Hoşgeldin Ziyaretçi! Üye değil misin? Hemen Kayıt Ol!

Sayfa: [1] 2 3 ... 529
1 ziyaretçi konuyu incelemekte.
2 kişi tarafından beğenildi.

Playstation 3 - Genel Konu - SSS - Sohbet
Paypay88 tarafından 14 Mayıs 2010 tarihinde açıldı. (10570 Cevap, 476136 Görüntüleme)
Sayfayı Paylaş:

Los Santos Vagos
* * *
Bırakıyorum Profili
: 0 GP
Playstation 3 - Genel Konu - SSS - Sohbet
Gönderilme: 14 Mayıs 2010 15:22:19

Playstation 3 Nedir?

PlayStation 3 Sony'nin PlayStation serisinin 3. jenerasyon oyun konsolu. Daha önce çıkışı ertelenen konsol belli bi süredir 2 farklı çeşidiyle satıştadır. Bu 2 çeşit arasında ki ana fark temel modelin 20 GB disk kapasitesine, yüksek modelin ise 60 Gb'lık disk kapasitesine ayrıca WiFi kablosuz bağlantıya sahip olması.PS3 işlemci olarak,Toshiba ve IBM ortak yapımı olan ve multi-core (çoklu çekirdek) mimarisine sahip yeni jenerasyon Cell mikro işlemcisini kullanıyor. Özellikle sayısal işlem gücü bakımından dünyanın en güçlü mikro işlemcisi sıfatına şimdiden sahip durumda. Cell, IBM'in PowerPC mimarisini kullanan bir 1 Ana çekirdekten (PPE) ve bunun yanında 8 adet yardımcı çekirdekten (SPE) oluşuyor. PPE ve tüm SPE'lerin çalışma frekansı Ps3'te 3.2 GHZ olarak atanmış. PS3'te 8 adet SPE'den biri kullanım dışı bırakılırken 7. SPE PS3'ün işletim sistemi için ayrılmış bulunuyor. Diğer 6 programlanabilir SPE'lere ise oyun geliştiricileri tarafından oyunlarda farklı işlemler ve görevler atanabiliyor. 6 SPE'nin programlanabilir olması oyun yapımcılarına, oyunlarda oldukça farklı yöntemler ve teknikler kullanabilmelerine olanak sağlıyor ve bu bakımdan esnek çözümler üretiyor. PPE'nin L2 ön belleği 512Kb ve bir adet VMX Vektör ünitesine sahip. SPE'lerden her birinin ise 256Kb local belleği bulunuyor ve tüm SPE'ler birbirleriyle oldukça hızlı şekilde iletişim kurabilecek şekilde birbirlerine Element Interconnect Bus ile bağlı durumdalar.

Playstation Network (PSN) Nedir?

Playstation Network, Sony’nin PlayStation 3 ile beraber ücretsiz olarak sunduğu bir internet servisidir. Aynı servis Sony'nin TV, Mobil ve Tabletlerindede kullanılmaktadır. Bu sistem üzerinden Müzik, HD film indirmek Premium hesaplar için mümkündür. Aylık 3.99 $, Premium hesap için 9.99 $ verilmektedir. Bu servis üzerinden, oyuncu arkadaşlarınızla ve dünyanın dört bir yanına dağılmış olan PlayStation 3 oyuncuları ile oynayabilir, arkadaşlarınızla yazışabilir, birbirinize mesaj gönderebilir ve multimedia dosyalarınızı paylaşabilir, Playstation 3 'ün internet tarayıcısını kullanarak internet'de gezinebilirsiniz. Oyuncular arasındaki bağlantıyı artıran bu servis, rakip konsol markalarındakinin aksine Sony tarafından kullanıcılara ücretsiz olarak sunulmaktadır. Ülkemizdeki oyun tutkunlarının büyük sorunlarından biri olan Lag/Latency sıkıntısı, Playstation Network üzerinde yok denecek kadar azdır. Avrupa’da kurulan Playstation Network merkezleri sayesinde oyun zevkini ülkemizde de rahatça tadabilmek mümkündür.

