Hoşgeldin Ziyaretçi! Üye değil misin? Hemen Kayıt Ol!

Sayfa: [1] 2 3 ... 12
1 ziyaretçi konuyu incelemekte.
17 kişi tarafından beğenildi.

GTATurk.com | Rockstar Games İle Görüştük!
Joker64 tarafından 18 Eylül 2015 tarihinde açıldı. (223 Cevap, 195865 Görüntüleme)
Sayfayı Paylaş:

Admin
* * * * *
ScaLa
: 890 GP
GTATurk.com | Rockstar Games İle Görüştük!
Gönderilme: 18 Eylül 2015 18:03:26

GTATurk sayfasına şu geçen yıllarda yüzlerce makale ve haber yazmışımdır fakat şimdi bu yazıya hangi satırlarla başlasam bilemedim. Fakat buluşmayı her ayrıntısıyla, nerede, ne yiyip içtiğimize kadar anlatacağım onu söyleyeyim, çayınızı kahvenizi hazırlayıp gelin. :)

Site olarak onlarca, belki aradan geçen 10 senede yüzlerce güzel iş yapmışızdır fakat bu yapılan iş sanıyorum bizim gibi bir fan sitesi için zirve noktası. Aslında her yaptığımız güzel işten sonra bundan daha fazlasını, daha iyisini nasıl yapabiliriz ki diye düşünüyoruz ve her zaman yapılacak daha büyük bir iş çıkıyor. Bu yüzden artık daha büyüklerini hayal ediyoruz belki onlarda gerçekleşir ileride. :)

Tüm yaz boyunca Amerika'da kalacağım bir öğrenci programına katıldım ve Haziran başında Yeni Dünya'ya uçtum. E3 Fuarına katılmak istedim belki Rockstar Games ile ilgili bir şeyler görürüm diye fakat Virginia'da kalıyordum ve E3 Fuarının yapıldığı şehre oldukça uzak, bu yüzden katılamadım. Zaten Rockstar Games'de katılmadı, bir şey kaçırmadım yani :)

Daha Amerika'ya seyahat etmeden önce aklımdaydı, oradayken mutlaka Rockstar Games ile görüşmeliydim. Kendileriyle 5 senelik bir geçmişimiz var ve sürekli yazışıyoruz. Bizleri takip ediyorsanız görmüşsünüzdür, arada kargoyla hediyeler ve oyunları hakkında özel bilgiler gönderiyorlar. Dünya genelinde yaklaşık 15-20 fan sitesiyle bu şekilde aktif olarak bilgi alışverişinde bulunuyorlar ve bunlar arasında tek Türk oluşum biziz.

Temmuz sonunda bizimle ilgilenen Rockstar Games çalışanına bu konuyla ilgili bir mail attım. Kendisine tatil planımı ve New York'ta olacağım günleri söyledim fakat olumlu bir cevap geleceğinden pekte umutlu değildim. Çünkü oyunlarının çıkış tarihlerinde yaptıkları tanıtımlar dışında, fan siteleriyle ofislerinde özel olarak görüşmüyorlar. Hemen ertesi gün cevap geldi ve müsait oldukları tarihleri, tam adresi ve orada kimi bulmamız gerektiği söylendi. Bizim için müthiş bir mutluluktu, büyük bir hayal gerçek olacaktı. Ben zaten bir hayalin içindeydim. GTA'da ortalığı tozu dumana kattığımız sokaklarda yürüyecek ve hayranı olduğumuz oyunun yapımcılarıyla buluşacaktım. Üstelik Rockstar Games'in bu konuda ne kadar kapalı olduğunu biliyordum. Basınla görüşürken çok seçici davranan, sadece oyunlarının çıkış tarihleri yaklaştığında Ign, Gamestop gibi mecralara röportajlar veren Rockstar Games ile görüşen ilk Türk platform olacaktık.

Aradan haftalar geçti ve Eylül'ün 3.haftasında Liberty City(New York)'e ayak bastık. Şehir zaten benim için başlı başına bir GTA, kafamı nereye çevirirsem Niko ile yaptığımız bir anıyı görüyorum.

