Haberler:

Gönderen Konu: GTA VİCE CİTY TAM ÇÖZÜM (taktiler)  (Okunma sayısı 7855 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kemal_Baysal

 • O'Neil Brothers
 • İleti: 98
 • Kayıt: 26/05/2010
GTA VİCE CİTY TAM ÇÖZÜM (taktiler)
« : 29 Mayıs 2010 ; 16:58:42 »
Biraz hızlı oldu ama bu oyun için hızlı bir tam çözüm hazırlamak en önce gelen görevlerimizden biriydi :bayrak: Oldukça detaylı bir tam çözüm oldu bu :helal: Sadece yapmanız gerekenlerden değil, oyundaki garip noktalardan, süprizlerden falan da bahsedeceğim :D Bu nedenle içiniz rahat olsun. Bu yazıyı print-out ettiğiniz zaman, oyunu bir oturuşta bitirebilirsiniz. hadi bakalım, başlıyoruz...

Oyunda Tommy Vercetii rolündeyiz biliyorsunuz. Oldukça karizmatik ve iyi giyinen bir adamız :sigara: Konuyu burada anlatacak değilim, işin suyunu çıkartmamak lazım. Tam çözüme başlamadan önce size ufak tefek taktikler, kolay para kazanma yollarından bahsetmek istiyorum. Hadi bakalım, pamuk eller cebe yapmadan önce, ceplerin dolu olması lazım.

Örneğin, polisin biri başka birisini kovalıyorsa, kovalanan adamı yere sererseniz, cici bir vatandaş olduğunuz için para alıyorsunuz. 10 dakika önce polislerden kaçan siz, polise yardım ederek para kazanabiliyorsunuz. Polisler, yine oyunda başınızın belası. yıldız olaylarını biliyorsunuz. Ama isterseniz bir daha bahsedeyim sizlere.

- Tek yıldız ile pek birşey olmuyor. Polis size gördüğü yerde saldırıyor. Genelde yaya olarak copla girdiğinden size, gaza bastığınız zaman ve görünmediğiniz taktirde, kısa zamanda yıldızınızdan kurtuluyorsunuz.

- Çift yıldızlı iken, başınız biraz daha fazla belada oluyor. Saklanmanız veya üzerinizi değiştirmeniz gerekiyor. Arabanızı değiştirmek de bir derece işe yarayabilir. Polisler ufak ufak peşinize düşmeye başlıyor çift yıldız ile.

- Bir general olsaydınız 3 yıldız acaip işinize yarardı. Ama burada çok bela olacak size. 3 yıldızda polis her köşeden çıkıyor. Yola barikat kuruyor, hem arabalarla hem de lastiklerinizi patlatan dikenlerle. Bundan kurtulmak için hemen arabanızı boyatmanız gerekiyor. Ama çok hızlı olmanız gerektiğinden, sağlam bir arabaya da ihtiyacınız var.

- 4 yıldız olduğunda, SWAT ekibi muhteşem uzileriyle sahneye çıkıyor.  Sizi tahta kutu içinde eve yolluyorlar :D Her köşeden zırhlı birlikler çıkıyor. Helikopterlede SWATlar indiriliyorlar. Yine boyama işine girerek paçanızı kurtarabilirsiniz, tabi oraya kadar dayanabilirseniz :hi:

- 5 yıldız olduğu zaman, FBI devreye giriyor. Muhteşem hızlı ve sağlam arabalarıyla peşinize düşüyorlar. Böyle olunca, ne yapıp edip araba boyatmaya gitmeniz lazım. Load yapmak bence böyle bir durumda daha kolay bir kurtuluş yolu. FBI'dan ben çok zor kurtuluyorum MP5 denen o SMGye benzer silahlarla beni delik deşik ediyorlar :kızgın:

- "Sir Yes Sir!" denen görevi bitirdiğiniz zaman 6 yıldız alabiliyorsunuz. Çok iyi bir halt yemiş gibi, ordu devreye giriyor. Tanklar, askerler, zırhlı birlikler falan geliyor. Yapmanız gereken şey, dua etmek ve cennete gitmeyi dilemek :ehem: Ama onca yaptıklarınızdan sonra cennetin kapısının önünden bile geçeceğinizi sanmıyorum :muahaha: En mantıklı şey tanklardan birini alıp kaçmak Ondan sonra belki bir şansınız olabilir :-\ Tanklar da patlıyor, haberiniz olsun.
Oyunda dikkat etmeniz gereken daha farkı şeyler de var. Mesela motorsikletle kaza yapmak, otomobille kaza yapmaktan daha tehlikeli. Yolda her gördüğünüz adama saldırmayın. Eğer garip görünüşlü birisiyse, kesinlikle bir mafya ailesine üyedir ve kısa zamanda sizi gördükleri yerde çivileyeceklerdir. Arkanız sağlam değilse, bulaşmayın bile. Gerçi oyunda ilerledikçe çok tanınmış birisi olacaksınız  Zaman sınırlaması olan görevlerde her zaman hızlı arabalar kullanmak akıllıca olmayabilir. Hızlı araba demek güçsüz ve kolay patlayan araba demek olduğundan, aradaki dengeyi tutturmaya çalışın. Motorsiklet oldukça hızlı ve keyifli bir sürüş deneyimi yaşatıyor sizlere. Ama kullanımı kolay değil, viraj dönmek için çıldırmanız gerekebiliyor. Kaza yaptığınız zaman da ölebiliyorsunuz hemen. Uzak noktalar arasında helikopter kullanmak çok mantıklı olabiliyor. Hem hızlı hem de sokak arasındaki mermi trafiğinden uzakta oluyorsunuz.