Playstation 3 Temel Rehber

» Playstation 3 PSN'ye Kayıt Olmak
» Playstation 3 Trophy Kartı Güncellemek
» Playstation 3 HDMI Kablo Bağlama
» Playstation 3 Performans Arttırma Yöntemleri
» Playstation 3 Dualshock Sixaxis Kol, Pil Değişimi
» Playstation 3 Hata Kodları
» Playstation 3 Blu-Ray Disk Bakımı
» Playstation 3 Kablosuz İnternet Bağlantısı Kurmak
» Playstation 3 Move
» Playstation 3 Headset
» Playstation 3 Sistem Güncellemek

hatta ve hatta yeni PS3 alanlar için daha fazlası.. Symbolsong ve CiHKLeT arkadaşımızın, açtığı en yararlı PS3 konularından biri olan anlatıma buradan ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

1-) PS3 Normal TV'lere bağlanamaz mı?

PS3'nüzü her türlü tv'ye bağlayabilirsiniz. Evimizde kullandığımız Analog tv'lerde görüntü kalitesi HD TV ye göre biraz kötü olur. Tv'nizin scart girişine PS3'ünüzü bağlayabilirsiniz. HD tv'niz varsa daha kaliteli görüntü alabilirsiniz.

2-) Playstation 2'nin oyun kolları Playstation 3'te çalışacak mı?

Evet, aşağıdaki çevirici ile bu mümkündür

3-) Ps3 kolları kablolu mu yoksa kablosuz mu olacak?

Oyun kollarının hepsi kablosuz olacak ancak PS3 paketinin içerisiden çıkan usb kablosu ile joyistikleri hem şarj edip hemde oyun oynayabileceksiniz.

4-) Playstation 3, Playstation 2 oyunlarını çalıştıracak mı?

Eğer Playstation 2 oyunu orijinal ve bölge kodu Playstation 3'e uyuyorsa çalışır.. Sony PS3'te çalışan PS2 oyunların listesini hazırladı.

5-) PS3'de 1080P ne demek oluyor?

1080p günümüzde HD TV'lerde kullanılan en yüksek ekran çözlüğü oluyor. Piksel olarak karşılığı ise 1920x1080 çözünürlüğe denktir.

6-) Ps3 birden fazla çözünürlükte mi çalışacak?

Ps3 menüsünden ayarlar kısmından, Tv çıkış çözünürlüğünü kendi Tvnize göre ayarlayabilirsiniz. Her Tv farklı çözünürlük desteklemektir.

7-) Benim televizyonumda HD Ready yazıyor bu nedir? Hd değil midir?

HD Ready TV'ler genellikle 720p desteklemektedir, buda 1280x720 piksele tekabül eder. Bu bir HD televizyondur. Sizin tv'nizde hangi çözünürlük destekli mutlaka üzerinde yazmaktadır.

8-) 60 Gb Ps3'te bulunan eklentiler nedir?

Wireless, kart okuyucuları, 60 gb harddisk, ve PS3'ün ön kısmında bulunan metalik şerit vardır. Wirless ile kabloya ihtiyaç duymadan PS3'nüzü evinizdeki modeme rahat bir şekilde bağlayabilirsiniz. Kart okuyucu sayesinde diğer multimedya kartların hepsini PS3'de rahatlıkla okuyabilirsiniz.

9-) Blu-Ray Nedir?

Blu-Ray teknolojisi Sony tarafından üretilen en son teknolojidir. BD-Rom olarak adlandırılan teknolojide 1 bluray medyanın kapasitesi 25 GB, 50GB yada 100 GB olarak değişebiliyor. Günümüzde DVD'lerin kapasitesi 4,7 GB ile 8,7 GB arasında değişiyor. Playstation 3'de BD-Rom teknoloji kullanılıyor. Ve bir PS3 oyunu 25GB'lik BD-Rom içerisinde piyasaya sürülüyor.

10-) Ps2'nin kablosuz joystickleri PS3'de kullanılabilecek miyiz?

Malesef kullanamayacağız. Çünkü PS2'deki joyistiklerin kablosuz çalışma mantığı ile Sixaxis'in kablosuz çalışma mantığı farklıdır.

11-) Sixaxis Nedir?

Sony'nin üretmiş olduğu, içerisinde hareketleri algılayan sensörlerin bulunduğu, PS3 ile kablolu yada kablosuz olarak da kullanabileceğimiz yeni nesil gamepad'imizin adı. Titreşim özelliği Sixsaxis'de bulunmuyor.

12-) Tüm orjinal ps3 oyunları her ps3'de çalışıyor mu? (NTSC-U/J, PAL Ayrımı var mı?)

