Hoşgeldin Ziyaretçi! Üye değil misin? Hemen Kayıt Ol!

Sayfa: [1] 2 3 ... 760
1 ziyaretçi konuyu incelemekte.
7 kişi tarafından beğenildi.

ULEB Euro Cup Şampiyonu GALATASARAY!!! - Genel Konu (4. YILDIZ!)
MvP tarafından 14 Temmuz 2011 tarihinde açıldı. (15197 Cevap, 836579 Görüntüleme)
Sayfayı Paylaş:

Varrios Los Aztecas
*
Kayıt: 27 Ağustos 2009
İleti: 318
: 40 GPGALATASARAY SK

Maksadımız İngilizler gibi toplu bir halde oynamak, bir renge ve bir isme malik olmak ve Türk olmayan takımları yenmek.KÜNYE

Kuruluşu
1905 Sonbaharı

Kurucuları
Ali Sami Yen, Asım Tevfik Sonumut, Emin Bülend Serdaroğlu, Celal İbrahim, Bekir Sıtkı Bircan, Reşat Şirvanizade, Refik Cevdet Kalpakçıoğlu, Abidin Daver

Kurulduğu Yer
Galatasaray Lisesi 5. sınıfı

İlk Renkler
Kırmızı-Beyaz (Sonradan Sarı-Siyah ve Sarı -Kırmızı)

İlk Lokal
Galatasaray`da Bulgar Sütçü`nün Dükkanı

İlk Amblem
Tobler Çikolatasındaki Kartal

İlk Başkan
Ali Sami Yen

İlk Maç
Galatasaray- Kadıköy Faure Mektebi (2-0)

İlk Spor Dalı
Futbol

İlk Şampiyonluk
İstanbul Pazar Ligi Şampiyonluğu

Kuruluş Hedefi

"İngilizler gibi toplu halde oynamak, bir renge ve isme sahip olmak. Türk olmayan takımları yenmek." Ali Sami Yen


GALATASARAY SPOR KULÜBÜ, 1905

Galatasaray Spor Kulübü, Türk Spor Tarihi'ndeki öncü olma özelliğini hiç kuşkusuz içinden doğduğu ve gene öncü bir kurum olan Galatasaray Lisesi'nden (Mektebi Sultani) almıştır. Okul ile kulüp arasındaki koparılmaz bağ, yadsınamayacak bir gerçeklik ve övünç kaynağıdır.

Devlet adamı yetiştirmek amacıyla II. Beyazıt tarafından 1481'de kurulan mektep, adını kurulduğu bölgeden alır ve "Galata Sarayı" olarak anılmaya başlar. Okul modern konumuna 1 Eylül 1868'de Sultan Abdülaziz döneminde kavuşur. Okul' un yeniden yapılanmasıyla birlikte, Türkiye'de de gerçek anlamıyla ilk sportif çalışmalar başlamış olur ve okulda Beden Eğitimi dersi jimnastikçi 'Monsieur Curel' tarafından eğitim programına konur. Bu atılımlar gerçekten bir devrim niteliği taşımaktadırlar. Curel, modern aletler eşliğinde çalıştırdığı öğrencileri sportif açıdan geliştirirken, onlar için Kağıthane'de bir idman Bayramı düzenler. Yıl 1870'tir. Bu etkinlikte başarı gösteren sporcular değişik ödül ve madalyalar kazanır ve yarışmaların sonunda öğrencilere "kuzulu pilav" verilir. Bu da, sonraki yıllarda bir başka geleneğin başlangıcını oluşturur.

Curel'den sonra görevi devralan yabancı spor hocaları (M. Moiroux, Signor Martinetti, Stangali gibi), jimnastik ve atletizmin yanı sıra, değişik branşlara da eğilerek (yüzme, kürek, aletli jimnastik), bir ilki daha başlatmış olurlar. Bu çalışmaların ürünü çok geçmeden alınmaya başlanır ve adı Türk Spor Tarihi'ne altın harflerle yazılan Faik Üstünidman'ın yanı sıra, Binbaşı Mazhar Kazancı, Abdurrahman ve Ahmet Robenson kardeşler GSL'nde görev alıp, izcilik, tenis, hokey gibi spor dallarının öğrenciler arasında yaygınlaşmasını sağlarlar. Özellikle Üstünidman'ın ön ayak olmasıyla, öğrenciler futbolla tanışırlar. Ama oynanan futbol, bir kör dövüşünden farklı olmayan ve kural tanımayan bir koşuşturmayı andırmaktadır. Ama futbol GSL' nin Tören Kapısı'ndan adımını atmış ve tam bir salgına dönüşmüştür.

