Hoşgeldin Ziyaretçi! Üye değil misin? Hemen Kayıt Ol!

Sayfa: [1]
1 ziyaretçi konuyu incelemekte.
0 kişi tarafından beğenildi.

GTA San Andreas Mitler,Sırlar Ve Gariplikler
GhosMan tarafından 25 Şubat 2017 tarihinde açıldı. (2 Cevap, 2612 Görüntüleme)
Sayfayı Paylaş:

O'Neil Brothers
Kayıt: 24 Ocak 2017
İleti: 29
: 10 GP
GTA San Andreas Mitler,Sırlar Ve Gariplikler
Gönderilme: 25 Şubat 2017 09:51:11
Big Foot(Koca ayak, namı diğer Yeti): Kuzey Amerika' da görüldüğü varsayılan, dev bir maymun vari yaratık. Yeti yani
Söylenti: Oyunla birlikte verilen broşürde, ismi geçen sanatçının adı Bigfoot olduğu için söylentinin ortaya atıldığı düşünülüyor. Görüldüğü var sayılan yerler Mount Chiliad, Flint County ve Whetstone bölgeleri. Shady Cabin ve Back O Beyond sıkça görüldüğü var sayılan yerler. Nette koca ayakla ilgili pek çok video ve resim bulmanız olası, fakat bu söylentinin tamamen fake olduğu Rockstar tarafından açıklandı.
Rockstar yetkilisi Terry Donovan; "There is no Bigfoot, just like in real life. But there is something in the woods" "Gerçek hayatta olmadığı gibi oyunda da koca ayak yok, Fakat ormanda başka bir şey var" Bu sözler koca ayak olmadığına kanıt getirse de, ormanın içinde başka birşey olduğunun merakını da uyandırmıyor değil.
Bigfoot ile ilgili fake resimler:

Yok artık
Koca ayağın sözde ayak izleri:


Mit'in doğruluğu:FAKE!
Loch Ness Gölü Canavarı: Oyunda ilk çıkışından itibaren Fischer's Lagoon bölgesinde görüldüğü iddia edilen canavar.(Nessie) Delillere dayandırılamamış ve Rockstar' ında açıklamış olduğu fake bir söylenti.
Mit'in doğruluğu:FAKE!
Jaws: Oyunda görüldüğü iddia edilen köpek balıkları. Pek çok kişi gördüğü hayvanın oyundaki yunuslar olmadığını ve ısırılarak öldürüldüğünü iddia etsede bu konuda da kesin bilgi bulunmamaktadır. Ama bir diğer söylentiye göre, oyunun kodlarının arasında köpek balığı modellemesinin olduğu bu sırrı doğrular nitelikte. Ayrıca GTA: Vice City oyununda da(yüzülemiyordu) köpek balığı görüldüğü konuşulmakta. PC versiyonunda mod olarak gerçek kılınsa da onun haricinde elle tutulur bir kanıt yok. Büyük ihtimalle fake.
Jaws Video (videoları görüntüleyebilmek için Vtunnel kullanın)
Mit'in doğruluğu:BİLİNMİYOR!

Paslı Tekerlekli Sandalye: Fischers Lagoon' da iskelenin sonunda.
Söylenti: Ufak önemsiz bir easter egg gibi görünsede, bu paslı başı boş sandalye hakkında da yeterince söylenti var. Öncelikle sandalyenin gece 12.00 sularında hafif hafif kıpırdadığı söylenmekte. Ayrıca oyunda Leatherface adlı psikopat katilin varlığını kanıtlayan nesnelerden biri olarak gösterilmekte. Orda olduğu kesin olarak kanıtlanmış olsada, söylendiği gibi hareket ettiği veya leatherface ile bağlantısı olduğu kanıtlanmış değil. Sadece Rockstar' ın filme yaptığı ufak bir gönderme olarak düşünülüyor.
Resim:


Sandalye hakkında geçen san andreas' daki iki vatandaşın diyaloğu;
- Have you seen this disabled chair moving? (Sakat tekerlekli sandalyesini hareket ederken gördün mü?
- No. Have you? (Hayır. Ya sen?
- No. Bye bye! (hayır görmedim. bye.)
- Bye bye! (iyi, bye.)
Ayrıca Rockstar Games' den iki yetkilinin sandalye adına başlattığı gizem avı ve bilmecesi;
"The lake was filled up with rocks and stones, and body was middle of the lake" ( Göl kayalarla ve taşlarla doluydu ve ceset gölün tam ortasındaydı)
Henüz gölün ve sandalyeninde sırrını çözen olmamış.
Mit'in doğruluğu:SANDALYE DOĞRU,KIPIRDAGİGİ FAKE!