Tüm orijinal oyunları her PS3'de oynayabilirsiniz. Hangi bölgeden alındığı hangi bölgede satıldığı önemli değil.

13-) PS3'e "Yellow Dog Linux" İşletim sistemini nasıl kurarım?

Buradaki konudan öğrenebilirsiniz.

14-) Playstation 3'ün Harddisk kapasitesini arttırmak mümkün müdür? Mümkünse ne gibi yollardan yapılabilir?

Evet, her iki ps3 paketi içinde hdd kapasitesini arttırmak mümkündür...Bilinen ilk yöntem ps3'ün doğrudan desteklediği laptop hdd'si mantığındaki 2.5" Serial ATA hdd'lerdir...Diğer yollardan yani IDE ve SATA dönüştürücüler ve direk USB desteğiyle de ps3'e external olarak 1 TB'a kadar hdd takılabilir.

15-) Ps2 component kablosunu ps3'te kullanmak mümkün müdür?

Evet mümkündür, ps2 component kablosu ile ps3'ün çıkış yuvası birbiri ile uyumluluk göstermektedir.

16-) Playstation 3'te yüksek çözünürlüklere çıkabilmem için TV veya monitörde ne gibi özelliklerin olmasına dikkat etmeliyim?

Öncelikle DVI veya HDMI bağlantılarından en az bir tanesinin mutlaka olması gerekir...Ayrıca bu girişlerin de mutlaka HDCP uyumlu olması lazımdır. Bütün bunlara ek olarakda TV'nin en az 720p diye adlandırdığımız 1280x720 pixel çözünürlüğü native olarak desteklemesi ps3'te en iyi görüntü kalitesini alabilmeniz için asgari özelliklerdir...Son olarak ise HDMI çıkışının 1.3 versiyon olması ve TV'nin de mutlaka HD Ready özelliğini göstermesi gerekir.

17-) PS3 Japon versiyon almak mı daha mantıklıdır yoksa PAL Avrupa mı?

Japon versiyon alırsanız; DVD filmlerde bölge kodu sorunu olur; Blu-ray filmlerde ise PAL bölge kodu hariç bölge kodu sorunu yaşamazsınız. Ps3 oyunları ise zaten Region Free yani bölge kodu olmayan her bölgede çalışabilen özellikteler. Tek problem ps2 oyunu oynamak istersen NTSC/J bölge kodlu oyun alman gerekir. Bu da oyunun büyük ihtimalle Japonca olacağı manasına geliyor. Ayrıca TV'de de problem çıkarmaz, çoğu tv ntsc görüntü destekliyor. Desteklemese bile 3 ytl 'lik bir aparatla sorun çözülüyor.PAL versiyon her ne kadar TR'de yaşayan birisi için ideal gibi gözüksede bütün bunlara rağmen sırf garanti ve orjinal ps2 oyunlarına uyumu nedeniyle PAL almak kararı verilecekse bunun için ödenecek para Japon versiyona göre 500 Ytl civarı fazla bir paraya denk gelecektir, karar sizin.

18-) PS3 Network'e kişisel bilgisayarımız üzerinden girip Video veya Demo çekmek mümkün müdür?

Evet bu mümkündür. Buradaki linkten ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

19-) Sadece ps3'e özel çıkacağı açıklanan oyunlar nelerdir?

Sorunuzun cevabı Buradaki linktedir.

20-) Ps3'te bluetooth tam olarak ne işimize yarayacak?

Öncelikle ps3'te Eyetoy 2 ve Bluetooth kulaklıkları çok rahatça kullanmanıza imkan verir.Üstelik İlerideki FirmWare Güncellemeleri İle kamera ve kulaklıklarınızı oyun dışında Messenger mantığındaki mesajlaşmalar İçin de kullanabileceksiniz.

21-) Ps3'ü aynı zamanda bir divx player olarak da kullanmak mümkün müdür?

Evet bu mümkündür...Zira ps3'ünüzde Linux işletim sistemi kullanma olanağınız vardır ve bu işletim sistemi sayesinde divx izlemek sadece ilgili codeclerin yüklenmesine kalmıştır...Divx'in yanı sıra Avi ve mpeg uzantılı birçok videoyu da izlemeniz bu codeclerin yüklenmesiyle yine mümkün olacaktır.