Şehirde 1-2 gün gezdikten sonra buluşma günü gelip çattı. Buluşmaya Amerika'daki ev arkadaşımla gittim, mailde 2 kişi geleceğimizi söylemiştim. Rockstar Games tişörtlerimizi giydik ve ofisin bulunduğu yere buluşma saatinden yarım saat önce vardık. Ofis Çin Mahallesine çok yakın, binaya dışarıdan bakıldığında Rockstar Games ile ilgili bir ibare yok zaten bir iş hanı gibi tek katı onlara ait. Binanın altında Best Buy var, erken geldiğimiz için vaktimizi Best Buy'da Fifa atarak geçirdik. :)

Vakit geldiğinde asansöre binerek Rockstar'ın ofisinin bulunduğu kata çıktık. Asansörün kapısı açıldığında dev ışıklandırmalı Rockstar logosuyla karşı karşıyaydık. İçeri girdiğimizde GTA V tişörtlü bir bayan bizi karşıladı. Kiminle görüşmek istediğimizi söyledik ve onlara haber verdi. Birazdan geleceklerini ve lobide takılabileceğimizi söyledi. Karşımızda atari salonlarındaki gibi yan yana dizilmiş makineler vardı. Tek fark hepsinde Rockstar Games yapımı oyunlar açıktı. Red Dead Redemption, Max Payne 3, Bully, Manhunt vs.

Bu aletlerin hemen sol tarafında onlarca çalışanın bulunduğu bir ofis alanı vardı. Herkes Rockstar Games tişörtlü, her yerde GTA, Midnight Club, RDR, Max Payne posterleri, tanıtım afişleri vs. Oraya biraz yaklaşıp çalışanların fotoğrafını çekmek istediğimde, lobideki bayan yasak olduğunu söyledi. Fotoğraf çekemeyince bizde gidip lobideki yerimize oturduk. :)

Rockstar Games Medya İşleri Müdür Yardımcısı ve Senior Online Yapımcı ile buluşacaktık ve 10 dakika geçmeden geldiler. Birisi 15, diğeri 12 senedir Rockstar Games'de çalışıyorlarmış ve işleri konusunda oldukça tecrübeliler.

Sıcak bir karşılama ve tanışmadan sonra toplantı odasına geçtik. Beni şaşırtan kısmı, GTATurk'ü çok iyi tanıyorlar. Attığımız maillerde yaptığımız işlerden bahsediyoruz ve bunları ciddiye alarak okuduklarını anladım ve bu bizi sevindirdi. Mesela 10.yılımız olduğunu biliyorlar ve ilk dedikleri şey "10 yıldır vermiş olduğunuz destek, yapmış olduğunuz hizmetlerden dolayı çok teşekkür ederiz".

Tabii ki maillerde anlattığımız işlerimizi detaylandırarak tekrar anlattık. Örnek olarak Türkiye'nin en büyük oyun dergisi LEVEL'da aylarca GTA V hakkında yazdığımız makaleleri, CNN Türk Multiplayer TV programında GTA V ve GTA V PC'yi tanıtmamızı, Multiplayer Twitch kanalında 1 yıl boyunca Dünyanın en çok izlenen GTA V yayını yapıldığını anlattık. Bunları anlatma sebebimiz Türkiye'de ne kadar büyük bir Rockstar Games hayran kitlesi olduğunun farkına varmalarıydı.

Hepsini bildiklerini söylediler zira mail ile onları yaptığımız tüm işler konusunda bilgilendiriyorduk zaten. :) Yapılan işlerin harika olduğunu eklediler ve onlarda Rockstar Games New York ofisi hakkında bizi biraz bilgilendirdiler. Ofiste oyun yapımı olmadığı, New York ofisinin sadece destek ve tanıtım konusunda çalıştığını vs. anlattılar fakat zaten bir Rockstar Games hayranı olarak hangi ofisin ne iş yaptığını ezbere biliyorduk. :)

Toplantı odasında 15-20dk.lık bir görüşmeden sonra bir şeyler içmeye davet ettiler ve odada fotoğraf isteğimizi kırmayarak fotoğraf çekildikten sonra Rockstar Games ofisinden beraber ayrıldık. Ofisin bulunduğu sokaktaki kafe ve barlar Rockstar Games çalışanlarının uğrak mekânlarıymış. Yani o sokakta Sam Houser'la karşılaşmak pek sürpriz olmaz :)

5 dakika yürüdükten sonra bir bara girdik. Barın özelliği, Rockstar Games yılbaşı partisi bu barda verilmiş. Tabii sadece çalışanlara özel bir partiymiş.

Ofiste, yapılan işler ve Türk kullanıcıların GTA tutkusunu anlattıktan sonra, burada da Türkçe konusundaki isteğimizi dile getirdik. Max Payne 3 zamanı Rockstar Games yerelleştirme ofisinin Türkçe bilen elemanlar aradığını fakat oyunun Türkçe olmadığını, Türkiye'deki tanıtımların hiç yeterli olmamasına rağmen oyunun fazlasıyla çok hayranı olduğunu, Türk kullanıcılarının çoğunun yeterli derecede ingilizce bilmediğini ve Türkçe'ye ihtiyaç duyduğunu, yama ile oyunu Türkçeleştirdiklerini fakat bunu sadece PC kullanıcılarının yapabildiğini ve çoğunun ban tehlikesinden korktuğunu dile getirdik.

Miami'de çektiğimiz bir resim, onlarında hoşuna gitti. :)

Sitemizin işleyişi hakkında konuştuk. İşimizin diğer fan sitelerden daha zor olduğunu zira Rockstar Games sitesinden gelen haberleri, oyun içeriklerini, makaleleri vs. Türkçe'ye çevirmek zorunda olduğumuzu oysa diğer Amerikan, İngiliz, İspanyol, İtalyan, Fransız, Rus fan sitelerinin direkt bilgiye ulaşabildiğini söyledik. Dil problemini her fırsatta dile getirdik.

Düşüncelerimize katıldılar ve bunları gerekli departmanlara bildireceklerini söylediler. 2 saati aşkın keyifli bir sohbet yaptık. Kimi zaman muhabbet ettik, muhabbet arasında aklımıza gelen problemleri sıraladık.

Rockstar Games'in düzenlediği bazı yarışmalara Türkiye'den neden kullanıcıların katılamadığını sorduk. Aldığımız cevap "devletlerin düzenlediği gümrük kuralları" oldu. Ufak tefek tişört vs. dağıtılan yarışmalara Türkiye'den kullanıcıların katılabildiğini fakat PC, PS4 gibi büyük hediyelerin dağıtıldığı yarışmalara devletlerin kendi ayarladıkları gümrük kuralları nedeniyle sınırlı sayıda bölgelere dağıtım yapabildiklerini söylediler.Rockstar Games New York ofisinden bir arkadaşlarının bizim buluşmayı gerçekleştirdiğimiz günlerde İstanbul'a uçacağını öğrendik. Tatil için seyahat edecekmiş, fakat ilk duyduğumuzda bir heyecanlanmadık değil. :)Onlara Türk insanı ve ülkemiz hakkında merak ettikleri detayları anlattık. En azından artık Kıbrıs diye kumar temalı bir adamızın olduğunu, Türk insanının genelinin Arapça bilmediğini ve Türkçe konuştuğunu, yaşayış olarak daha çok batıya yakın olduğumuzu, ortadoğu değil Akdeniz ülkesi olduğumuzu biliyorlar. :)

Yapılan işler, dil sorunları, Türkiye, Türk insanı, Amerika, GTA, Rockstar Games, çalışma koşulları derken 2 saati aşan keyifli bir muhabbet gerçekleştirdik. Son kalan biraları yudumladıktan sonra bardan ayrıldık. Bize Rockstar çantası içinde tişört ve çeşitli hediyelik eşyalar verdikten sonra bu keyifli sohbet için çok teşekkür ettik ve kendilerini Türkiye'ye beklediğimizi, mutlaka ileride bir daha görüşmek istediğimizi yineledik.

Onlarda her zaman bağlantıda olmamızı, bağlantıyı koparmamamızı söyleyip iyi yolculuklar dilediler.

Arkamızı dönüp yürümeye başladığımızda bizim için büyük bir hayal gerçekleşmişti. Niko Bellic'in, Toni Cipriani'nin, Claude'nin arşınladığı yollarda yürürken büyük bir hayali gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyorduk. Üstelik her şey bitmiş değil, daha yeni başlıyordu. Eminiz ki 5 yıllık mailleşmenin ardından bu buluşma Rockstar Games'de Türkiye ve Türk oyuncusuna bakış açısını daha da derinleştirecektir. Biz Rockstar Games Türk oyuncusuna tam anlamıyla desteğini verene kadar bu inadımızdan vazgeçmeyeceğiz. 5 yıldır nasıl iletişim halindeysek yine her fırsatta Türk oyuncusunu temsil ederek biz buradayız diyeceğiz ve Türk oyuncusunu unutturmayacağız. 10 yıldır bizim yanımızda olan siz değerli GTATurk takipçilerinin de desteğiyle hayalleri gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Bundan daha güzel 10.yıl kutlaması olamazdı, nice 10 yıllara GTATurk, hep beraber daha güzel günlere :)Görüşme hakkında sorularınızı bekliyorum.

(3 kere düzenlendi. Son Düzenleme: 15 Ocak 2016 - Joker64)
Varrios Los Aztecas
*
Adaletin Fısıltısı...
: 25 GP
Cvp: GTATurk.com | Rockstar Games İle Görüştük!
Gönderilme: 18 Eylül 2015 18:11:48
GTA 6'nın Türkiye'de geçmesini söyleyin :D

+2

(3 kere düzenlendi. Son Düzenleme: 18 Eylül 2015 - Müptela)

O'Neil Brothers
: 10 GP
Gönderilme: 18 Eylül 2015 18:15:01
Sevindik Sağolun
Yok
0

Varrios Los Aztecas
*
Trevor
: 165 GP
Gönderilme: 18 Eylül 2015 18:15:43
Leslie Benzies'e sorun Gta 6 ne zaman çıkacak diye :)
+1

Madrazo Cartel
* *
Los Santos Legend
See you again...
: 220 GP
Gönderilme: 18 Eylül 2015 18:26:29
Bora abi harika adam ya :D
Gta 6 hakkında bilgi alsaydı Bora abi :D
+1

Rümeysa herşey
Babasının kızı
Cecelist
O'Neil Brothers
Beni bilen bilir.
: 10 GP
Gönderilme: 18 Eylül 2015 18:27:12
GTA 6'nın Türkiye'de geçmesini söyleyin :D

+2

Los Santos Vagos
* * *
Eski Rumuz: Denizcankaya97
GALATASARAY
: 505 GP
Gönderilme: 18 Eylül 2015 18:30:45
Oooo çok heyecanlandım, acaba yönetimden kimler görüşmeye gitti, neler konuştu, forum hakkında neler düşünüyorlar, tam detayları sabırsızlıkla bekliyorum :helal:

<< Bu mesaj mobil sürüm kullanılarak gönderildi. >>
Yok
0

Foruma daha fazla giriş yapmayı düşünmüyorum, bana ulaşmak istiyorsanız profilimdeki iletişim bağlantıları aracılığıyla ulaşabilirsiniz.
Trevor Philips Industries
* *
Bekle Bizi Fransa!
: 205 GP
Gönderilme: 18 Eylül 2015 18:30:46
Yok
0

CLEVELAND CAVALIERS!
* *
xd
: 295 GP
Gönderilme: 18 Eylül 2015 18:35:03
Selamımı söyleyin. :D
Yok
0

https://www.facebook.com/Armegeddon-Survival-Apocalypse-311171462598808/

Armegeddon Survival Apocalypse Global (multiple language) SA-MP Server

The Families
* * * * *
Helpful GTA V Player
GTATurk 4 Life
: 730 GP
Gönderilme: 18 Eylül 2015 18:36:26
Güzel, umarım iyi bir şeyler çıkar. :)

<< Bu mesaj tablet sürüm kullanılarak gönderildi. >>
+1

sapığım

Üye Yöneticisi
* * * * *
Technology
Bidam (Kim Nam Gil)
: 1030 GP
Gönderilme: 18 Eylül 2015 18:39:51

Detaylar yakında, takipte kalın. :)

+1

Varrios Los Aztecas
*
: 110 GP
Gönderilme: 18 Eylül 2015 18:42:50
Güzel haber. :)
Yok
0

* *
Paslı Cengiz
: 215 GP
Gönderilme: 18 Eylül 2015 18:43:31
Dan ve Sam ile kokain çekecek misiniz peki?