Oyunda para kazanmanın birçok yolu var. Taksicilik yapmak, polislik falan yapmak bir derece para kazandırıyor sizlere. Biliyorsunuz bu oyunda silahlarınızı falan hep kendiniz almak zorundasınız. Hal böyle olunca, daha fazla para getiren işler yapmak durumunda kalıyorsunuz. En çok para getiren olay görevler tabi ki. Ama bu oyunda yeni olan birşey var, o da dükkanları soymak. 1000$ gibi bir para alıyorsunuz böyle olduğu zaman. Daha önceden soyduğunuz bir dükkanı bir daha soyabiliyorsunuz. Hiçbirşey değişmiyor. Bu da iyi bir para kaynağı olabilir sizin için. Genelde soygun işlerini araba boyacısının yakınında yapın. Kaçmanız, polisten kurtulmanız daha kolay olacaktır. Birkaç tane hideout aldığınız zaman da, kendinizi yol yarışlarına verin. En çok para getiren olay bu. Birkaç görev tamamladıktan sonra milyonlarca dolar kazanma şansınız oluyor.

Oyunda birbirinden değişik, çok harika silahlar var. Bunlardan bazılarını saymak gerekirse, ele takılan yumruk demiri (muşta), tornavida, çekiç, golf sopası, cop, bıçak, baseball sopası,kasap bıçağı, osmanlı kılıcı :D katana, zincir, bomba ve patlayıcılar, molotov kokteyli, göz yaşatrıcı bomba ve çeşitli bombalar, colt 45, colt python, tüfek, spas 12, çifteli tüfek, uzi, mp5, sniper rifle, mini gun, roket atar, alev silahı, M60... Bunlar silahlardan bazıları. Daha var ama şu anda aklımda yok. O yüzden onları da siz göreceksiniz.

Araçlardan da bahsedecektim ama bir an üşendim. Araba, bot, helikopter, özel araçlar ve motorsikletler olmak üzere, değişik türde araçlar var. Hepsinin kendine göre hızı, zırhı, çevikliği ve kullanımı gibi özellikleri var. Dediğim gibi, bir göreve başlamadan, göreve en uygun aracı seçin. Sadece aracı değil, gerekli ekipmanı da ayarlamayı unutmayın.

Mafya gruplarından da bahsetmezsek olmaz sanırım. En tehlikeli grup bisikletçiler. Bunlar sizi gördükleri yerde mıhlıyorlar. Şehir merkezinde dolanıyorlar. Little Havana denen yerde de Küba'lılar var. Bunlar da orta tehlikede olan adamlar. Golfçüler ise, pek tehlikeli değiller, ağaçlık alanlarda dolaşmaktalar. Saçma sapan hareketleriyle, bana biraz aptal gibi geldiler. Haiti'liler, Little Haiti denen mekanda yaşamaktalar. O bölgede dolaştığınız taktirde sağlam bir şekilde başınıza bela olabiliyorlar. Prawn adalarındaki Köpek Balıkları, hiçbir işe yaramayan, salak adamlar. Kendi hallerinde dolanıp durmaktalar. Sokak bebeleri gibi, free dolanan adamlar da var. Bunların silahları var. Ne oldukları belli değil. Zaten fazla göremiyorsunuz onları. Bazen kafaları kızarsa tehlikeli olabiliyorlar. Vercetti denen mafya ailesi ise,sizin aileniz.

Evet gelelim en çok beklenen görevlere. Artık oyun hakkında yeterli bilgiye sahipsiniz diye sayıyorum. Kontrollerden de haberiniz olduğuna göre(Yoksa araştırın canım onuda yazıcak değiliz :helal:) Ken Rosenburg denen avukatın bize verdiği görevlere başlayabiliriz.

THE PARTY
Çoook kolay bir görev kısa animasyonu izledikten sonra haritada işaretli olan  RURE RUFELS'a gidin ve takım elbise alın aldıktan sonra bir adam görüceksiniz motorunu çalın ve partiye gidin yine kısa bir animasyon var şehirdeki ünlüleri tanıycaksınız albayın kızını alın ve POLE POSİTİON kulübüne götürün hepsi bu kadar.
 

BACK ALLEY BRAWL

Kulübe gidin ve Kent Paul ile görüşün. O size öldürmeniz gereken birisinden bahsedecek ve gitmeniz gereken yer haritanızda gösterecek. Gidip adamı halledin, ardından cep telefonunu alın. Arkadan gelen 2 adamı da isterseniz temizleyebilirsiniz. İşiniz bittikten sonra silahçıya gidip birşeyler alabilirsiniz. Ardından otele gidip dinlenin.