22-) Yurtdışından Türkiye'de kullanmak için alacağım herhangi bir ps3'te voltaj sorunu yaşar mıyım?

Hayır, tüm ps3'ler uluslararası voltaj değerlerini destekleyebilen akım pinlerine sahiptirler ve direkt olarak TR'de 220v'ta çalışırlar...PAL olmayan makinelerde kutu veya konsol üzerine 100 V yazmasına aldanmayınız her ps3 220v ile uyumluluk gösterir.

23-) NTSC, PAL ve RegFree nedir ve nerelerde kullanılır?

PAL ve NTSC İkiside görüntü formatıdır.

24-) Ps3 verdiği hata kodları ve anlamları için açıklama nerden bulabilirim?

Buradan ulaşabilirsiniz.

25-) PlayStation® Home nedir?

HOME, PS3 sahiplerinin interaktif sanal dünyası olarak karşımıza çıkıyor. XMB'a (Cross Media Bar, PS3 ana menüsü) yakın zamanda PS Store'dan ücretsiz olarak indirilebilecek olan HOME sayesinde tüm PS3 sahipleri sanal bir dünyada bir araya gelebilecekler. Kendinize özel karakterinizi yaratıp dünyaya adım atabileceksiniz. Yaratacağınız karakteri boyundan, kilosuna kadar, yüzündeki detaylardan, kıyafetlerine kadar istediğiniz gibi modifiye etmeniz mümkün. Karakter yaratmak deyince bunun bir oyun olduğunu düşünenleriniz olacaktır. Hayır bu bir oyun değil. Yaratacağınız karakter sizin HOME dünyasındaki görüntünüz olacak. Sistemin bize sunacağı dünyada istediğimiz yerlere gidip diğer PS3 sahipleri ile tanışabileceğiz. Yoldan geçen bir PS3 sahibine merhaba deyip sonrasında, ister önceden kaydettiğimiz kısa sohbet cümleleri ile ister klavyeyi kullanarak uzun ve özgür cümleler ile veya isterseniz bluetooth kulaklık-mikrofon seti ile diyoloğa girebilirsiniz. Ayrıca ufak tefek animasyonlarla da karakterinizi kullanabilirsiniz. Mesela bir yeri işaret edebilirsiniz ya da dans edebilirsiniz. Tüm bunları yaparken HOME dünyasındaki asıl özelliklere ulaşmak istediğimizde ekrana açılan PSP şeklindeki menü ekranı ile dünyada gitmek istediğimiz yerlere gitmek yapmak istediklerimizi yapmak mümkün.

Playstation 3 Teknik Özellikleri
İşlemcisi

- Cell İşletim PowerPC- Temel Çekirdek Hızı 3.2 GHz
- Her çekirdekte 1 VMX vektör hızı
- 512 KB L2 Cache
- 7x SPE @ 3.2 GHz
- 7x 128b 128 SIMD GPR
- SPE için 7x 256KB SRAM
- Performans için 8/1 SPE
- Toplam Gigaflop Hareketli Nokta Performansı

Ekran Kartı

- Nvidia tarafından tasarlanmış Özel RSX@550MHz
- 1.8 Teraflop harekeli nokta performansı
- Ful HD (1080p'ye kadar) x 2 kanal
- Çok yönlü programlanabilir paralelli hareket noktası
- 5.1 Dolby Ses, DTS, LPCM (Cell temelli)

Hafıza

- 256 MB XDR Ana RAM @3.2 GHz
- 256 MB GDDR3 VRAM @700 MHz
- Sistem Ana Bant Genişliği 25.6 GB/s
- VRAM/--22.4 GB/s
- RSX 20GB/(Yazma)+15GB/s (okuma)
- SB2.5GB/s (yazma)+ 2.5GB/s(okuma)
- Sistem Hareketli Nokta Performansı
- 2 Teraflop

Bağlantı

- Ethernet (10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T) x 3 (input x 1 + output x 2)
- Wi-Fi IEEE 802.11 b/g
- Bluetooth--Bluetooth 2.0 (EDR)
- ControllerBluetooth (7'ye kadar)
- USB 2.0 (kablolu)
- Wi-Fi (PSP)
- Network (IP üzerinden)

AV Çıkışı

- 480i, 480p, 720p, 1080i, 1080p Ekran Boyutu
- HDMI out x 1
- AV multi out x 1
- Digital out (optical) x 1