1901 yılında İstanbul'da yaşayan iki İngiliz, James Lafontaine ve Horace Armitage, Rum ve İngiliz oyunculardan oluşan Kadıköy Futbol Kulübü'nü kurmuşlar ama 1903'te takımdaki İngilizler bir anlaşmazlık sonucu ayrılarak Moda Kulübü'nü oluşturmuşlardır. 1904 yılında ise bu kulüpler, Imogen, Elpis, Strugglers takımlarıyla anlaşarak, İstanbul Futbol Birliği'ni hayata geçirmişler ve bugünkü Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı'nın yerinde bulunan "Union Club-İttihat Spor" sahasında düzenli karşılaşmalar yapmaya başlamışlardır. Görüldüğü gibi bu takımlar yabancı ya da azınlık takımlarıdır. Türk olmayan ekiplerin gerçekleştirdikleri bu ilk futbol karşılaşmaları, GSL öğrencilerini hem ilgilendirir hem de çok üzer. Artık onların amacı, kendi futbol kulüplerini kurmak, ölesiye sevdikleri bu oyunun kurallarını "hatmetmek" ve yabancılarla boy ölçüşmektir.

Türk olmayan takımları yenmek
Galatasaray Spor Kulübü'nün kurucusu Ali Sami Yen, "Ellinci Yıl" kitabında kuruluş öyküsünü şöyle anlatır: "1 Teşrin 1905'te mektebin beşinci sınıfında edebiyat muallimimiz merhum Mehmet Ata beyin dersi esnasında birkaç arkadaş baş başa vererek Galatasaray'da bir futbol kulübü kurmaya karar verdik. İlk müteşebbisler oyuna ve mücadeleye meyyal arkadaşlardan Asım Tevfik Sonumut, Reşat Şirvani, Cevdet Kalpakçıoğlu, Abidin Daver, Kamil...gibi gençlerdi. Mektepde tahsilde bulunan Bulgar ve Sırp talebesinden çevik ve kuvvetli olanlar da bize iltihak etmişlerdi. Asım'ı muhasebeciliğe, Cevdet'i ikinci reisliğe seçmiş, kendim de Reis olmuştum. Asım her hafta arkadaşlardan birer kuruş toplamakda mahir olduğu için kendisini muhasebeci yapmıştık. Ben Reisliği topu yağlayıp şişirmekle almıştım. Topumuza evladım gibi bakardım. Zaten varımız yoğumuz da toptu. Mektebe gelirken, domuz sokağından geçer, domuz yağı alırdım. Topu onunla yağlar, şişirirdim; yamasını yeni pabucumdan kesmiştim. Bunu gören arkadaşlar, bana hepimizden fazla paye vermişlerdi. Yani o zaman Reisliğe ve diğer vazifelere payeyi, en çok çalışan kazanırdı. Cevdet de ikinci Reisliği formaları yıkadığı için almıştı.

"Maksadımız İngilizler gibi toplu bir halde oynamak, bir renge ve bir isme malik olmak ve Türk olmayan takımları yenmek."
Kulübün adının Gloria (Zafer) ya da Audace (Cesaret) konulması yolunda görüşler ortaya atılmışsa da, sonuçta Galatasaray olmasında anlaşmaya varılmıştır. Araştırmacı Cem Atabeyoğlu, Galatasaray adının, bu takımın yaptığı ilk maçta Rum ekibini 2-0 yenerken, seyircilerin onlardan "Galata Sarayı efendileri"diye söz etmelerinden doğduğunu yazar. Bunun üzerine kurucular da ismi benimserler ve "Adımız Galata Sarayı olsun" derler.

Kurucu Listeler
1905'ten 1919'a kadar Galatasaray Spor Kulübü'ne Başkanlık yapan, mektebin 889 numaralı öğrencisi Ali Sami Yen, inci gibi elyazısıyla tuttuğu Galatasaray Terbiye-i Bedeniye Kulübü ıhsaiyet Defteri'nin (Sayım-İstatistik Defteri) 181 ve 182. sayfalarında kurucu 13 üyeyi şöyle sıralar:
1-Ali Sami Yen
2-Asım Sonumut
3-Emin Bülend Serdaroğlu
4-Celal İbrahim
5-B. Nikolof
6-Milo Bakiş
7-Pol Bakiş
8-Bekir Sıtkı Bircan
9-Tahsin Nahit
10-Reşat Şirvanizade
11-Hüseyin Hüsnü
12-Refik Cevdet Kalpakçıoğlu
13-Abidin Daver

