Hoşgeldin Ziyaretçi! Üye değil misin? Hemen Kayıt Ol!

Dizi servisine gitmek için tıklayın!

Sayfa: 1 ... 15 16 [17]
1 ziyaretçi konuyu incelemekte.
4 kişi tarafından beğenildi.

Remnants | 6. Bölüm: Left Behind(Yeni!)
Dystopian tarafından 17 Mayıs 2016 tarihinde açıldı. (330 Cevap, 33646 Görüntüleme)
Sayfayı Paylaş:

Los Santos Vagos
* * *
No pasarán!
: 655 GP
Remnants | 6. Bölüm: Left Behind(Yeni)
Gönderilme: 18 Şubat 2017 11:29:47
Uzun bir aradan sonra yeni sezon sizinle baylar...

GTA V'te dizi çekmenin nasıl kanser bir şey olduğunu tekrar hatırladım, modların ve çekim için kullandığım trainerların yetersiz özelliklere sahip olmasına rağmen tüm imkanlarla Remnants'ı çekmek için cebelleştim ve ikinci sezonun bir kısmını tamamladım. Siz farkına varmadan önce belirteyim, ev sahnesinde Laura'nın kollarındaki dövmeler görünmüyor, o konuda trailerların yetersiz kalması öyle bir sorun yarattı ancak çok sonradan çözebildiğim için karelerde öyle kaldı. Onun dışında gözünüze çarpan diğer eksiklik ve hataları da siz yazabilirsiniz. Kareleri yavaş yavaş geçmenizi ve küçük ekranda izlemenizi tavsiye ederim.

Not: İnce ve italik yazılar karakterlerin iç sesini belirtmektedir. Düz ve kalın yazılar ise konuşmalardır.

6: Left Behind

Ayrıca: Savaş öncesi özeti | Birinci sezon özeti

#Remnants
+4

(3 kere düzenlendi. Son Düzenleme: 18 Şubat 2017 - Dystopian)
"The thing about happiness is that you only know you had it when it's gone.
I mean, you may think to yourself that you're happy. But you don't really believe it.
You focus on the petty bullshit, or the next job, or whatever.
It's only looking back by comparison with what comes after that you really understand,
that's what happiness felt like."
Bölüm Yöneticisi
* * * * *
Fighter & Lawyer & Contractor
: 270 GP
Cvp: Remnants | 6. Bölüm: Left Behind(Yeni)
Gönderilme: 18 Şubat 2017 12:19:09
Uzun bir aradan sonra yeni sezon bizimle baylar...

Gerçekten uzun bir aradan sonra Dystopian'ın sihirli elleriyle filizlenmiş, az biraz Fallout az biraz post-apokaliptik hayatın derinlerine doğru yavaş yavaş sürüklenen karakterlerle birlikte bir Remnants daha gördük. Daha neler! :D

Bence uzunluk açısından gayet makul bir bölümdü. Gayet makul çünkü otomatik ilerletmeye alıp kahvaltımı bitirerek izledim yani. Fakat otomatik ilerletmeye alınca bazı sahnelerde saniye uyumsuzluğu yakaladım. Mesela bir sahnede bir iki cümle varken 5 saniyede rahatça okuyabiliyorken bazı sahnelerde 4'ten fazla cümle olunca otomatik ilerletme bir işe yaramadı. Yükselttiğimde ise az cümleli sahnelerde haddinden fazla kaldı. Bu da değerlendirilmesi gereken bir kriter diye düşünüyorum.

Onun dışında müzikler efsaneydi. Müziği bu bölümde doruklarına kadar hissettim. Bence lone - survival tadında görmeliydik Laura'yı ve biraz daha fazla görmeliydik. Ormanlarda dolaşmalıydı.. O havaya sokabilirdin çünkü tahmin ediyorum öyle anlar bizi bekleyecek ve eminim ki bu dizi bizi hiç beklemediğimiz bir ortama sokacak. Sanırım bu olaylar da daha başlangıç :) o yüzden bir an evvel asıl olaylara gelmek, kıyamet sonrası hayatta kalma mücadelesine değindiğini görmek için sabırsızlanıyorum. Çünkü bu tarz senaryolara bayılırım hatta Fallout'u sırf bu yüzden 4-5 kere bitirdim :D

Conrad'ın skininde bir değişme var galiba. 1. Sezondaki skini daha esmerken bu sezondaki ise beyaz. İşkence sonrası saç sakalda bir değişiklik yapmak istedin herhalde. Ya da orjinal skinle oynanamıyordu diye bu dğeişikliğe gittin diye düşünüyorum.

Ses efektleri olabildiği kadar iyiydi. Youtube'daki videolarda sürekli tekrar ettiğinden sahneyi baltaladı ama burada sana düşen bir şey yok.

Her skeç iyi tasarlanmıştı. Mekan tasarımları karakterin diyalogları.. Grafikler.. Kurgu.. Muazzam bir uyum içerisindeydi. Emin ol beklediğime fazlasıyla değmiş bir bölümdü. İçimi yavaştan post-apocalypse kapladı. Sanırım "Nuclear is coming"..