Playstation 3 TV Reklamı
Çoğu Playstation 3 oyun karakterlerinin toplandığı TV Reklamı
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=mdWkKKSckNk

Konu Tasarım & Düzeni: Mert
Alıntıdır:DonanımHaber

(2 kere düzenlendi. Son Düzenleme: 18 Haziran 2016 - Ehrlich)
trolololololololo
Emekli Yönetici
* * * * *
: 155 GP
Düzenle biraz konuyu çok karışık.
Yok
0

Los Santos Vagos
* * *
Bırakıyorum Profili
Nesi karışık ki söyleyin düzeltelim.Soru -Cevap her şey var.
Yok
0

trolololololololo
Emekli Yönetici
* * * * *
: 155 GP
Soruları kalın başlıkları kırmızı yapabilirsin.
Yok
0

Los Santos Triads
* * *
I came to play
: 15 GP
Birde ''Yeni Alıcaklar'' yerine ''Yeni Alacaklar'' yaz.
Yok
0

The Lost Brotherhood
*
"Why did I move
Güzel konu olmuş :helal: Ama konuyu düzenlesen daha iyi olur. ;)
Yok
0

<br />
PSN: Dimensions34
The Lost Brotherhood
*
Forza Juventus
Arkadaşlar ben Dün bir PS 3 aldım 120 GB Yanında bir kol ve Fifa 10 hediyeli.838 Tl di galiba sizce nasıl ?? Ve Sonunda kavustum şu PS 3 e :D
Yok
0

The Lost Brotherhood
*
İyidir herhalde. :D
Yok
0

Gizemsel izahlar derin sayılır. Doğrusu şu ki, yüzeysel bile değillerdir onlar.
Los Santos Vagos
* * *
Bırakıyorum Profili

Arkadaşlar ben Dün bir PS 3 aldım 120 GB Yanında bir kol ve Fifa 10 hediyeli.838 Tl di galiba sizce nasıl ?? Ve Sonunda kavustum şu PS 3 e :D

İyi fakat Sony bazen kampanyalar yapıyor .İstanbulda yaşıyorsanız Sony Türkiye Ve Satürn mağazalarına arada uğrayın bazen çok iyi kampanyalar yapıyorlar.Geçen gün 39 TL'Ye uncharted 2 ve 499 TL'Ye xbox 360 elite vardı.(xbox 10 adet)
Yok
0

trolololololololo
The Lost Brotherhood
*
Forza Juventus
Yaa arkadaşlar birde ben genelde 82 Ekran büyük Tüplü TV de kullanıyorum.Onda iyi görüntü alabilmek icin ne yapmam gerekiyor. :) Yada bir ayarı var mı ?
Yok
0

The Families
* * * * *
flügel der freiheit
: 385 GP

Yaa arkadaşlar birde ben genelde 82 Ekran büyük Tüplü TV de kullanıyorum.Onda iyi görüntü alabilmek icin ne yapmam gerekiyor. :) Yada bir ayarı var mı ?

Full HD gerek.
Yok
0

"Wenn ich ihre Haut verließ, Der Frühling blutet in Paris."
Los Santos Vagos
* * *
Bırakıyorum Profili

Full HD alıp paranı boşuna atma.Full HD kullanan oyun bile yok.Gerek yok.HD Ready al.Yeterli.
Yok
0

trolololololololo
The Lost Brotherhood
*
Forza Juventus
Aslında Full Hd Tv miz var ama Annem sayesinde oynatmıyor o Tv de :( hani daha net bi görüntü icin bir ayarı filan varsa diye sordum ?
Yok
0

Trevor Philips Industries
* *
TÜRK
Arkadaşlar konuyla alakalı değil ama sorayım dedim.GOD OF WAR III,PS2'de çalışır mı?
Yok
0

Gözler ki birer parçasıdır sende İlahın,
Gözler ki senin en katı zulmün ve silahın,
Vur şanlı silahınla gönül mülkü düzelsin;
Sen öldürüyorken de vururken de güzelsin!
Varrios Los Aztecas
*
zZz TeaM

Altın uçlu kablo ile daha iyi performans elde edebilirsin. HD televizyonu olanlar içinde aynı şey geçerlidir. Bu tarz performansa önem veriyorsanız; altın uçlu kablo kullanın. ( Pahalı Değiller.)