1905'te Osmanlı İmparatorluğu'nda bir dernekler yasası bulunmadığından, Galatasaray Spor Kulübü yasal olarak tescil edilme olanağını bulamamıştır. 1912 yılında Cemiyetler Kanunu çıkarıldıktan sonra, kulüp yasal bir kimlik kazandı. Yetkili makamlara kulüplerin tüzükleriyle birlikte, kurucu üyelerin ad ve adreslerinin de bildirilmesi zorunlu tutulduğundan, istifa eden ya da eğitimlerini tamamlayarak ülkelerine dönen üyeler ilk listeden çıkarılmış ve 1 Eylül 1913'te kurucu liste yeniden düzenlenmiştir. Kurucu üyelerin yeni sıralaması şöyle gerçekleşmiştir:

1-Ali Sami Yen
2-Asım Sonumut
3-Emin Bülend Serdaroğlu
4-Celal İbrahim
5-Bekir Sıtkı Bircan
6-Reşat Şirvanizade
7-Refik Cevdet Kalpakçıoğlu
8-Abidin Daver.

Renklerin öyküsü
Galatasaray Spor Kulübü'nün ilk renkleri kırmızı-beyaz'dır. Bayrağımızın renklerinden esinlenerek seçilen bu renkler, dönemin baskıcı ve paranoyak yönetimi tarafından kuşkuyla karşılanmış ve futbolcular sıkı bir takibe alınmışlardır. Bu nedenle, sarı-lacivert renkler gündeme gelmiş ama bunlar da kalıcı olmamış ve Galatasaray bugünkü renklerine kavuşmuştur. Bu renklerin öyküsünü Ali Sami Yen'den dinleyelim:

"Birçok yerleri dolaştıktan sonra, nihayet Bahçekapı'daki Şişman Yanko'nun dükkanına gidilerek orada zarif iki yünlü kumaşa tesadüf ettik. Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı. Tezgahtar, mahirane bir el hareketi ile kumaşların dalgalarını birleştirdi. Bir saka kuşunun başı ile kanadının yarattığı renk güzelliğine benzer bir parlaklık hasıl oldu. Ateşin içindeki renk oyunlarını görür gibi olmuştuk. Sarı-Kırmızı alevinin takımımız üstünde parıldamasını tasavvur ediyor ve bizi derhal galibiyetten galibiyete götüreceğini tahayyül ediyorduk. Nitekim de öyle oldu." Buna karşılık kuruculardan Bekir Sıtkı, söz konusu renklerin Gül Baba'nın II.Beyazıt'a verdiği sarı ve kırmızı güllerden esinlendiğini ileri sürer.


KUPALAR
1 Uefa Kupası Şampiyonluğu(1999-2000)1 Uefa Süper Kupası Şampiyonluğu(2000)20 Türkiye Süper Ligi Şampiyonluğu16 Türkiye Kupası Şampiyonluğu14 Türkiye Süper Kupası Şampiyonluğu12 TSYD Kupası Şampiyonluğu5 Başbakanlık Kupası Şampiyonluğu

2015-2016 SEZONU FORMALARI
KADRO

Teknik Kadro
Hamza HAMZAOĞLU (Teknik direktör)
Yıldırım URAN(Yardımcı Antrenör)
Fuat BURUK(Yardımcı Antrenör)
İsa TURAN(Yardımcı Antrenör)
Serkan SALMAN(Performans Antrenörü)
Cláudio André Mergen TAFFAREL (Kaleci antrenörü)
Metin MERT(Kaleci Antrenörü)
Fadıl KOŞUTAN(Kaleci Antrenörü)

Futbolcular

Kaleciler
Eray İşcan
Fernando Muslera
Sinan Bolat
Alperen Uysal

Defans
Gökhan Zan
Sabri Sarıoğlu
Hakan Balta
Semih Kaya
Emmanuel Eboue
Aurélien Chedjou

Alex Telles
Koray Günter
Veysel Sarı
Tarık Çamdal
Emre Can Coşkun


Orta Saha
Hamit Altıntop
Aydın Yılmaz
Selçuk İnan
Felipe Melo
Yekta Kurtuluş
Emre Çolak
Wesley Sneijder
Umut Gündoğan
Blerim Dzemaili
Sinan Gümüş
Yasin Öztekin
Furkan Özçal
Olcan Adın
Birhan Vatansever
İbrahim Coşkun