JURY FURY

Bu bölümde çekicimizle jüri üyelerini duvara çivileyeceğiz. Önce güneydekine gidin. Arabasını baya bi parçalayın çekiçle. Birşeyler söyledikten sonra kuzeye gidin ve diğer jüri üyesine bir kere çekiçle vurun ama sakın öldürmeyin mision failed olur o arabaya binecek Arabadan çıkana kadar çekiçle vurmaya devam edin.

RIOT

İşçiler arasında ufak bir ayaklanma olmuş ve biz bunu cehenneme çevirmek için yola koyuluyoruz. Önce kıyafet işini halledelim ve ardından işçilerin oraya gidelim. 4 tane işçi çekiçle öldürün herkez birbirine dalacak böylece  Araçların yakınındaki varillere ateş ederek patlamalarını sağlayalım ve görevi tamamlayalım.

NOT:Bu görevden sonra telefon çalıyor. Bu oyunda zaten zırt pırt telefon çalıyor ve birileri birşeylerden bahsediyor. Bunlar genelde kaale alınmayacak konuşmalar ama bu bahsettiğim görevden sonra arayan kişi bir albay. O yüzden fazla laubali olmayalım  Telefonda, onun için çalışabileceğimizden bahsediyor. Biz de "C" yazılı yere gidiyoruz. bide inşaata olan görevler var anlatmıycam yaparsınız kolay :helal:

TREACHEROUS SWINE

Silahı alıp albayın arabasına biniyoruz. Haritada gösterilen yere giderek, oradaki Rodriguez denen adamı halletmemiz gerekiyor. Adam evindeyken öldürmeye çalışın. Eğer öldüremezseniz, adamın önüne geçip de ateş etmeyi deneyin. İşiniz bittiğinde bir boyacıya uğramak zorunda kalıyorsunuz çünkü: 2 yıldız alıyorsunuz cinayetin ardından.

MALL SHOUTOUT

Yine görevi aldıktan sonra arabaya atlıyoruz ve alışveriş merkezine gidiyoruz. İçerideki Fransız adamı öldürmemiz gerekiyor.  hızlı bir arabayla kovalamaca sahnesine hazırlıklı olun. Ama içeri bir silahla girerek, direk adamı görür görmez vurursanız mision failed olur yani görevi kayıpedersiniz.

GUARDIAN ANGELS

Bu zor bir bölüm. Araba parkına gidip silahı alın. Lance ile Diaz'ı görmeye gidiyoruz. Orada saklanıp kübalıların gelmesini bekleyin. Ardından saldırın. İşler bittiğinde 2 motorlu gelip parayı alıyorlar. Hemen bisikletlileri takibe koyulun ve sağdakini indirip paranızı geri alın. Diaz'a getirin tabi parayı, harcamayın

NOT:Sakın beyaz üstlüleri öldürmeyin ve bu işin ardından Diaz için çalışmaya başlıyoruz. Diaz kıl bir adam, ben pek sevmedim. Siz severmisiniz bilmiyorum. Starfish adasında oturuyor adam.

THE CHASE

Bu biraz uzun bir bölüm ama zorlanacağınızı pek sanmıyorum. Bu bölümde koşmanız gerekebilir. Oyunun en iyi özelliklerinden biri, ne kadar fazla koşarsanız, o kadar fazla yorulmadan koşma yeteneğiniz artıyor. Aynen gerçek hayattaki gibi, ciğerleri açıyoruz. Kuzeye ilerleyip, haritada gösterilen noktaya gidin. Burası bir ev. Pusuya yatıp gelecekleri bekleyin. Hedefimiz sahneye çıkıp kaçmaya başladığında hemen peşine düşün. Bir süre sonra arabasına binip kaçıyor. Arkadaşı da üzerinde size ateş ediyor.  Siz de hemen aşağıdaki motora atlayın ve peşine düşün. Düşmanı takip ederken ateşinden sakının. Gayet seri şekilde ateş ediyorlar. Patlatma olayı olmasa bile lastiklerinize ateş ederse, lastikler patlıyor ve motoru bırakmak zorunda kalıyorsunuz bazen mision failed oluyor yani. Bu kovalamaca sahnesi Prawn adalarına kadar sürüyor.
ADINI UNUTUM :muahaha: :S
Bu bölüm en eğlenceli ve öğretici bölümlerden biri. Helikopterden aşağıya ateş edeceksiniz. Gayet yavaş bir şekilde ada üzerinde uçarken, aşağıda size ateş edenlere günlerini göstermeniz gerekiyor. Birkaç adam öldürdükten sonfa ufak bir sinematik göreceksiniz. Bunun ardından gelen adamların silahları müthiş güçlü. Bu nedenle bunları zaman kaybetmeden öldürmeniz gerekiyor. Eğer direk adamları vuramıyorsanız yanlarındaki benzin bidonlarını vurmayı deneyin. Kısa sürede vuramazsanız, helikopterinizi düşürebilirler. Çatışma bittiğinde helikopterden iniyorsunuz ve ilerliyorsunuz. Birkaç adam öldürüp merdivenlerden çıkın. Sola dönerek duvardaki delikten geçin. Bu olayı birkaç kez tekrarlayıp bir kat daha yukarı çıkarak çantaya ulaşıyorsunuz. Büyük bir iş başardınız.