Ufolar: Area 69 ve Las Venturas' daki Nevada çölü bu söylentiyi en fazla alevlendiren sebepler şüphesiz. Fake olup olmadığı tam olarak kanıtlanmamış ve yetkili ağızlardan tatmin edici cevaplar gelmemiş olsada pek çok kanıt bulmak mümkün.
Ufolarla ilgili San Andreas' daki bir diğer diyalog.
"The aliens are talking from my car radio" (Uzaylılar benimle arabamın radyosundan iletişime geçti)
Kanıtlar: Ufo gizeminin ortaya atılmasını sağlayan çeşitli söylentiler var.
Mesela Las Venturas' da Lil Probe Inn isimli yerdeki gizli bölümdeki harita. Üzerinde 11 yer işaretlenmiş ve her bir nokta Las Venturas ve 69. bölge civarı.

Devlet görevlisi olduğu düşünülen Toreno' nun evinde de buna benzer haritalar ve iletişim cihazları bulmak mümkün. Ayrıca büyük bir kargo uçağını kaçırıp içerisindeki takım elbiseli adamları öldürdüğümüz görevlerde, o kişilerin uzaylı(M.I.B)olduğu ve Toreno tarafından kasıtlı öldürttürüldüğü söylenilmekte.
Fake olmasa da ne olduğu kanıtlanamamış bir video.


Ufo gören masum köylü CJ' in çektiği video (Vtunnel) (45. saniyeden itibaren hızlıca geçen cisme dikkat edin)

Hayalet Arabalar: Tümsekte durduğu ve o an aşağı doğru yuvarlandığı için hayalet araba izlenimi yaratan Glendale model arabalar. Tamamen gerçek. Sadece şöförü olmadığı ve kendi kendine hareket ettiği için yayılan söylentiler bu şekilde. Yine de yurdum insanı dayanamamış ve bu arabalar hakkında da pek çok söylenti ortaya atmış. Gece Back 'O Beyond bölgesinde bu arabalardan herhangi birini gördüğünüzde, sizi takip ettiğini veya gece görüş gözlüğüyle baktığınız zaman boş şöför koltuğunda yeşil uzaylıların olduğu söylenmekte. Ayrıca bu bölgedeki bazı araçların yanında bulunan elektrikli testere Leatherface söylentisinin varlığını güçlendirmekteymiş.

Mit'in Doğruluğu:BİLİNMİYOR!
Beverly Johnson(C.J' in annesi) Hayaleti: Kanıtlanmış birşey yok, çok büyük ihtimalle fake.
Bu söylentinin ortaya atılmasındaki sebep Los Santos' daki mezarlıkda buluna hayalet Graffiti. (Yalnızca geceleri görülebiliyor ve fake değil) (Families_4_Life)
Resim:


Ayrıca hayaletin CJ' in evinin mutfağında her gece saat 12.00 sularında, veya PS 2 yada PC' lerin saatlerinin Haloween(Cadılar bayramı gecesi denilen)saatlerine ayarlı olduğunda veya oyunda cuma geceleri(töbe töbe) görüldüğü söylenmekte. Ayrıca, görülmesede evin civarından uğultularının ve annesinin seslerinin geldiği söylenmekte.

Halka Kızı: 2006 yılında YouTube' da yayınlanan bi video üzerine ortaya atılmış bi hurafe. Bulunan veya kanıtlanan herhangi birşey yok.
C.J' in evindeki televizyonundan bir iki saniyeliğine aniden fırlayıp kaybolduğu söylenmekte. Pekçok video ve birde resim var. Büyük olasılıkla fake.Video 14. saniyeye dikkat!
Mit'in doğruluğu:FAKE!

Las Barrancas, At sesleri: Kanıtlanmamış bir söylenti. Tierra Robada bölgesinde duyulduğu ileri sürülmekte. Söylentinin ortaya atılış nedeni, Rockstar' ın resmi sitesinde mouse u haritada o bölgeye çıkardığınızda çıkan yazı:
Yazıda yazana göre; bu bölgede, çölde soyguncular tarafından saldırıya uğrayan ve harap edilen bir köyün, Henry Bolt adında bir generalin yüz atlısıyla kurtarmaya giderken büyük bir uçurumdan düşerek ölmesi.
Yüz atın uğultusu ve bu bölgenin toplu mezar olduğu söylentisi bu yazıdan yola çıkılarak ortaya atılmış.

Mit'in doğruluğu:FAKE!

Seri Katil ve Leatherface: İki farklı Amerikan efsanesinden(!) yola çıkılarak ortaya atılmış bir söylenti. Leatherface, yani kurbanlarını elektrikli testere ile öldürdükten sonra derisinden kendisine maske yapan bir seri katil.
Diğeri ise Ed Gein adında(merak eden google' dan araştırsın, psikopatın önde gideni) Leatherface' e göre daha sapıkça öldürme yöntemleri olan bir katil. (mezar kazıcısı ve ölü sevici)
Leatherface' in, Countryside Shady Cabin bölgesinde, kesik ağaçların yığılı olduğu bölgede görüldüğü söylenmekte. Oyunun ilk versiyonundaki bir hata ile o bölgede, özellikle sisli ve karanlık zamanlarda ürkütücü seslerin duyulduğu söylenmekte. İnternette çok fazla video ve resim dolaşmasına rağmen bir çoğu fake veya PC modu olduğu için hala gizemini korumakta.
Görüldüğü bölgeler: Catalina' nın evi yakınları, Shady Creek, Back O Beyond.
Diğer seri katilinde, çölde terkedilmiş mezarlıkta, hayalet kasabada ve ceset torbalarının olduğu yerde görüldüğü söylenmekte.
karakterin gerçek olduğu ispatlandığı gibi, görüldüğü bazı zamanlarda elinde Western Shotgun ile kovalayıp ateş ettiği söylenmekte. Bu resim haricinde kanıtlanmış başka bir kanıt bulunmamakta.
Görüldüğü Bölgeler: Lil Probe Inn yakınları, Las Venturas belediyesi toplu mezarlığı, ceset torbalarının olduğu bölge ve Fort Carson bölgesi.
Video:Ed Gein Referansları
Sonuç itibariyle gerçekte yaşamış bu iki seri katile göndermeler olarak düşünülse de, pek çok oyuncu var olduklarından emin.

Mit'in doğruluğu:ED GEİN DOĞRU AMA SİLAHSİZ VE KAMYONA BİNMİYOR,LEATHERFACE FAKE!

Ve geldik son zamanlarda oyun hakkında en çok konuşulan konuya. Rockstar ve Epsilon isimli tarikat ilişkisi ve oyundaki bu tarikata ait göndermeler.

Epsilonism Nedir?www.epsilonprogram.com.
Rockstar (R*) tarafından yapılan bu site, Cris Formage tarafından kurulduğu iddia edilen tarikatın reklamının yapıldığı yer. Sitede epsilonism ve kuralları, ve ayrıca oyuna ait bazı göndermeler yer almakta.
Para(bağış) ile mutluluğa ereceğinizin iddia edildiği bu tarikatın altın kurallarından biri, 1 haftada 9 bayan ile birlikte olmak. Woww
Tarikatın değişmez 12 kuralı:

1- Dünya 157 yaşındadır
2- Dinozorlar yalandan ibarettir, insanlar inanır çünkü güçsüzlerdir.
3- Mutlusunuz, ama bilmiyorsunuz.
4- *Hepimiz aynı ağaçtan geldik
5- *Herkes birbiriyle akrabadır, kırmızı saçlılar hariç.
6- Sperm diye birşey yoktur, Biyolojiilerin uydurmasından başka birşey değildir.
7- *Erkekler haftada 9 kadınla yatmalı, kadınlar 5, Haziran ayındaysa günde 5
8- *Yaratıklar gerçektir ve yeryüzündedir.
9- *Ağaçlar konuşur fakat bazıları duyar.
10- Birşeylere inananlar ateistlerden daha çok yaşarlar ve daha iyi yaşam sürerler.
11- Bunlara inanır ve tarikat için kesenin ağzını açarsanız uzun ömürlü olursunuz
12- KIFFLOM! Mutluluk senin. KIFFLOM'

Metnin orijinali:
quote:

The world is 157 years old
Dinosaurs are a lie that people believe because they are weak
You are happy, you just don’t know it
We all come from the same tree
Everyone is related to everyone else, except for people with red hair
Sperm does not exist - it is a lie spread by biology teachers - along with everything else you have ever been told
Men are supposed to lie with nine new partners a week. Women are supposed to lie with six, except for in July, when they must lie with five men a day
Aliens exist and are present on earth. If you have a birth mark, you may be descended from Kraff, the famous Emperor of the 4th Paradigm
Trees talk, but only some people hear them
People who believe in something live much longer than atheists, and they have eternal life thrown in for good measure
If you believe this and turn you hands and wallet over to EPSILONISM, you’ll live a happy life. Otherwise you are doomed
KIFFLOM - HAPPINESS IS YOURS! KIFFLOM!Bağlantılar:
1- Epsilon E harfi: E ve T harflerinin birleşimi gibi görünen ve yunan alfabesinde 5. harfe tekabül eden bu harf ile ilgili oyunda herhangi bir gönderme bulunamamış.
2- Doğum lekesi: Sitede yüz figürünün olduğu bölgedeki leke, haritada bir bölge olabilir diye düşünülüyor. Bu bölgede gizemli ağaç veya herhangi birşey olduğu düşünülse de, herhangi bir bulgu yok.


3- Tarikatın Çiftliği: Body Harvest görevinde bulunduğunuz bölgedeki bu çiftlik evinin geceleri, pencerelerinden mavi ışık süzülmekte ve toplantı mekanları olarak bahsedilmekte. Blue Hell bug' ını kullanarak içine bakıldığında görünen anormal birşey yokmuş, boş bir ev. (Evin gizemi, diğer pek çok ev haricinde sadece geceleri mavi ışık vermesi)
4- Cris Formage: Tarikatın kurucusu, fakat oyunda görmeniz mümkün değil. WCTR radyosunda Lazlow ile röportajı var.
5- Epsilon radyoda: Yine WCTR radyosunda, tüm GTA oyunlarından tanıdığımız Love Fist grubunun, tarikat üyeleri olduğundan bahsedilmekte.
6- WCTR Röportajı, metnin orijinali:
Alıntı fazlalığı nedeniyle koyamadım.
7- Kanca: Yukarıdaki röportajda geçen bir konuşmada "Try something, touch my Cane" geçen cümle üzerine bağlantı kurulmuş.
Mad Dog' un malikanesinin yakınlarında ve Winewood tabelasının arkasında bulmak mümkün.
Ayrıca 69. bölgede bir odada yine kanca veya levyeye benzer bir alet görmek mümkün.

Neden kanca? Bahsi geçen silah, oyunda gereksiz olduğu halde en çok bulunan silahmış. Bununla birlikte oyunda 9 adet kürek, 9 adet elektrikli testere ve 19 adette kanca varken diğer silahların sayıları


Alıntıları GösterBahsi geçen kamyon ve yapılması gerekenler.
SONUÇ: Yabancı forumlardan birinde, Rockstar' da çalıştığını iddia eden "jblend" nickli birinin yukarıdaki bütün maddelerle ilgili olarak ortaya çıkacak bir gizeminin olduğunu söylemiş.
Şöyleki:
quote:


• Açık mavi pantolon Didier Sach's
• Tüm dövmeler Herhangi bi dövmeciden
• Tüm haç dövmeleri -
• Mezarlık dövmesi
• Gizli dövmeler Blue Hell' deki gizli dövmeciden
• Eyepatch (blindfold) Binco's dükkanından
• Din ile ilgili eşyalar Farklı dükkanlardan
• Desert Eagle Ammunation
• 7 günde 9 fahişeyle yatma
• 10 - 100.000 $ arası para harcama Casinolarda veya iddia dükkanlarında
• Aynı bazı saatlerde aynı yerlerde olma -
• Minimum kas istatistikleri -
• Minimum şişmanlık istatistikleri -
• Kırmızı saç Herhangi bir berber dükkanından
• Kanca Winewood' un arkasında.