Eline koluna sağlık. Hiç düşünmeden 10/10
+2

Ballas
* * * *
: 375 GP
Gönderilme: 18 Şubat 2017 15:06:37
Mobilden fazla bakamadim ama cok guzel olmusa benziyor :D en kisa zamanda oylayacagim

<< Bu mesaj mobil sürüm kullanılarak gönderildi. >>
+1

Los Santos Vagos
* * *
No pasarán!
Gönderilme: 18 Şubat 2017 19:21:46
Uzun bir aradan sonra yeni sezon bizimle baylar...

Gerçekten uzun bir aradan sonra Dystopian'ın sihirli elleriyle filizlenmiş, az biraz Fallout az biraz post-apokaliptik hayatın derinlerine doğru yavaş yavaş sürüklenen karakterlerle birlikte bir Remnants daha gördük. Daha neler! :D

Bence uzunluk açısından gayet makul bir bölümdü. Gayet makul çünkü otomatik ilerletmeye alıp kahvaltımı bitirerek izledim yani. Fakat otomatik ilerletmeye alınca bazı sahnelerde saniye uyumsuzluğu yakaladım. Mesela bir sahnede bir iki cümle varken 5 saniyede rahatça okuyabiliyorken bazı sahnelerde 4'ten fazla cümle olunca otomatik ilerletme bir işe yaramadı. Yükselttiğimde ise az cümleli sahnelerde haddinden fazla kaldı. Bu da değerlendirilmesi gereken bir kriter diye düşünüyorum.

Onun dışında müzikler efsaneydi. Müziği bu bölümde doruklarına kadar hissettim. Bence lone - survival tadında görmeliydik Laura'yı ve biraz daha fazla görmeliydik. Ormanlarda dolaşmalıydı.. O havaya sokabilirdin çünkü tahmin ediyorum öyle anlar bizi bekleyecek ve eminim ki bu dizi bizi hiç beklemediğimiz bir ortama sokacak. Sanırım bu olaylar da daha başlangıç :) o yüzden bir an evvel asıl olaylara gelmek, kıyamet sonrası hayatta kalma mücadelesine değindiğini görmek için sabırsızlanıyorum. Çünkü bu tarz senaryolara ... Mesajın devamı için tıklayın...

Teşekkürler usta, bölümü yayımladığım an konuya girdiğini görmek beni sevindirdi öğlen. :şeytan: Otomatik ilerlemeye alarak izleneceğini hiç hesaba katmamıştım, normalde diyalog sahnelerinde birkaç kare alıp bitiriyorum ama sonra onlara yazıları eklerken aklıma daha çok metnin gelmesiyle birlikte uzayabiliyor. İkinci bölümü bundan çok daha uzun yapmayı planlıyorum. Yeni karakterler gelecek, bunların geçmişlerini gözden geçireceğiz, daha önce de belirttiğim gibi Conrad'in geçmişine gideceğiz vs. önümüzde o Fallout havasını yaşamak için biraz daha süre var yani. Şuanki haliyle o atmosferi yaşatmaya çalışmanın sıkacağını düşündüm ama ileride bolca göreceksiniz.

Skininde değişme olmasının sebebi o skine o kıyafetlerden başka hiçbir şeyi giydiremiyorsun yani her yere o asker pantolonu ve atletiyle/zırhıyla gitmek zorunda kalıyor. O yüzden Online karakterlerinden seçip Conrad'e benzetmeye çalıştım, en çok bu şekilde benzedi. Uzun sakal seçimi mümkün olmadığı için Çin askerlerinin sakalını yaktığını ekleyecektim diyaloglara ama unutmuşum sanırım. Bolca kıyafet seçeneği ile diziye gerçekçilik katmam gerekiyordu, bu yüzden Conrad'in skininde değişikliğe gitmem gerekti. Belki ileride Kyong için de gerekebilir. Takipte kalın. :yourock:

Mobilden fazla bakamadim ama cok guzel olmusa benziyor :D en kisa zamanda oylayacagim

:kiss:
+1

I mean, you may think to yourself that you're happy. But you don't really believe it.
It's only looking back by comparison with what comes after that you really understand,
The Lost Brotherhood
*
Hiçkimse
: 155 GP
Cvp: Remnants | 6. Bölüm: Left Behind(Yeni!)
Gönderilme: 19 Şubat 2017 23:25:58
Görüntü kalitesi,efektler,dialoglar,senaryo,
herşeyiyle mükemmel bir bölümdü ellerine sağlık.
Diyecek pek birşey yok,eleştirilecek bir yanı da yok.
Merakla diğer bölümü bekliyorum.
Keşke bunları video olarak çekip tüm dünyaya gösterebilsek.
+1

Katlanmak zorundayım...
Los Santos Vagos
* * *
No pasarán!
Gönderilme: 19 Şubat 2017 23:45:02
Görüntü kalitesi,efektler,dialoglar,senaryo,
herşeyiyle mükemmel bir bölümdü ellerine sağlık.
Diyecek pek birşey yok,eleştirilecek bir yanı da yok.
Merakla diğer bölümü bekliyorum.
Keşke bunları video olarak çekip tüm dünyaya gösterebilsek.

Teşekkürler. Resimli hali bile çekimlerde kanser ediyor, videolu halinin nasıl saç baş yoldurtacağını hayal bile edemiyorum. :şeytan: Bazı karelerde kopukluk olmasının sebebi o mesela, bazen oluşturması 10 dakika süren bir kareyi yakalamak için sadece 2 saniyen oluyor, onu kaçırdığında tekrar baştan yapmak gerekiyor. Bazen de GTA V'in imkanlarıyla bir sahneyi çekmek imkansız oluyor, başka bir şey denemek zorunda kalıyorsun ama bölüm kalitesini düşürüyor vs.
Yok
0

Varrios Los Aztecas
*
: 15 GP
Gönderilme: 23 Şubat 2017 20:28:50
Tek kelimeyle harika.
+1

Los Santos Vagos
* * *
No pasarán!
Gönderilme: 25 Şubat 2017 04:44:36
Teşekkürler. Bayağı az ilgi gördü, bölüm yine cansız bayağı.
+1

Bölüm Yöneticisi
* * * * *
Fighter & Lawyer & Contractor
: 270 GP
Gönderilme: 25 Şubat 2017 10:17:00
Teşekkürler. Bayağı az ilgi gördü, bölüm yine cansız bayağı.

Muhsin izledi en kisa zamanda yazar su aralar isleri yogun belirteyim dedim :)

Yok
0

O'Neil Brothers
B.Ö
: 15 GP
Gönderilme: 25 Şubat 2017 13:15:29
Yeni bölümü şimdi izleyebildim ve çok beğendim hocam. Eline koluna sağlık, daha öncede belirtmiştim GTAV'de çekilen dizileri sevmiyorum ama Remnants bambaşka bir şey. 7 için sabırsızlanıyorum. 8/10

Yok
0

Madrazo Cartel
* *
They'll go, one by one...
: 390 GP
Gönderilme: 26 Şubat 2017 14:26:27
Bölümü izledim, ellerine sağlık sağlam bir giriş olmuş.

Artılar:
-Grafikler ve görsel efektler çok hoşuma gitti.
-Kamera açılarını beğendim.
-Diyaloglar güzeldi.
-Kullandığın müzikler güzeldi, özellikle son sahnelerde Fallout müziği ve Ayı lakabını taktıkları kişiyi görünce tüylerim diken diken oldu, Fallout 3 anılarım aklıma geldi.

Eksiler:
-Laura ve Kyong'un evdeki dövüşü sırasında ses efektleri bence pek olmamış. Orada senkronizeyi yakalamk zor, onun yerine hafif eğlenceli bir müzik hoş olabilirdi.
-Kyong'un Amerikan askerine yardım etmesini biraz garpisedim. Tek başına onlarca askeri bayıltması da biraz abartı olmuş bence(öldürmediğini varsayıyorum.)

Eleştirim bu kadar. Sonraki bölümü bekliyorum :helal: .
Yok
0

Sayfa: 1 ... 15 16 [17]

Gitmek istediğiniz bölüm:

Twitter
Facebook
YouTube
Google+
Anasayfadan Haberler
GTATurk Anasayfa Canlı Yayın Akışı
Sponsor Bağlantı
Son Kazanılan Başarılar
Merhaba forum.
İlk konunu aç.
Kazanan: Saltuk - 26 Şubat 2017 16:02:56
Merhaba forum.
İlk konunu aç.
Kazanan: Tolga74 - 26 Şubat 2017 15:23:36
Niko! My cousin!
Üye Ol.
Kazanan: Lucca - 26 Şubat 2017 14:52:38
Niko! My cousin!
Üye Ol.
Kazanan: yucecan - 26 Şubat 2017 13:45:05
Niko! My cousin!
Üye Ol.
Kazanan: Gani38 - 26 Şubat 2017 13:14:43
Gündemde Neler Var
Günün En Aktif Üyeleri
Çevrimiçi Üyeler (Son 30 dk.)
Yok

Yok

199 Çevrimiçi (0 Üye, 187 Ziyaretçi, 12 Robot)
Forum İstatistikleri

SCALA Forum Sistemi (SFS) v1.0 2015 - GTATurk DÜNYANIN EN BÜYÜK TÜRKÇE GTA PLATFORMU!
Bu forum GTATurk.com geliştiricileri tarafından geliştirilmiştir. İzin almaksızın içeriği, görselleri, sistemleri kopyalamak yasaktır.
Hukuka, yasalara ve telif haklarına aykırı içerik şikayeti için gtaturkforum@gmail.com adresini kullanın.
Reklam işlemleri için gtaturkreklam@gmail.com adresini kullanabilirsiniz.

To report a content against law and copyrights, use gtaturkforum@gmail.com address.

Üye Bilgileri

Durum:

Rütbe:

Son Aktivite:

TAKİP EDİLEN

0
TAKİPÇİ

0
KONU

0
0
BAŞARI