NOT:Bu görevden sonra albay yeniden arıyor ve görev verebiliyor size ama ben yine Diaz'dan devam ediyorum. Nasıl olsa sırası değişmiyor hangisini isterseniz seçin.

THE FASTEST BOAT

Bu bölümde limana gidip herkesi temizlemeniz lazım. Helikopterle gidip binanın çatısına inebilirsiniz. Tepeden adamları öldürmek daha mantıklı. Bu bölüm için Diaz'ın evinin arkasındaki sniper tüfeğini alabilirsiniz. Daha kolay avlanmanızı sağlar. Limandaki çatışmanın ardından duvarda bir düğmeye basıyorsunuz. Bu durumda kendinize bir siper bulup gelenleri halledin. Ardından size gösterilen hız teknesine binerek, polis teknelerindende yakayı sıyırıp gitmeniz gereken yere gidin.

SUPPLY & DEMAND

Bu bölümde hız teknesine atlıyoruz. Kankamızda ateş etme görevini üstleniyor. Bölüm hafif zor gibi. adamları öldürmemiz gerekiyor. Nişan alması zor ama alıştıktan sonra sorun olacağını sanmıyorum. Size saldıranları vurmakta zorluk çekiyorsanız tekneleride havaya uçurabilirsiniz. Size fazla yakın olsalar bile, patlama pek zarar vermiyor. Bu bölümdeki asıl sorun, iskelede yatmış nişancı adamlar. Bunları vurmak zor ve eğer vuramazsanız iyi hasar veriyorlar. Dikkatli olmakta fayda var. Burada iş sizin nişancılık yeteneğinize kalıyor. Görev bittiğinde, Albay Cortez için çalışma vakti geldi.

SIR, YES SIR!

Bölüme başlamadan önce malzemelerimizi kontrol edelim. Yemek tarifi verir gibi oldu :elsalla: ama bahsettiğim şeyler sizde olmazsa, başınız belada demektir. Birkaç tane el bombası, sniper tüfek, araba parçalamak için sopa veya çekiç, hızlı bir araba, işler bittiğinde boya işine girmek için para. Herşey hazırsa, köprüden ilerleyerek hedefimize gidebiliriz. Diğer uçta beklerseniz, bir askeri arabanın geldiğini göreceksiniz. El bombası ile havaya uçurup hemen oradan toz olun. Kuzeydeki boyacıya giderek polis olayından kurtulun. Ardından askeri araçların oraya giderek herkesin öldüğünden emin olun, ölmeyen varsa uzak mesafeden sniper ile temizleyin. Tankın üzerindeki askeri de öldürdükten sonra, gidip yanınızdaki çekiç yada sopayla  tankın kapısını kırın. İçeri girin. Tankı haritada gösterilen garaja koyup uzaklaşın, kısa süre sonra patlayacaktır.

NOT:Şimdi Malibu klübüne giderek Kent Paul adlı kişiden görevlerimizi alıyoruz. Hadi bakalım, bu adamı sevdim ben..

DEATH ROW

 Şimdi oldukça zor bir görev bizi bekliyor. Lance'in ölmemesi için, uzun menzilli hızlı ateş eden bir silaha, yine hızlı bir arabaya ve sniper rifle'a ihtiyacımız olacak. Haritada gösterilen yere gidin ve kimseyi sağ bırakmayın lance hariç lanceyi aldıktan sonra hastaneye götürün bunu kolay sanıyorsunuz dime değil ama yine diazın adamları sizi öldürmek için çalışıcaklar arabanızı parçalamaya çalışacaklar.

RUB OUT

Bu görev, artık bir dönüm noktası niteliği taşımakta. Lance ve Tommy, Diaz'ı öldürüp kasabayı ele geçirme planları yapıyor. Bu görev için sniper gerekli yine. Favori silahım olmasının yanı sıra, uzun menzilden temiz işler yapmanıza da olanak sağlıyor. Bölümün başında, Diaz'ın adamlarını temizleyip labirentimsi yere giriyorsunuz. Burada Lance'e otomatik hedefleme yaparsanız onu kaçırmazsınız. Çünkü hemen koşmaya başlıyor. O esnada Lance vurulduğu zaman siz de hasar alıyorsunuz. Etraftaki birkaç adama dikkat edin, labirent bittiği zaman, malikaneye geliyorsunuz. Burada dikkati elden bırakmamak lazım. Lance'in ölmemesini sağlama birincil görevimiz olmalı. Saklana saklana ilerleyip, kapıdaki adamları öldürmemiz gerekli. Genelde siz onları görmeden onlar sizi görmüş oluyor. Bu nedenle dikkat.Saklanarak merdivenlere yaklaşın ve oradaki 3 adamı da halledin. Yukarı çıktığınıda, arka tarafta da 2 adam var. Hızlıca çıkarsanız kafaya kurşunu yiyorsunuz. O yüzden uygun zamanı kollayın. İşiniz bittiğinde Diaz'ın odasına geliyorsunuz. Korumaları hızlıca öldürüp M4 ile Diaz'a ateş etmeye başlayın. Ofisine kaçtığı zaman da orada işini bitirin. Son sözlerini dinledikten sonra, artık o malikane bizim oluyor.Bu görevden sonra Cortez sizi arıyor ve kasabadan çıkması gerektiğinden bahsediyor. Yatla ayrılmak da en kullanışlı yol. Buna benzer bir görev önceki oyunda da vardı. Hadi bakalım, adamın kasabadan çıkmasına yardım edelim..

ONE MORE MISSION FOR CORTEZ

İlk önce yatın arkasından gelen adamları halledelim. Ardından öne koşup blokları halledebiliriz. Burada cephane de önemli olduğundan, fazla harcamamakta fayda var. Her gördüğünüz bloğu yoketmek zorunda değilsiniz. Çok adamla uğraşmak zorundasınız şimdi. Yata tırmanmaya çalışan kişileri vurun, helikopterler geldiğinden de pilotu vurmayı deneyin. En kolay yol bu. Birkaç adam daha vurduktan sonra, Apache helikopteri geliyor ve fena halde ateş ediyor size. Eğer Cortez'in adamlarının hepsi ölürse görev başarısız oluyor. Helikopterin pilotunu vurmak da zor ama imkansız değil. Roket atar gibi bir silahınız olsaydı 2 atışta halledebilirdiniz helikopteri. Demek ki neymiş? Her zaman yanınızda ağır silah bulundurmak yararlıymış  Helikopterden kurtulduğunuz zaman, Cortez de güvenli denizlere yelken açıyor ve görev de bitiyor.
Vercetti'nin görevlerini bitirmek için, onun mekanına gidelim.

SHAKEDOWN

Bu bölümde de yavaş yavaş o kasabayı ele geçirmeye başlıyoruz. Biraz sesimini duyurmamız lazım. The North Point alışveriş merkezine gidip tüm dükkanların camını kırmamız lazım. Uygun bir sopa alıp hemen oraya gidin. Az zamanımız var, sırayla heryerin camını kırın. Ardından kaçın. Yıldızlarınızdan kıyafet değiştirerek kurtulabilirsiniz. Toplam 25 pencere var kırmak için, heryeri kırdığınız zaman bir anda tüm alışveriş merkezi polis kaynamaya başlıyor. Yeterli cephane ve zırhınız varsa kurtulmanız olası, ama ortalarda biryerdeyseniz dua etmeye başlasanız iyi olacak. ;)

BAR BRAWL

Bölüme başlamadan önce el bombası alın. Bara gidin, adamları halledip patronla konuşun. Güvenlik binasından içeri el bombası sokmanız gerekiyor. Uzak değil ama 5 dakikanız var. Hemen oraya gidip birkaç el bombası sallayın. Hedefi tutturduğunuz zaman herkes havaya uçmuş olacak.2 adam kaçıcak motorla sizde bi motor bulup atlayın ve takip edin yoksa araba bulun oda yoksa en kısa zamanda bir araç bulmaya dua edin yoksa görevi kayıbedersiniz.

COP LAND

Bu bölümde, alışveriş merkezini havaya uçurmanız gerekiyor. Zor değil. İsterseniz helikopterle gidersiniz. Polis kıyafetleri giyin ve hemen alışveriş merkezine gidin. Coffee Shop'a girip bombayı hazırlayın. Patlamayı izleyin ama hemen ardından sıkı bir kaçış maratonuna hazır olun. 5 yıldızınız olacak. Hemen bir araba bulup boyacıya gitmeniz gerek. Helikopterle geldiyseniz onunla da geri dönmeniz olası. Kafanıza göre takılırsınız artık.

Tüm görevleri yaptıysanız bir telefon alıyorsunuz. Earnest arıyor, Forelli'nin adamları tarafından dayak atılmış, ayrıca haraca da bağlamışlar. Vay şerefsizler. Bizim paramıza göz dikmişler, hemen olay mahaline damlıyıp asayişi sağlıyoruz tabi.

CAP THE COLLECTORS

Mafya adamlarını haraç almaya gittiklerinde temizlememiz gerekiyor. 6 tane durakta duracaklar. Oldukça kolay bir bölüm. Hızlı bir arabayla takip edin ve her seferinde rahatça 2-3 adamı öldürün. Sanchez'i öldürdüğünüz zaman zaten herşey çözülmüş olacak.

İşiniz bittiğinde Lance arıyor. Sonny geliyormuş. Hemen geri dönerek hazırlıkları başlatmanız lazım. Bu bölüm oyundaki en zor bölüm. İlk denemede geçebilene helal olsun.

KEEP YOUR FRIENDS CLOSE

Malikaneye geri döndüğünüzde, ana ofise geldiğinizde görev başlıyor. Hemen kısa menzilli ama etkili bir tüfek ele geçirin. Size saldıran adamları temizleyin. Koridora çıktığınızda bir çok adamla karşılaşacaksınız. Lance hariç herkesi öldürdüğünüzde, enerji durumunuza göre odanına geri dönüp sağlık ve zırh alabilirsiniz. Ardından Lance'in işini bitirin çünkü ihanet ediyor Bu esnada paranızın çalındığını söylüyorlar. Hemen kasanın oraya gidin, etrafı dağıtın. Zaten fazla birşey çalamıyorlar. Anında Sonny içeri giriyor. İşte şimdi tehlike! Mermilerden kaçmak için çok şanslı olmanız gerekli. Merdivenlerden inip, arkadan dolaşarak ön tarafa gidin. Oradaki limuzin ve diğer mafya elemanlarını halledin. Patlayan limuzini artık siper olarak kullanabilirsiniz. Sonny görüş açımız içinde, 7-8 atış yaparak onu halledebiliyorsunuz. O öldüğü zaman da oyun bitiyor, tebrikler...

Oyun bitiyor ama aslında bitmiyor, sadece hikaye modunu bitirmiş oluyorsunuz. Daha yapmanız gereken tonlarca görev var. Telefon görevleri, her silah için ayrı ve özel hazırlanmış görevler, pizza görevleri,biyerler satın alınınca yapılıcak görevler, polis ve benzeri görevler. Yapmanız gereken çok şey var. Onları teker teker anlatmak tabi ki işkence olacaktır. Aralarında taktiğe ihtiyacınız olan telefon görevleri olacaktır ama bin çeşit taktik uygulanabildiğinden, artık onları kendi başınıza da halledebilirsiniz. Oyunun hikaye modunda sizlere yardımcı olmaya çalıştım ve bildiklerimi tamamen size aktardım. Artık siz de sizden sonraki nesillere bu bilgileri aktarırsınız sevgili okurlarım. Evet, çok uzun yazdığımdan beynim hafiften sulandı :P farkındayım.
 AMBULANS GÖREVLERİ

Oyunda ambulans görevini 12. seviyeye kadar yaptığınızda sınırsız depar atma hakkında erişiyorsunuz. Söylemesi kolay ama 12. seviyeye ulaşana kadar 100 kadar hasta taşımanız gerekiyor. Gelelim size tavsiyelerime sireni açmanız iyi olacaktır çünkü böylece araçlar size yol verirler. Ancak dikkat edin araçlar 1-2 saniyeliğine kaçıyor sonra tekrar eski yerine dönüyor yani hızlı olmazsanız siz yanlarından geçerken size çarpabilirler. Ayrıca ambulansın dengesini sağlayarak dönebilmek için el frenini kullanmalısınız. Tümsekli veya engebeli yollarda ise yavaş gitmenizde fayda var çünkü ambulans çok kolay devrilebiliyor.

POLİS GÖREVLERİ

Polis görevlerini yapabilmek için tek seçeneğiniz var: Tank veya Hunter gibi patlaması kolay olmayan araçlar kullanmak. Diğer araçlarla bu görevleri yapmanız (tamamlamanız) imkansız diyebilirim. Hunter'ı kullanabilmek için ya 100 gizli paketi toplayacaksınız ya da oyunun senaryosunu bitireceksiniz. Ancak tankı bulmak çok daha kolay diyebilirim. Bunun için hileye baş vurup tüm polisleri peşinize atabilirsiniz ve gelen tankı çalabilirsiniz.silahlarınız ve zırhlarınızı mansionun en alt katındaki odadan yenileyebilirsiniz. Bir de gizli paketleri toplamışsanız bahçeden de zırh-silah alabilirsiniz. Askerler size ateş etmek için tankı kullanmıyorlar, aksine tanktan iniyorlar. Bu durumda tanktan inen iki askeri hakladıktan sonra sizi bekleyen boş bir tankınız olacak. Tankı hemen garajınıza koyun ve save edin muhtemel olarak polisler gidicek.işte bu kadar tankınız hazır. Zaten tankla polis görevlerini yapmak son derece kolay. Görevleri tamamladıktan sonra zırhınız 150 olacak.

PİZZA GÖREVLERİ

Bu görevlerde hızlı olmalısınız. Aynı arabada ateş eder gibi pizzaları müşterilere atmalısınız. Bu arada pizza dağıtırken bize hızlı olmamızı söyleyen kişi "lazlow"dan başkası değil. Bilmem dikkatinizi çekti mi? Pizzaları aldıktan ve müşterilerin yerleri belli olduktan sonra nasıl bir güzergah izleyeceğinizi en kısa yoldan pizzaları nasıl dağıtacağınızı belirlemek için haritanıza bakmalısınız. Bu arada düşmemeniz gerektiğini ve özellikle de size gıcığı olan çetelerin bulunduğu yerlerde iki kat dikkatli olmanızı söylemekte fayda var. Pizza görevlerinde 10. level'a ulaştığınızda artık canınız 150 olacak.

İTFAİYE GÖREVLERİ

Aslında bu görevleri henüz tamamlayamadım. Gerçi burada da kurallar tıpkı diğer görevlerde olduğu gibi dikkatli olmak üzerine kurulu. İlk seviye görevlerde sadece araçları söndürmeniz gerekirken daha sonra araçların içinden çıkan ve 6-7'ye varan yanan insanı da söndürmeniz isteniyor. Birkaç, bilemediniz 3-4 denemede bu görevleri tamamlayabilirsiniz. Bundan böyle yanmayacak, molotof kokteyli gibi bombalar artık sizin için bir şey ifade etmeyecek.

GİZLİ PAKETLER

İşte bir diğer önemli nokta. Oyunda gizli paketleri toplayarak konaklarınızın önüne çeşitli silahlar ekleyebiliyorsunuz. Aşağıda kaç gizli paket topladığınızda elde ettikleriniz yazılı;

10 – Çelik Yelek
20 – Elektrikli Testere
30 – Python (Magnum .357)
40 – Alev silahı
50 – Lazerli Suikast Silahı
60 - Minigun
70 - Roketatar
80 – "Deniz Dodosu" (Diaz'ın evinin arkasında)
90 – Tank (Askeri Üste)
100 – Apache Helikopter (Askeri Üste)

 Hepsi bu kadar hadi hayırlı olsun yorumları esirgmeyin kalın salıcakla :elsalla:
Alıntıdır ama 1 saatlik düzeltme emeğimde vardır  :)
« Son Düzenleme: 12 Haziran 2010 ; 14:07:03 Gönderen: Kemal_Baysal »
İMZA YOK

PARMAK BASSAM :D


Reklamlar


Çevrimdışı Kemal_Baysal

 • O'Neil Brothers
 • İleti: 98
 • Kayıt: 26/05/2010
Ynt: GTA VİCE CİTY TAM ÇÖZÜM (taktiler)
« Yanıtla #1 : 29 Mayıs 2010 ; 17:03:46 »
Çoook uğraştım bir tek yorum yokmu  :S :'( ???
İMZA YOK

PARMAK BASSAM :D

Çevrimdışı NightCrawler

 • The Families
 • ******
 • İleti: 5494
 • Kayıt: 13/02/2010
Ynt: GTA VİCE CİTY TAM ÇÖZÜM (taktiler)
« Yanıtla #2 : 29 Mayıs 2010 ; 17:22:26 »
Ne diyelim? Helal olsun! :helal:
Kalk haydi, ebediyen uyuyacağız zaten!

-Ömer Hayyam

Çevrimiçi EraY16

 • The Families
 • ******
 • İleti: 1841
 • Welcome to the 141.
 • Kayıt: 14/04/2010
Ynt: GTA VİCE CİTY TAM ÇÖZÜM (taktiler)
« Yanıtla #3 : 30 Mayıs 2010 ; 22:52:26 »
« Son Düzenleme: 30 Mayıs 2010 ; 22:52:51 Gönderen: @ToniCipriani »

Çevrimdışı M@sterKiLLeR

 • The Lost Brotherhood
 • **
 • İleti: 1078
 • GTA V
 • Kayıt: 17/12/2009
Ynt: GTA VİCE CİTY TAM ÇÖZÜM (taktiler)
« Yanıtla #4 : 31 Mayıs 2010 ; 13:11:53 »
çok uğraşmıssın teşekkürler

Çevrimdışı KmenX

 • Varrios Los Aztecas
 • *
 • İleti: 126
 • Kayıt: 23/04/2010
Ynt: GTA VİCE CİTY TAM ÇÖZÜM (taktiler)
« Yanıtla #5 : 31 Mayıs 2010 ; 14:44:23 »
tşk çok uğraşmışsın sağol

Çevrimdışı  NightBlué. 

 • Varrios Los Aztecas
 • *
 • İleti: 446
 • Avatarımdaki Sevgili
 • Kayıt: 04/10/2009
  • OyunFrag
Ynt: GTA VİCE CİTY TAM ÇÖZÜM (taktiler)
« Yanıtla #6 : 31 Mayıs 2010 ; 14:46:26 »
Uğraşmışsın ve çok güzel olmuş kardeşim. :)

Efsane oyunun efsane modu yapılıyor. Merak edenler resime tıklasın. ;)

Çevrimdışı Meyus

 • Üye Yöneticisi
 • *****
 • İleti: 3779
 • Kayıt: 05/05/2009
Ynt: GTA VİCE CİTY TAM ÇÖZÜM (taktiler)
« Yanıtla #7 : 31 Mayıs 2010 ; 15:04:26 »
Alıntı olduğunu belirtseydin keşke.
Site ve forumla artık ilgilenemeyeceğim. Soru ve şikayetlerinizi diğer yönetici arkadaşlara iletebilirsiniz.

