukarıdaki araç plaka oluşturma ben araç plaka olustururken aynı zamanda araca textlabel olarak ta eklenmesini istiyorum ne yapacağım ?
Yok
0

Varrios Los Aztecas
*
www.gtaturk.com
Gönderilme: 13 Ocak 2017 11:29:51

[code]

CMD:aoplaka(playerid, params[])
{
if(Karakterler[playerid][AdminSeviye] >= 3)
{
if(isnull(params)) return SendClientMessage(playerid,-1,KULLANIM_MESAJI"/aoplaka [plaka]");
else if(!IsPlayerInAnyVehicle(playerid)) return HataMesajiYolla(playerid,"Araç içerisinde olmanız gerekmektedir.");
       for(new x = 0; x < MAX_VEHICLES; x++)
{
           if(Araclar[x][AracScriptID] == GetPlayerVehicleID(playerid))
{
mysql_real_escape_string(params,params);
strcpy(Araclar[x][AracPlaka],params,64);
... Mesajın devamı için tıklayın...

Araclar enumunu atman gerekiyor..
Yok
0

Varrios Los Aztecas
*
Gönderilme: 13 Ocak 2017 11:32:52

[code]

CMD:aoplaka(playerid, params[])
{
if(Karakterler[playerid][AdminSeviye] >= 3)
{
if(isnull(params)) return SendClientMessage(playerid,-1,KULLANIM_MESAJI"/aoplaka [plaka]");
else if(!IsPlayerInAnyVehicle(playerid)) return HataMesajiYolla(playerid,"Araç içerisinde olmanız gerekmektedir.");
       for(new x = 0; x < MAX_VEHICLES; x++)
{
           if(Araclar[x][AracScriptID] == GetPlayerVehicleID(playerid))
{
mysql_real_escape_string(params,params);
strcpy(... Mesajın devamı için tıklayın...

enum AracDegiskenleri { AracModel, Float: AracPos[3], Float: AracAngle, Float: Benzin, AracFaction, AracRenk[2], AracScriptID, AracSahibi[MAX_PLAYER_NAME], Float: AracSaglik, Panels, Doors, Lights, Tires, AracPlaka[64], AracTip, AracMeslek, AracFiyat, Kaza, KullanilmaDurum, FarDurum, AlarmDurum, KaputDurum, BagajDurum, MotorDurum, Flasor, FlasorDurum, CamDurum, ObjEsyaDurum, KilitDurum, Jant, Egzoz, Spoiler, OnTampon, ArkaTampon, UstRoof, SolYanTampon, SagYanTampon, Nitro, Hidrolik, PaintJob, ModifiyeLamba, ModifiyeVent, Hood, YakitTip, SigortaSaniye, SigortaDakika, SigortaSaat, SigortaGun, SigortaDurum, PlakaDurum, KutuSayisi, Silahlar[5], Guvenlik, Metre, Kilometre }
Yok
0

Varrios Los Aztecas
*
www.gtaturk.com
Gönderilme: 13 Ocak 2017 11:47:42
Bunu enumunun herhangi bir yerine ekliyorsun

Text3D:PlakaText[MAX_VEHICLES],

Bu stockuda plaka ile ilgili olan yerlere eklersin.

stock PlakaTextEkle(vehicleid, plaka[], Float:x, Float:y, Float:z) { PlakaText[vehicleid] = Create3DTextLabel(plaka, 0xFF0000AA, 0.0, 0.0, 0.0, 50.0, 0, 1 ); Attach3DTextLabelToVehicle(PlakaText[vehicleid], vehicleid, x,y,z); AracKaydet(vehicleid); return 1; }
Yok
0

Varrios Los Aztecas
*
Gönderilme: 13 Ocak 2017 11:57:25

stock PlakaTextEkle(vehicleid, plaka[], Float:x, Float:y, Float:z) { PlakaText[vehicleid] = Create3DTextLabel(plaka, 0xFF0000AA, 0.0, 0.0, 0.0, 50.0, 0, 1 ); Attach3DTextLabelToVehicle(PlakaText[vehicleid], vehicleid, x,y,z); AracKaydet(vehicleid); return 1; }

hepsi farklı yerlere mi eklenecek yoksa olduğu gibi bir yere mi kodların ?
Yok
0

Varrios Los Aztecas
*
www.gtaturk.com
Gönderilme: 13 Ocak 2017 15:39:34

hepsi farklı yerlere mi eklenecek yoksa olduğu gibi bir yere mi kodların ?

Aracları load ettiği yere savelediği yere ve arac plakasının yarrattıgı yerlere felan koyucaksın
Yok
0

Sayfa: [1]

Gitmek istediğiniz bölüm:

Twitter
Facebook
YouTube
Google+
Anasayfadan Haberler
GTATurk Anasayfa Canlı Yayın Akışı
Sponsor Bağlantı
Son Kazanılan Başarılar
Merhaba forum.
İlk konunu aç.
Kazanan: Saltuk - 26 Şubat 2017 16:02:56
Merhaba forum.
İlk konunu aç.
Kazanan: Tolga74 - 26 Şubat 2017 15:23:36
Niko! My cousin!
Üye Ol.
Kazanan: Lucca - 26 Şubat 2017 14:52:38
Niko! My cousin!
Üye Ol.
Kazanan: yucecan - 26 Şubat 2017 13:45:05
Niko! My cousin!
Üye Ol.
Kazanan: Gani38 - 26 Şubat 2017 13:14:43
Gündemde Neler Var
Günün En Aktif Üyeleri
Çevrimiçi Üyeler (Son 30 dk.)
Yok

Yok

358 Çevrimiçi (0 Üye, 288 Ziyaretçi, 70 Robot)
Forum İstatistikleri

SCALA Forum Sistemi (SFS) v1.0 2015 - GTATurk DÜNYANIN EN BÜYÜK TÜRKÇE GTA PLATFORMU!
Bu forum GTATurk.com geliştiricileri tarafından geliştirilmiştir. İzin almaksızın içeriği, görselleri, sistemleri kopyalamak yasaktır.
Hukuka, yasalara ve telif haklarına aykırı içerik şikayeti için gtaturkforum@gmail.com adresini kullanın.
Reklam işlemleri için gtaturkreklam@gmail.com adresini kullanabilirsiniz.

To report a content against law and copyrights, use gtaturkforum@gmail.com address.

Üye Bilgileri

Durum:

Rütbe:

Son Aktivite:

TAKİP EDİLEN

0
TAKİPÇİ

0
KONU

0
0
BAŞARI