Yukarıdaki durumlarda karakterinizi donattığınız zaman, söylenenlere göre gece karanlıkta ormanda bir ağacın içinden geçerek oyunda gizli bir görev, bölüm tarzı biryer açılacakmış.
Son zamanlarda forumlarda en çok konuşulan ve Rockstar' ın epsilon sitesiyle bağlantı kurulan söylentisi.
Uzaylılar:Sizler oyunda uzaylıların varlığını kanıtlayan bir video sunacağım zaten izleyip de inanmamaniz mümkün değil.

Kanıt:(Videoyu izlemeniz yeterli)https://www.google.com.tr/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://m.youtube.com/watch%3Fv%3DM3OHyKXg43U&ved=0ahUKEwib3ZGl0qrSAhXLvRQKHVsoAc4QtwIIGjAA&usg=AFQjCNE8FFUYXsQDOTjzKJUKZrubpoUReQ&sig2=ncr5b4TqPOPh2lONtA-weg

<< Bu mesaj mobil sürüm kullanılarak gönderildi. >>

Trevor Philips Industries
* *
Kayıt: 01 Nisan 2012
Carpe Diem
İleti: 1314
: 165 GP
Cvp: GTA San Andreas Mitler,Sırlar Ve Gariplikler
Gönderilme: 25 Şubat 2017 09:55:25
Böyle bir konu var zaten.
Yok
0

Uyanmak isteyen biz. Açığa çıkmak isteyen öz. Evrim için burada olan ise ben!
Madrazo Cartel
* *
Kayıt: 25 Ağustos 2013
zorunamı gitti hayin
İleti: 2930
: 320 GP
Cvp: GTA San Andreas Mitler,Sırlar Ve Gariplikler
Gönderilme: 25 Şubat 2017 23:10:31
Kardeşim burası 12 yıllık bir GTA forumu. Bu anlattığın konular hakkında zaten defalarca ve defalarca bir ana konudan tartışmalar yapıldı. Ha, eğer bilgilerini paylaşmak istiyorsan sana bunu ana konuda yapmanı öneririm.

http://www.gtaturk.com/forum/GTA--San-Andreas-VideolarManzaralarOyun-ici-Resimler--153575/

Yok
0

Sayfa: [1]


Gitmek istediğiniz bölüm:

Twitter
Facebook
YouTube
Google+
Anasayfadan Haberler
GTATurk Anasayfa Canlı Yayın Akışı
Sponsor Bağlantı
Son Kazanılan Başarılar
Merhaba forum.
İlk konunu aç.
Kazanan: Saltuk - 26 Şubat 2017 16:02:56
Merhaba forum.
İlk konunu aç.
Kazanan: Tolga74 - 26 Şubat 2017 15:23:36
Niko! My cousin!
Üye Ol.
Kazanan: Lucca - 26 Şubat 2017 14:52:38
Niko! My cousin!
Üye Ol.
Kazanan: yucecan - 26 Şubat 2017 13:45:05
Niko! My cousin!
Üye Ol.
Kazanan: Gani38 - 26 Şubat 2017 13:14:43
Gündemde Neler Var
Günün En Aktif Üyeleri
Çevrimiçi Üyeler (Son 30 dk.)
Yok

Yok

385 Çevrimiçi (0 Üye, 370 Ziyaretçi, 15 Robot)
Forum İstatistikleri

SCALA Forum Sistemi (SFS) v1.0 2015 - GTATurk DÜNYANIN EN BÜYÜK TÜRKÇE GTA PLATFORMU!
Bu forum GTATurk.com geliştiricileri tarafından geliştirilmiştir. İzin almaksızın içeriği, görselleri, sistemleri kopyalamak yasaktır.
Hukuka, yasalara ve telif haklarına aykırı içerik şikayeti için gtaturkforum@gmail.com adresini kullanın.
Reklam işlemleri için gtaturkreklam@gmail.com adresini kullanabilirsiniz.

To report a content against law and copyrights, use gtaturkforum@gmail.com address.


Üye Bilgileri

Durum:
 

Rütbe:
 

Son Aktivite:
 


TAKİP EDİLEN

0
TAKİPÇİ

0
KONU

0
MESAJ

0
BAŞARI

0


Profil Bilgileri

Kayıt Tarihi: 

Çevrimiçi Süresi: 

Son Başarıları: 

Son Mesajı: 


Devamı...
Üye Girişi
Sürekli Bağlı Kal: