Hoşgeldin Ziyaretçi! Üye değil misin? Hemen Kayıt Ol!

Sayfa: [1] 2 3 ... 519
1 ziyaretçi konuyu incelemekte.
0 kişi tarafından beğenildi.

League of Legends [Genel Konu]
Batuhan tarafından 17 Haziran 2011 tarihinde açıldı. (10366 Cevap, 594638 Görüntüleme)
Sayfayı Paylaş:

The Lost Brotherhood
*
Virtus.pro
: 145 GP
League of Legends [Genel Konu]
Gönderilme: 17 Haziran 2011 14:59:59

[font=segoe ui][size=18pt]League of Legends nedir?[/anchor]
League of Legends DotA'nın asıl yaratıcısı olan "guinsoo" tarafından yapılan ve bünyesinde w3'ün yapımcılarını barındıran RTS(real-time strategy) ve MMO (massively multiplayer online) tarzını birleştiren ilk koridor oyunudur.
League of Legends beta aşamasının bitişinden itibaren 2010 yılında kısa sürede bir çok oyuncu kitlesini kendine çekip bir çok ödül toplamıştır.

Bunlardan bazıları;

GDC Online Audience Ödülü
Golden Joystick Yılın Online Oyunu Ödülü
1 milyondan fazla kez download edilmiş.
18 milyondan fazla oyun süresi
IGN.com : En iyi strateji ve multiplayer oyun
gamespy.com: Yılın PC oyunu
gametrailers.com: Yılın strateji oyunu
2009 yılında E3'de en iyi strateji oyun
gamersnexus.net: Yılın RTS oyunu
mmosite.com: En iyi oynanış ve en iyi MMORTS'ye aday
Game Developers Choice 2010'da en iyi çıkış yapan oyuna aday

Nasıl Oynanır?[/anchor]

League Of Legend oynayabilmek için öncelikle https://signup.leagueoflegends.com/en/signup/index ücretsiz kayıt oluyoruz, kayıt olduğumuzda karşımıza download ekranı otomatik olarak geliyor ve oyunun kendi kurulum dosyasını indiriyoruz 2mb civarında olan kurulum dosyasını indirdikten sonra LOL'un dosyalarının ineceği bölümü seçip yüklemeye devam ediyoruz ve indirme işlemimiz başlıyor.

Oyun Hakkında Temel Bilgiler[/anchor]

Summoner Nedir?

League Of Legends içerisinde DoTA'dan farklı olarak kahramanınızı oyuna bir Summoner'ın (yani sizin) dahil ettiği konsept üzerine kurulmuştur ve oyundaki kahramanlar dışında Summoner'ınız seviye atlayabilir, oyun dışında güçlenebilir ve edindiği özelliklerle yeni Masteryler ,Runeler ve Summoner Speller kullanmaya başlayabilir.Şu an için maksimum Summoner seviyesi 30'dur.

Yeni Kahramanlar ve Runelar

Yeterli Influence Point'e sahipseniz ve beğendiğiniz,oynamak istediğiniz bir kahraman varsa ona sahip olabilirsiniz.Fakat bu kahramanı dışardan izlemeniz yeterli değildir.Hakkında incelemeler yapın,haberler okuyun,izleme şansınız varsa izleyin.Eğer bu kahramanı satın almaya karar verdiyseniz oyun içinde üst kısımdaki "Sepet" işaretine tıklayınız.Karşınıza çıkan yeni sayfada aşağıdaki "Champions" sekmesine tıklayınız.Karşınıza çıkan ekranda Riot'un bizlere sunduğu tüm kahramanlar bulunmaktadır.Almak istediğiniz kahraman veya kahramanları bu bölümde bulup satın alabilirsiniz.Rune'lar ise yine "Sepet" işaretine tıklanıldığında yeni açılan ekranda alt kısımda "Runes" sekmesinde bulunmaktadır.4 tür Rune vardır.Her bölüm için kahramanınıza en uygun Rune'leri almaya özen gösteriniz.Rune'lerinizi dizmeden önce araştırmanız şiddetle tavsiye olunur.Yoksa boşu boşuna çok fazla IP kaybedebilirsiniz.

Oyun İçi Terimler ve Oyun Modları

IP: Influence Point.Her oynadığınız oyundan sonra kazandığınız puanlardır.Kazandığınızda daha fazla,kaybettiğinizde ise daha az puan kazanırsınız.
Kahraman ve Rune satın almanızın tek yolu Influence Point'tir.Dikkatli harcamanız tavsiye olunur.
RP: Riot Point.Sadece gerçek parayla satın alınabilir.Kahramanları veya kahraman kaplamalarını Influence Point harcamadan Riot Point'le satın
alabilirsiniz.Bunun dışında daha hızlı seviye atlamanız için yardımcı daha fazla IP ve XP kazanmanızı sağlayacak paketler satın alabilirsiniz.
Rune: Sadece IP alınabilen yazılardır.Bu yazıları profilinizde Runes kısmına yerleştirirmeniz yeterlidir.Rune'ler kahramanınızın eksik özelliklerini
kapatmaya yardımcı olur ve size büyük avantajlar sağlar.20 Level'da Tier 3 Rune'ler açılır.Rune'leri almanız kesinlikle tavsiye olunur.
Mastery: Oyunun DoTA'dan farklı olarak sunduğu başka bir özelliktir.Özel Yetenek Ağacına sahipsiniz ve istediğiniz gibi puanlarınızı dağıtabilirsiniz.
Rune'ler gibi kahramanınızın eksik yönlerini kapatmakta büyük rol oynar.Hatta Rune'lerle koordine bir şekilde kullanabilirsiniz.
Summoner Spells: Karakterinizin 2 farklı özel büyüsü olur.Bu büyülerde kahramanınızın yetenekleri gibidir.Tek farkı soğuma sürelerinin daha uzun
olmasıdır.Her kahraman için dikkatle seçilmesi gereken bir özelliktir.Oyuna çok büyük etkisi vardır.
Ranked Game: Puanlı oyun sistemidir.Kazandığınız zaman puan da kazanırsınız.Kaybederseniz puan da kaybedersiniz.Bu kazançlar ve kayıplar profilinize
işlenir.Tüm Ranked oyunlarınızın istatistiklerini takip edebilirsiniz.
Normal Game: Puanlama sisteminin geçerli olmadığı oyun tipidir.Kendinizi geliştirmek için oynayacağınız en uygun oyun tipidir.Win ve Lose istatistikleri geçerlidir.
Kazandığınız oyunlar Win,kaybettikleriniz ise Lose olarak profilinize geçer.Çokta önemli değildir.
Custom Game: Yeni bir kahraman aldığınızda onu denemek için en uygun yerdir.Yeteneklerini test edip botlara veya başka oyunculara karşı oyun oynayabilirsiniz.

Ballas
* * * *
sa
: 115 GP
Ynt: League Of Legends
Gönderilme: 17 Haziran 2011 15:53:15
Ashe ile oynuyorum. Çok güzel bir oyun. :)
Yok
0

Varrios Los Aztecas
*
: 130 GP
Gönderilme: 18 Haziran 2011 08:01:36
Vayne akar ;D ismim: m4cheteZ . ekleyin oynarız.
Yok
0

Ballas
* * * *
sa
Gönderilme: 18 Haziran 2011 13:36:02
Ashe'yi bıraktım yanında biri olmadan bir hiç. :D Şu an Miss Fortune takılıyorum. Ekledim.
Yok
0

The Lost Brotherhood
*
Virtus.pro
: 145 GP
Gönderilme: 13 Kasım 2011 21:21:53
Konu güncel
Yok
0

Varrios Los Aztecas
*
blabla
: 100 GP
Gönderilme: 28 Kasım 2011 12:42:30
Dota 2 çıkana kadar oynayacağım bir oyun. Mh yüzünden dota 1 oynanmıyor.
Yok
0

The Families
* * * * *
flügel der freiheit
: 385 GP
Gönderilme: 02 Aralık 2011 19:17:52
DotA'cıyım da, bu oyunu hiç oynamadım. Sarar mı ki, bir ara indireyim.
Yok
0

"Wenn ich ihre Haut verließ, Der Frühling blutet in Paris."
Varrios Los Aztecas
*
blabla
: 100 GP
Gönderilme: 02 Aralık 2011 20:12:02

DotA'cıyım da, bu oyunu hiç oynamadım. Sarar mı ki, bir ara indireyim.

Dota'nın 10/1'i bile olamaz bir oyun gerçekten. Bir kaç yıl önce söylediklerimi geri alıyorum. SUUUUCKS
Yok
0

Los Santos Vagos
* * *
: 40 GP
Gönderilme: 02 Aralık 2011 22:09:33
Güzel görünüyor yakında başlarım belki.
Yok
0

Ballas
* * * *
ewo// gg
: 80 GP
Ynt: League Of Legends [Genel Konu]
Gönderilme: 11 Şubat 2012 16:11:17
Bu oyunun bu kadar az ilgi görmesi beni şaşırttı açıkçası.
Bende oynuyorum ekleyenlerle beraber oynayabiliriz. :)
Yok
0

<br /><br />
Varrios Los Aztecas
*
99v4
: 130 GP
Gönderilme: 12 Şubat 2012 02:59:30
Mageleri severim, ziggs çok iyi. "Mystriz" adım West'deyim.
Yok
0

The Families
* * * * *
flügel der freiheit
Gönderilme: 13 Şubat 2012 16:33:53
DotA'cı olduğum için büyük ihtimal çok saracak, şu an yükleniyor. Gördüğüme göre herkes West'te, ben de West'e açayım.

Anladığım kadarıyla oyun şöyle:

DotA'nın aksine, DotA gibi ancak başkalarıyla Online oynuyoruz. Ayrıca karakterimizi geliştirip item, skill falan da alıyoruz/veriyoruz. Böyle mi? :şeytan:
Yok
0

The Families
* * * * *
flügel der freiheit
Gönderilme: 20 Şubat 2012 17:39:51
Şu ana kadar bayağı oynadım ve ustalaştım diyebilirim. :şeytan: Şu aralar 3 tane karakter ile iyi oynuyorum, diğerlerini denemedim. Talebin az olmasına şaşırdım cidden.
Yok
0

Varrios Los Aztecas
*
Eltair Bin Abdullah
: 0 GP
Gönderilme: 20 Şubat 2012 19:36:08
Dota da oynadım LoL de oynadım dota daha çok sarıyor insanı gerçekten ama LoL de zaten dotanın bir gelişmişi gibi bir şey daha geniş bir oyun özellikler falan geliştirilmiş daha fazla hero var ayrıca bazı ceza sistemleri de oyunun ortasında çıkarak oyunun içine edenleri engelliyor yani acil bi durum olur da çıkmaya çalışırsanız ceza yersiniz büyük ihtimalle.
Westte oynuyorum.
LOL ID: Psychopathic1
Yaz beni de.
Yok
0

Trevor Philips Industries
* *
40 YAPAR!!!DÖVLET RE
: 0 GP
Gönderilme: 20 Şubat 2012 21:13:54
Lol güzel bir oyun.Oynayamadım güzel oyundu.Taa ki köpeğim emirene kadar.Köpek işe ne ara girdi diyorsunuz değilmi?En iyisi ben hikayeye baştan başlayıp anlatayım.
Bir varmış bir yokmuş.Fatih diye bir tane çocuk varmış.Köpek almış.Yıllar geçmiş güzel geçmiş.Ta kiiii Fatih adlı çocuk lol adlı bir oyunu 4 tl ye kendi evine göndermiş.Aslında oyun indirebilirmiş.Ama çok fazla beklettiğinden indirmemiş.Lol cd sini harddiskine kurmuş.Ama kopyasını çıkartmayı unutmuş.Sabah ise köpeğini lolu emerken parçalarken görmüş.O zaman bu zaman.Köpek hırsızlığa başlamış.Gta ıv çalmış eve getirmiş.Sonra fatih çookk sevinmiş.Sonra hırsızlık yapmasını istemiş sonra gidip mw 3 çalmış çok sevinmiş buna.Sonra köpeğini çok eğitmiş profosonyelliğe başlamış hırsızlıkta.Çocuk öyle çok eğitmiş ki gta v çıkınca gidip çalcakmış.
Not:.O zaman bu zaman.Köpek hırsızlığa başlamış.Gta ıv çalmış eve getirmiş.Sonra fatih çookk sevinmiş.Sonra hırsızlık yapmasını istemiş sonra gidip mw 3 çalmış çok sevinmiş buna.Sonra köpeğini çok eğitmiş profosonyelliğe başlamış hırsızlıkta.Çocuk öyle çok eğitmiş ki gta v çıkınca gidip çalcakmış. Bu kısımı kafadan attım.
Yok
0

Kavga ettiğim kişiler için özür dilerim.
The Families
* * * * *
flügel der freiheit
Gönderilme: 22 Şubat 2012 20:24:04
Şimdi oyuna girdim, 400 RP kazanmışım?!
Yok
0

Ballas
* * * *
sa
Gönderilme: 13 Mayıs 2012 20:52:05
Biraz önce oyundan çıktım. İlk oynadığımda sürekli öldüğüm için oyunu bırakmıştım ama şimdi oynarken iyi ki tekrar yüklemişim diyorum. ;D

Şimdi oyuna girdim, 400 RP kazanmışım?!

550 RP kazandım ben de ilk girdiğimde.
Yok
0

Madrazo Cartel
* *
: 210 GP
Gönderilme: 13 Mayıs 2012 21:31:25
Arkadaşların tavsiyesiyle başladım geçenlerde, Dr.Mundo'yla akıyorum.
Yok
0

<br /><br /><br /><br />İ5-750//6 gb ddr3 ram//Nvidia 9600GT//640Gb WD HDD SATA 2//<br /><br />8w-1l-4w seri 95ten
Trevor Philips Industries
* *
Paslı Cengiz
: 215 GP
Gönderilme: 18 Mayıs 2012 15:44:36
Bazı vatandaşlar oyunun Dota'dan daha iyi olduğunu söylüyor. Aslında merak ettim. Deneyeceğim veya Dota'ya akacağım yeniden. Dota'da zaten ortalama bir vatandaşım, acaba LoL'de birşey yapabilecekmiyim? :şeytan:
Yok
0

"Even the most primitive of societies have an innate respect for the insane."

Ballas
* * * *
sa
Gönderilme: 18 Mayıs 2012 16:24:15
Güncellik açısından LoL daha iyi tabii ki.
Yok
0

Sayfa: [1] 2 3 ... 519

Gitmek istediğiniz bölüm:

Twitter
Facebook
YouTube
Google+
Anasayfadan Haberler
GTATurk Anasayfa Canlı Yayın Akışı
Sponsor Bağlantı
Son Kazanılan Başarılar
Merhaba forum.
İlk konunu aç.
Kazanan: Saltuk - 26 Şubat 2017 16:02:56
Merhaba forum.
İlk konunu aç.
Kazanan: Tolga74 - 26 Şubat 2017 15:23:36
Niko! My cousin!
Üye Ol.
Kazanan: Lucca - 26 Şubat 2017 14:52:38
Niko! My cousin!
Üye Ol.
Kazanan: yucecan - 26 Şubat 2017 13:45:05
Niko! My cousin!
Üye Ol.
Kazanan: Gani38 - 26 Şubat 2017 13:14:43
Gündemde Neler Var
Günün En Aktif Üyeleri
Çevrimiçi Üyeler (Son 30 dk.)
Yok

Yok

320 Çevrimiçi (0 Üye, 308 Ziyaretçi, 12 Robot)
Forum İstatistikleri

SCALA Forum Sistemi (SFS) v1.0 2015 - GTATurk DÜNYANIN EN BÜYÜK TÜRKÇE GTA PLATFORMU!
Bu forum GTATurk.com geliştiricileri tarafından geliştirilmiştir. İzin almaksızın içeriği, görselleri, sistemleri kopyalamak yasaktır.
Hukuka, yasalara ve telif haklarına aykırı içerik şikayeti için gtaturkforum@gmail.com adresini kullanın.
Reklam işlemleri için gtaturkreklam@gmail.com adresini kullanabilirsiniz.

To report a content against law and copyrights, use gtaturkforum@gmail.com address.

Üye Bilgileri

Durum:

Rütbe:

Son Aktivite:

TAKİP EDİLEN

0
TAKİPÇİ

0
KONU

0
0
BAŞARI