+1

"Even the most primitive of societies have an innate respect for the insane."

* *
I Miss You Lee
: 180 GP
Gönderilme: 18 Eylül 2015 18:48:44
Gtatürk ailesi olarak duyduğumuz en güzel haber bu olsa gerek, :helal: umarım :rg: Bully veya Red Dead Redemption serilerinin devamı hakkında sinyaller verir :)
Yok
0

Los Santos Vagos
* * *
F%&K
: 305 GP
Gönderilme: 18 Eylül 2015 18:49:50
Türkçe dil desteği konusuna girersen sevinirim, sembol dersen tanırlar beni.
Yok
0

Denemek başarısızlığa atılan ilk adımdır.
Madrazo Cartel
* *
: 230 GP
Gönderilme: 18 Eylül 2015 18:56:35
Tebrikler, forum adına çok büyük ve mutluluk verici bir başarı Rockstar ile buluşmak.
Yok
0

"we are the music makers, the dreamers of the dreams."
Üye Yöneticisi
* * * * *
Technology
Bidam (Kim Nam Gil)
: 1030 GP
Gönderilme: 18 Eylül 2015 19:06:48

Yoğun istek üzerine. :D

Yok
0

Moderatör
* * * * *
Retired Mapper
Kaliteni bozarsan farkını kaybedersin
: 395 GP
Gönderilme: 18 Eylül 2015 19:15:49
Devamı için#rez :D Beklemedeyiz :)
Yok
0

Los Santos Triads
* * *
BVB09 ★ ★
: 155 GP
Gönderilme: 18 Eylül 2015 19:16:23
Bora abinin şu gülüşüne hastayım ya :D
+1

* *
Role Player | PAWN & Web prpg.pwn
: 240 GP
Gönderilme: 18 Eylül 2015 19:19:39
Şunlara söyleyin yaptıkları oyunlar biraz ucuz olsun yaa :)#REZ
Yok
0

(1 kere düzenlendi. Son Düzenleme: 18 Eylül 2015 - Jiaxe)
Rage Roleplay
Sayfa: [1] 2 3 ... 12

Gitmek istediğiniz bölüm:

Twitter
Facebook
YouTube
Google+
Anasayfadan Haberler
GTATurk Anasayfa Canlı Yayın Akışı
Sponsor Bağlantı
Son Kazanılan Başarılar
Merhaba forum.
İlk konunu aç.
Kazanan: Saltuk - 26 Şubat 2017 16:02:56
Merhaba forum.
İlk konunu aç.
Kazanan: Tolga74 - 26 Şubat 2017 15:23:36
Niko! My cousin!
Üye Ol.
Kazanan: Lucca - 26 Şubat 2017 14:52:38
Niko! My cousin!
Üye Ol.
Kazanan: yucecan - 26 Şubat 2017 13:45:05
Niko! My cousin!
Üye Ol.
Kazanan: Gani38 - 26 Şubat 2017 13:14:43
Gündemde Neler Var
Günün En Aktif Üyeleri
Çevrimiçi Üyeler (Son 30 dk.)
Yok

Yok

200 Çevrimiçi (0 Üye, 188 Ziyaretçi, 12 Robot)
Forum İstatistikleri

SCALA Forum Sistemi (SFS) v1.0 2015 - GTATurk DÜNYANIN EN BÜYÜK TÜRKÇE GTA PLATFORMU!
Bu forum GTATurk.com geliştiricileri tarafından geliştirilmiştir. İzin almaksızın içeriği, görselleri, sistemleri kopyalamak yasaktır.
Hukuka, yasalara ve telif haklarına aykırı içerik şikayeti için gtaturkforum@gmail.com adresini kullanın.
Reklam işlemleri için gtaturkreklam@gmail.com adresini kullanabilirsiniz.

To report a content against law and copyrights, use gtaturkforum@gmail.com address.

Üye Bilgileri

Durum:

Rütbe:

Son Aktivite:

TAKİP EDİLEN

0
TAKİPÇİ

0
KONU

0
0
BAŞARI