Çevrimiçi EraY16

 • The Families
 • ******
 • İleti: 1841
 • Welcome to the 141.
 • Kayıt: 14/04/2010
Ynt: GTA VİCE CİTY TAM ÇÖZÜM (taktiler)
« Yanıtla #8 : 31 Mayıs 2010 ; 15:08:26 »
http://site.mynet.com/mr.vercetti/vicecityturkce/id9.htm
görevler buradan alıntı !
dahada araştırıyorum bekleyin
ek görevler buradan !
http://www.main-board.eu/tam-oyun-cozumleri/220327-grand-theft-auto-vice-city-ek-gorevler.html
başlangıç buradan
http://www.sorucevap.com/bilisimteknolojisi/oyuneglen/bilgisayaroyunlari/sorucevap.asp?334067
burası da alıntı yapmış ama yazmışlar alıntı diye!!
« Son Düzenleme: 31 Mayıs 2010 ; 15:11:38 Gönderen: @ToniCipriani »

Çevrimdışı ErdoganTR

 • O'Neil Brothers
 • İleti: 162
 • Kayıt: 10/03/2008
Ynt: GTA VİCE CİTY TAM ÇÖZÜM (taktiler)
« Yanıtla #9 : 31 Mayıs 2010 ; 21:34:15 »
Biraz hızlı oldu ama bu oyun için hızlı bir tam çözüm hazırlamak

Hızlı?? Zaten alıntı

Çevrimdışı Kemal_Baysal

 • O'Neil Brothers
 • İleti: 98
 • Kayıt: 26/05/2010
Ynt: GTA VİCE CİTY TAM ÇÖZÜM (taktiler)
« Yanıtla #10 : 31 Mayıs 2010 ; 23:01:04 »
evet alıntıda nasıl alıntı belirtiliceğini bulamadım bir kaç yanlışı düzeltim o kadar
İMZA YOK

PARMAK BASSAM :D

Çevrimdışı Kemal_Baysal

 • O'Neil Brothers
 • İleti: 98
 • Kayıt: 26/05/2010
Ynt: GTA VİCE CİTY TAM ÇÖZÜM (taktiler)
« Yanıtla #11 : 31 Mayıs 2010 ; 23:05:22 »

 
 
 


http://site.mynet.com/mr.vercetti/vicecityturkce/id9.htm
görevler buradan alıntı !
dahada araştırıyorum bekleyin
ek görevler buradan !
http://www.main-board.eu/tam-oyun-cozumleri/220327-grand-theft-auto-vice-city-ek-gorevler.html
başlangıç buradan
http://www.sorucevap.com/bilisimteknolojisi/oyuneglen/bilgisayaroyunlari/sorucevap.asp?334067
burası da alıntı yapmış ama yazmışlar alıntı diye!!
 
kardeşim bu sitelerden almadım başka bir sitede buldum bi kaç düzenleme yaptım 1 saatimi aldı düzeltmek oda olsun artık  :)
 
İMZA YOK

PARMAK BASSAM :D

Çevrimiçi EraY16

 • The Families
 • ******
 • İleti: 1841
 • Welcome to the 141.
 • Kayıt: 14/04/2010
Ynt: GTA VİCE CİTY TAM ÇÖZÜM (taktiler)
« Yanıtla #12 : 01 Haziran 2010 ; 13:44:09 »
 
 
 


http://site.mynet.com/mr.vercetti/vicecityturkce/id9.htm
görevler buradan alıntı !
dahada araştırıyorum bekleyin
ek görevler buradan !
http://www.main-board.eu/tam-oyun-cozumleri/220327-grand-theft-auto-vice-city-ek-gorevler.html
başlangıç buradan
http://www.sorucevap.com/bilisimteknolojisi/oyuneglen/bilgisayaroyunlari/sorucevap.asp?334067
burası da alıntı yapmış ama yazmışlar alıntı diye!!
 
kardeşim bu sitelerden almadım başka bir sitede buldum bi kaç düzenleme yaptım 1 saatimi aldı düzeltmek oda olsun artık  :)
 

en azından alıntı diye yazsaydın

Çevrimdışı Antonio Cipriani

 • O'Neil Brothers
 • İleti: 91
 • Kayıt: 06/06/2010
Ynt: GTA VİCE CİTY TAM ÇÖZÜM (taktiler)
« Yanıtla #13 : 08 Haziran 2010 ; 15:43:30 »
http://www.yorumkat.com/oyun-hileleri/226-tam-cozum-grand-theft-auto-vice-city.html
bence hepsi bu siteden alıntı :D neden bircok siteden uğraşsınki
Yaşasın LCS!!! Yaşasın Toni Cipriani!!!

Çevrimiçi EraY16

 • The Families
 • ******
 • İleti: 1841
 • Welcome to the 141.
 • Kayıt: 14/04/2010
Ynt: GTA VİCE CİTY TAM ÇÖZÜM (taktiler)
« Yanıtla #14 : 08 Haziran 2010 ; 15:45:45 »
http://www.yorumkat.com/oyun-hileleri/226-tam-cozum-grand-theft-auto-vice-city.html
bence hepsi bu siteden alıntı :D neden bircok siteden uğraşsınki
Olsun sonuçta alıntı yapmış,keşke alıntı diye yazsaydı :S