Forvet
Umut Bulut
Burak Yılmaz
Goran Pandev


HAZIRLIK MAÇLARI
|SK Vorwarts Steyr  1-3 Galatasaray  | Steyr Stadium (21/07/2014)
Rapid Wien  3-1 Galatasaray | Ernst Happel Stadium (23/07/2014)
Honved  1-2 Galatasaray | BOZSIK (27/07/2014)
Galatasaray 0-0 Atletico Madrid | İzmir Atatürk Stadyumu (06/08/2014)
RWS Bruxelles 0-1 Galatasaray | Edmond Machtens Stadion, Brüksel(17/08/2014)
Diğer Branşlar:
Basketbol (Bayan-Erkek)
Voleybol (Bayan-Erkek)
Tekerlekli Basketbol (Erkek)
Su Sporları
Sutopu (Bayan-Erkek)
Kürek
Yelken
Yüzme

Amatör Şubeler
Atletizm
Satranç
Judo
Binicilik
BriçSponsorlarımız:
Nike

Ülker

Medical Park

Hedef Filo

Odeabank

Daikin

W Collection

Tacirler Yatırım

Deniz Bank

Yandex

Yurt içi kargo

Diversey

HDI

Türk Hava Yolları

Bilyoner

GNC

Daikin

MNG Kargo

Opel
GALATASARAY SEVDALILARI

<1> MvP
<2> Criminal.
<3> Furkovic
<4> IceCube
<5> Dnz777
<6> Rhapsody
<7> Stronger
<8> DarkCrZy
<9> RifLéMaN
<10> Independent.
<11> ScHenKaL
<12> MuDBlooD
<13> T_ice
<14> dalawere
<15> Arcadia
<16> PaganicFrost
<17> Anonim
<18> Legacy.
<19> DarkPaladin
<20> brthrs_
<21> valeyard
<22> RingThalion
<23> NightCrawler
<24> @Smokey
<25> ShimSegh
<26> Caysle
<27> barcan2010
<28> Dimitri
<29> Oğulcan97
<30> Leone1905
<31> Stalingrad
<32> Mert
<33> Psychonauts
<34> |Knúckles
<35> Ryder-Ricardo Diaz
<36> tma~
<37> War
<38> ClaudeSpeedTr
<39> Méthod
<40> DeSqaL
<41> IroniQ
<42> SonAkinci
<43> GobL1N
<44> Berka
<45> iNfeRnus-.
<46> bkaakco
<47> CrYpEr_BoSs
<48> Atacoglu
<49> tunahan
<50> SocialismUntilDeath
<51> StronaK.
<52> Unicorn.
<53> Sendes.
<54> RAM16
<55> Ultima
<56> Whoosen®
<57> Yigit_Reyiz
<58> Shift. 
<59> helldorado10
<60> Marshall.
<61> Golem
<62> GrandBellic [One Risk]
<63> BuzKeys
<64> Chassis
<65> CriminaL277
<66> DayZ_
<67> Niko Bellic_5834
<68> Ketchup
<69> Enes.
<70> Wehrmacht
<71> Dalgakıran
<72> GroveLife
<73> Sheron
<74> SuicideMassacre~
<75> Swift
<76> Mephisto0191
<77> Barış.
<78> Tony Montana
<79> BloodKill23
<80> eMRE1905s
<81> VINE
<82> Dlako
<83> ReisCo


(3+ kere düzenlendi. Son Düzenleme: 27 Nisan 2016 - FredDoran)
Madrazo Cartel
* *
Kayıt: 14 Mayıs 2007
İleti: 2304
: 210 GP
Ynt: Galatasaray - Genel Konu
Gönderilme: 14 Temmuz 2011 02:24:18
En önden yerimi alıyım bende.
Yok
0

Varrios Los Aztecas
*
Kayıt: 11 Şubat 2008
PSN:Furkovic502 Stea
İleti: 359
: 0 GP
Ynt: Galatasaray - Genel Konu
Gönderilme: 14 Temmuz 2011 02:24:30
Gs fanlarına benide eklersen sevinirim :)
Yok
0