Arkadaşlar konuyla alakalı değil ama sorayım dedim.GOD OF WAR III,PS2'de çalışır mı?

"God of War" serisinin 3. oyunu sadece Playstation 3 için çıkartıldı. Yani Playstation 2' de oynayamazsınız.

Yok
0

[right]
The Families
* * * * *
flügel der freiheit
Almanya'dan Xbox 360 yada PS3 alacağım.Fiyatları hemen hemen aynı.Ve ikisi de aynı konsol sayılır.Ancak PS3 alma düşüncesindeyim.Sizce hangisini alayım ?
Not:(2010 Aralık,2011-Şubat arası alacağım sanırım)
Yok
0

Los Santos Triads
* * *
HAN
: 215 GP

Altın uçlu kablo

Onun altınını koparıp satacaksın aslında :D
Yok
0

WS10
Varrios Los Aztecas
*
zZz TeaM
Saf altın olsa iyi fikir olurduda xD. % 5 altın varsa içinde şanslıyız. xD

Almanya'dan Xbox 360 yada PS3 alacağım.Fiyatları hemen hemen aynı.Ve ikisi de aynı konsol sayılır.Ancak PS3 alma düşüncesindeyim.Sizce hangisini alayım ?
Not:(2010 Aralık,2011-Şubat arası alacağım sanırım)

Tartışmasız PS3 almalısın. Tartışmaya bile girmeye gerek yok :)
Yok
0

[right]
The Families
* * * * *
flügel der freiheit

Tartışmasız PS3 almalısın. Tartışmaya bile girmeye gerek yok :)

Fikrin için sağol.Ben de öyle düşünüyordum. :)
Yok
0

Los Santos Vagos
* * *
Bırakıyorum Profili

Fikrin için sağol.Ben de öyle düşünüyordum. :)

Playstation 3 'ün kalitesi tartışılmazdır.Oyun dışında yapabileceğin bir çok şey var.
-Bluray film izlemek ( bunun için alan bile var)
-Çok kaliteli oyunlar
-Ücretsiz oniine hizmet ve 1-2 kaç aya Türkiye PSN
-Oyunların beta ,demo sürümleri.
-PS Home ( Sims gibi bir şey.Bir dünyadasınız .Bir çok şey var.Sinema var gidiyorsunuz izliyorsunuz falan.)
Yok
0

trolololololololo
Sayfa: [1] 2 3 ... 529

Gitmek istediğiniz bölüm:

Twitter
Facebook
YouTube
Google+
Anasayfadan Haberler
GTATurk Anasayfa Canlı Yayın Akışı
Sponsor Bağlantı
Son Kazanılan Başarılar
Merhaba forum.
İlk konunu aç.
Kazanan: Saltuk - 26 Şubat 2017 16:02:56
Merhaba forum.
İlk konunu aç.
Kazanan: Tolga74 - 26 Şubat 2017 15:23:36
Niko! My cousin!
Üye Ol.
Kazanan: Lucca - 26 Şubat 2017 14:52:38
Niko! My cousin!
Üye Ol.
Kazanan: yucecan - 26 Şubat 2017 13:45:05
Niko! My cousin!
Üye Ol.
Kazanan: Gani38 - 26 Şubat 2017 13:14:43
Gündemde Neler Var
Günün En Aktif Üyeleri
Çevrimiçi Üyeler (Son 30 dk.)
Yok

Yok

316 Çevrimiçi (0 Üye, 294 Ziyaretçi, 22 Robot)
Forum İstatistikleri

SCALA Forum Sistemi (SFS) v1.0 2015 - GTATurk DÜNYANIN EN BÜYÜK TÜRKÇE GTA PLATFORMU!
Bu forum GTATurk.com geliştiricileri tarafından geliştirilmiştir. İzin almaksızın içeriği, görselleri, sistemleri kopyalamak yasaktır.
Hukuka, yasalara ve telif haklarına aykırı içerik şikayeti için gtaturkforum@gmail.com adresini kullanın.
Reklam işlemleri için gtaturkreklam@gmail.com adresini kullanabilirsiniz.

To report a content against law and copyrights, use gtaturkforum@gmail.com address.

Üye Bilgileri

Durum:

Rütbe:

Son Aktivite:

TAKİP EDİLEN

0
TAKİPÇİ

0
KONU

0
0
BAŞARI