SİSTEMİM ; Z97 GAMING 3 Intel Z97 Soket / Intel Core i7 4790 / Sapphire R9 290 TRI-X OC AMD Radeon DX 11.2 / 8GB (2x4GB) Vengeance LowProfile DDR3 1600MHz RAM / XIGMATEK TALON BLACK EDITION VECTOR 80PLUS 750W MidT / Asus 23.6" VN247H Monitör /Seagete 1 TB harddisk<br />
The Families
* * * * *
Kayıt: 04 Ekim 2009
flügel der freiheit
İleti: 12113
: 385 GP
Ynt: Galatasaray - Genel Konu
Gönderilme: 14 Temmuz 2011 02:26:31
Sabri. :yourock:
Yok
0"Wenn ich ihre Haut verließ, Der Frühling blutet in Paris."
Varrios Los Aztecas
*
Kayıt: 27 Ağustos 2009
İleti: 318
: 40 GP
Ynt: Galatasaray - Genel Konu
Gönderilme: 14 Temmuz 2011 02:32:43
Ekledim arkadaşlar :)
Yok
0

Varrios Los Aztecas
*
Kayıt: 11 Şubat 2008
PSN:Furkovic502 Stea
İleti: 359
: 0 GP
Ynt: Galatasaray - Genel Konu
Gönderilme: 14 Temmuz 2011 02:49:30
Galatasarayın 2011-12 sezonunda giyeceği formalar nete sızmış durumda buyrun link;http://www.footballove.com/2011/04/15/2011-2012-galatasaray-formalari/

Bu formalar netteki taraftarın hazırladığı formalar değil nike holland'ın hazırladığı formalar.

Elime ulaşan bilgilere göre siyah forma;galatasaray'ın son yıllardaki avrupa ve türkiyediki başarısızlığını simgeliyor

sarı forma ise 2000'li yıllardaki başarıları simgeliyor. :helal:
Yok
0

SİSTEMİM ; Z97 GAMING 3 Intel Z97 Soket / Intel Core i7 4790 / Sapphire R9 290 TRI-X OC AMD Radeon DX 11.2 / 8GB (2x4GB) Vengeance LowProfile DDR3 1600MHz RAM / XIGMATEK TALON BLACK EDITION VECTOR 80PLUS 750W MidT / Asus 23.6" VN247H Monitör /Seagete 1 TB harddisk<br />
O'Neil Brothers
Kayıt: 22 Haziran 2011
www.gtaturk.com
İleti: 1
: 0 GP
Ynt: Galatasaray - Genel Konu
Gönderilme: 14 Temmuz 2011 02:58:46
[b]O listede adımın olmasını çok isterim.

ultrAslan
Yok
0

Ballas
* * * *
Kayıt: 20 Temmuz 2010
İleti: 3932
: 130 GP
Ynt: Galatasaray - Genel Konu
Gönderilme: 14 Temmuz 2011 03:30:30
Beni yaz.Ayrıca GS hayranları değil bastırarak GALATASARAY SEVDALILARI yaz oraya
Yok
0

Galatians FC
Madrazo Cartel
* *
Kayıt: 14 Mayıs 2007
İleti: 2304
: 210 GP
Ynt: Galatasaray - Genel Konu
Gönderilme: 14 Temmuz 2011 03:33:19

Beni yaz.Ayrıca GS hayranları değil bastırarak GALATASARAY SEVDALILARI yaz oraya

Aynen Deniz. Sevdalıyız biz bu takıma aşıgız. :helal:
Yok
0

Varrios Los Aztecas
*
Kayıt: 27 Ağustos 2009
İleti: 318
: 40 GP
Ynt: Galatasaray - Genel Konu
Gönderilme: 14 Temmuz 2011 04:19:09

Beni yaz.Ayrıca GS hayranları değil bastırarak GALATASARAY SEVDALILARI yaz oraya


Adını ekledim dostum. İstediğin gibi yaptım ;)
Yok
0

Emekli Yönetici
* * * * *
Kayıt: 30 Ocak 2009
İleti: 6424
: 155 GP
Ynt: Galatasaray - Genel Konu
Gönderilme: 14 Temmuz 2011 04:21:00
Ekle. :helal:
Yok
0

Varrios Los Aztecas
*
Kayıt: 27 Ağustos 2009
İleti: 318
: 40 GP
Ynt: Galatasaray - Genel Konu
Gönderilme: 14 Temmuz 2011 04:24:58
Yok
0

Emekli Yönetici
* * * * *
The Reyiz
Kayıt: 19 Şubat 2009
İleti: 4321
: 255 GP
Ynt: Galatasaray - Genel Konu
Gönderilme: 14 Temmuz 2011 04:47:33
Benide Ekle :helal:
Yok
0

Ayq10 mu? Calsy...
Varrios Los Aztecas
*
Kayıt: 27 Ağustos 2009
İleti: 318
: 40 GP
Ynt: Galatasaray - Genel Konu
Gönderilme: 14 Temmuz 2011 13:46:23
Ekledim. :)
Yok
0

Trevor Philips Industries
* *
Kayıt: 18 Mayıs 2010
I am BEST
İleti: 1697
: 210 GP
Ynt: Galatasaray - Genel Konu
Gönderilme: 14 Temmuz 2011 13:50:52
Beni de ekle
Yok
0

Madrazo Cartel
* *
Kayıt: 03 Eylül 2009
İleti: 2705
: 165 GP
Ynt: Galatasaray - Genel Konu
Gönderilme: 14 Temmuz 2011 13:53:16
Beni de eklermisin :)
Yok
0

The Lost Brotherhood
*
Kayıt: 08 Temmuz 2009
İleti: 341
: 0 GP
Ynt: Galatasaray - Genel Konu
Gönderilme: 14 Temmuz 2011 13:54:40
Eklerseniz sevinirim. :)
Yok
0

Gizemsel izahlar derin sayılır. Doğrusu şu ki, yüzeysel bile değillerdir onlar.
Madrazo Cartel
* *
Kayıt: 05 Mayıs 2009
İleti: 2899
: 400 GP
Ynt: Galatasaray - Genel Konu
Gönderilme: 14 Temmuz 2011 13:57:52
Yok
0

The Lost Brotherhood
*
Kayıt: 02 Şubat 2010
İleti: 202
: 0 GP
Ynt: Galatasaray - Genel Konu
Gönderilme: 14 Temmuz 2011 13:58:28
Ekle :helal:
Yok
0

<br />GTA V !!
Madrazo Cartel
* *
Kayıt: 05 Mayıs 2009
İleti: 2899
: 400 GP
Ynt: Galatasaray - Genel Konu
Gönderilme: 14 Temmuz 2011 19:52:17
Liverpool maçına gitmeyi düşünüyorum.


20 Temmuz - Twente
24 Temmuz - Inter
28 Temmuz - Liverpool.

Edit : Real Madrid maçında Servet'i Ronaldo'nun üzerine salalım, baskıyı indiririz ;D
Yok
0

Sayfa: [1] 2 3 ... 760


Gitmek istediğiniz bölüm:

Twitter
Facebook
YouTube
Google+
Anasayfadan Haberler
GTATurk Anasayfa Canlı Yayın Akışı
Sponsor Bağlantı
Son Kazanılan Başarılar
Merhaba forum.
İlk konunu aç.
Kazanan: Saltuk - 26 Şubat 2017 16:02:56
Merhaba forum.
İlk konunu aç.
Kazanan: Tolga74 - 26 Şubat 2017 15:23:36
Niko! My cousin!
Üye Ol.
Kazanan: Lucca - 26 Şubat 2017 14:52:38
Niko! My cousin!
Üye Ol.
Kazanan: yucecan - 26 Şubat 2017 13:45:05
Niko! My cousin!
Üye Ol.
Kazanan: Gani38 - 26 Şubat 2017 13:14:43
Gündemde Neler Var
Günün En Aktif Üyeleri
Çevrimiçi Üyeler (Son 30 dk.)
Yok

Yok

301 Çevrimiçi (0 Üye, 282 Ziyaretçi, 19 Robot)
Forum İstatistikleri

SCALA Forum Sistemi (SFS) v1.0 2015 - GTATurk DÜNYANIN EN BÜYÜK TÜRKÇE GTA PLATFORMU!
Bu forum GTATurk.com geliştiricileri tarafından geliştirilmiştir. İzin almaksızın içeriği, görselleri, sistemleri kopyalamak yasaktır.
Hukuka, yasalara ve telif haklarına aykırı içerik şikayeti için gtaturkforum@gmail.com adresini kullanın.
Reklam işlemleri için gtaturkreklam@gmail.com adresini kullanabilirsiniz.

To report a content against law and copyrights, use gtaturkforum@gmail.com address.


Üye Bilgileri

Durum:
 

Rütbe:
 

Son Aktivite:
 


TAKİP EDİLEN

0
TAKİPÇİ

0
KONU

0
MESAJ

0
BAŞARI

0


Profil Bilgileri

Kayıt Tarihi: 

Çevrimiçi Süresi: 

Son Başarıları: 

Son Mesajı: 


Devamı...
Üye Girişi
Sürekli Bağlı Kal: