Haberler:

Gönderen Konu: Köpek Tanıtımı, Videoları, Resimleri - Sohbet - Genel Konu  (Okunma sayısı 49210 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bavukâ.

 • Los Santos Vagos
 • *****
 • İleti: 2751
 • anıl.
 • Kayıt: 03/10/2009
not: Köpeklere olan aşırı sevgim üzerine bu konuyu açıyorum. Sizlerde bu konuda sevdiğiniz köpeğin resmini koyabilirsiniz veya bu konuda köpekler hakkında sohbet edebilirsiniz.


Türk Sivas KangalıBilgiler: Kangal köpeği'nin kökeni hakkında “rivayet” sayılabilecek bazı görüşler vardır. Ancak, 11 Temmuz 2003'te düzenlenen I. Uluslararası Kangal Köpeği Sempozyumu'nun sonuç bildirisinde, “büyük Türk göçleri sırasında Türkistan'dan Anadolu'ya getirilen bir köpek ırkı olduğu” kabul edilmiştir.

Kangal ilçesine de adını verdiği düşünülen, Orta Asya'dan göç eden “Kanglı (Kangar)” Türk boyunun, göç ederken bu köpek ırkını da getirdiği düşünülmektedir. Orhan Yılmaz, "Kangal Köpeği / Tarihi-Tanıtımı-Yetiştirilmesi-Islahı" adlı kitabında “Kanglı” Türk boyunun Orta Asya'dan göç ederken yanlarında üç şeyi getirdiklerinden bahseder; bunların at, it ve koyun olduğunu söyler. Kangalların, bu boyun göç sırasında getirdiği bir ırk olduğunu kaydeder.

İlk rivayete göre, Hint Mihracesi tarafından Osmanlı padişahına bir köpek hediye edilir. Bu padişah muhtemelen Yavuz Sultan Selim'dir. Hediye edilen köpek Kangal'ın Deliktaş köyü yakınlarında kaybolur. Köpek, tüm aramalara rağmen bulunamaz. Kangal köpeğinin, bu kaybolan köpekten türediği şeklindeki rivayete göre, Kangal köpeği'nin kökeni Hindistan'dır. [kaynak belirtilmeli]

Diğer bir rivayet ise, Kangal köpeği'nin kökeninin Anadolu olduğunu söyler. Eski Anadolu uygarlıklarının vahşi hayvanlardan korunmak için, “aslan gibi güçlü” ve iri yarı olan bu köpekleri kullandıkları söylenmektedir.

Evliya Çelebi de, Seyahatnâme'sinde Kangal Köpekleri'nden bahseder. O da, bu köpeklerin “aslan kadar güçlü” ve cüsseli olduğunu yazmaktadır. Doğan Kartay, hem "Türk Çoban Köpeği Kangal" kitabında hem de I. Uluslararası Kangal Köpeği Sempozyumu'nda sunduğu bildiride, Kangalların, Osmanlı döneminde Yeniçeriler tarafından hem askeri işlerde hem de savaşlarda kullanıldığından bahsetmektedir. Kartay'ın bildirisinde, Romalılarda “aslan” sözcüğünün karşılığı olan “Samson” kelimesinin, Türkçe'ye “Samsun” olarak yerleştiği ve Kangalların aslana benzetildiği için Kangalları kullanan birliğe “Samsoncular” denildiğini söylemektedir.

Resimler:
Amerikan ' Pitbull ' TerrierBilgiler: Erkekler 44-50 cm, dişiler ise 40-45 cm yüksekliktedir. Ağırlıkları 14-25 kg kadardır. Güçlü, kaslı bir gövdesi vardır; aynı zamanda çok çeviktir. Kısa kuyrukludur; yatay duruşlu kalın, kısa, parlak tüyleri vardır. Her renk olabilir. Ancak erkeklerin %80'i beyazdır. Amerikan Köpek Kulübü tarafından American Staffordshire, İngiliz Köpek Kulübü tarafından ise Amerikan Pitbull Terrier olarak iki grupta sınıflandırılmışlardır.

Burun: Delikler geniştir. Her renk kabul edilir.

Boyun: Adaleli, hafifçe kavislidir. Omuzlardan hiç bir kırışıklık taşımadan kafaya doğru zarifçe incelir.

Omuzlar: Güçlü ve adalelidir.

Sırt: Güçlü ve kısa. Kuyruğa doğru hafif bir eğim vardır. Karın içe çekiktir.

Göğüs: Derin; fakat fazla geniş değildir.

Kuyruk: Vücuda göre kısa, aşağıdan konumlu, uca doğru zarifçe incelir. Asla kıvrık ya da sırtta halka şeklinde veya kesik değildir.

Bacaklar: Ön bacaklar düz, kalın ve yuvarlak kemiklidir. Bilekler diktir. Arka bacaklar adaleli, topuklar yere dik ve ne içe ne de dışa dönük olmamalıdır. Ayaklar orta büyüklükte, kavisli ve sağlamdır. Yürüyüş yuvarlanma hissi vermeksizin esnek olmalıdır.

Tüyler: Kısa, yatık ve dokunulduğunda serttir.

Renk: Her renk ve desen kabul edilir.

Ağırlık: Önemli değildir. Dişilerde 13,5-22 kg, erkeklerde 16-27 kg tercih edilen ağırlıktır...

Çene Kısa ve güçlüdür.

Resimler:


Kafkas Çoban KöpeğiBilgiler: Kafkas Çoban Köpeği Kafkasya’da yaşayan ender köpek cinsidir.Bu kopek cinsinin Kuzey kafkasyay Tibetten 2000 yil kadar once geldigi dusunulmektedir.Kafkas daglarinin Cerkes(Adige) bolgesinde yaygin olarak bulunur.NOrmal kopek ortalamasindan daha irirdir.Cerkes Coban kopegi Turkiyede Kangal Isvicredeki Snt.Bernard kopek cinsi ile akraba oldugu dusunulmektedir. Onun alt cinsleri de vardır.Gürcistan’da iki tip Gürcüstan Kafkas Dağ Köpeği vardır: Kazbeguri yani “Köse” (Kısa tüylü) ve Gürcü Kafkas Çoban Köpeği (Uzun tüylü).İki yaşındaki Gürcü Çoban Köpeği anaç olarak sayılır. Hamileliği 2 ay (58-63 gün) sürer ve 1’den 16’ya kadar (Ortalama 7-9) yavruyu doğurur. Senede iki defa doğum yapar. Gürcü Çoban Köpeği zar zor hayatta kalabilmiştir.

Resimler:


Argentino DogoBilgiler: Dogo, ilk kez 1920 yılında Arjantin'de avcılık görevi için yetiştilmiş, çok iyi domuz avcısı olan köpek ırkı.

Çok zeki, korkusuz, cesur ve oyuncu bir köpektir. Ailesine çok bağlıdır. Sürekli sevilmek, öpülmek, kucaklanmak ister. Çocuklarla iyi anlaşır. Kendisini rahatsız eden yetişkin yabancılara karşı saldırgan olabilir. Başka köpeklerle ve hayvanlarla pek anlaşamaz. Polis ve askerlere yardımcı olur, arama-kurtarma, koruma gibi işleri iyi yapar.

Resimler:[/b]

Türk Kangal Video eklenmiştir.

Kod: [Seç]
http://www.facebook.com/video/video.php?v=1204952879175&ref=mf]Türk Kangal Belgeseli.
Konuyu lütfen izinsiz kullanmayınız..

Rottweiler

Rottweiler, sakin, ciddi, kendinden emin ve güvenilir, Almanya kökenli köpek ırkı.

Rottweiler, ismini Almanya'nın Rottweil kasabasından alır. Rottweiler, özellikle ortaçağ yıllarında Almanya'da çok yaygındı. Kasap köpeği olarak da bilinirdi. Kasap köpeği denilmesinin nedeni ise, o yıllarda kasaplar etlerini satmak için değişik kasabalara giderlerken, etleri yükledikleri arabalarını rottweilerlara çektirirlerdi. Rottweilerlar arabaları çekmenin yanı sıra, yolda herhangi bir soyguncu veya vahşi hayvan saldırısında da koruma görevini de icraa ederlerdi. Daha sonra motorlu taşıtların icat edilmesi ve yaygınlaşmasından sonra rottweilerlara olan ilgi azaldı ve sayıları oldukça azaldı. Ancak rottweiler cinsi köpeklerin üstün meziyetleri Alman polisinin dikkatini çekti ve polis köpeği olarak eğitilmesi uygun görüldü. Polis köpeği olarak başarılı bir şekilde görevini getirmesi, estetik görüntüsü ve eğitime yatkınlığı gibi özellikleri insanların bu ırka olan ilgisini artırdı. Günümüzde birçok görevi başarı ile icra edebilmektedirler.
Ailesine çok bağlıdır ve onları hep koruması altına alır. Evine yabancıların girmesine genellikle izin vermez. Çok cesur ve güçlüdür. Polisler, askerler ve gümrük memurlarına yardımcı olduğu gibi, iz sürme gibi görevleri de başarıyla yerine getirir. Eğitildiğinde çocuklarla anlaşır. Diğer köpeklerle anlaşamaz, bu nedenle tasmasız dolaştırılması doğru olmaz. Yeteri kadar egzersiz yaptırılırsa apartmanda da yaşayabilir. Saldırgan bir tür olduğu için ev hayatına pek uyum sağlayamaz.Genellikle bekçi köpeği olarak iyi sonuç verir.Genelde çok vahşileştirilen bir köpektir
Boxer

Boxer, orta irilikte, dolgun ama güçlü ve kendine özgü bir biçimi olan bekçi köpeği ırkı.

Özellikler Cesareti ve dayanıklılığı, zeka, her canlının yavrularına karşı sempati duyması, koruyucu, kollayıcı gözüpeklik, çeviklik ve gücü birleştiren boksörün yüksekliği, omuzdan yere kadar yaklaşık 53-64 cm, ağırlığı 30 kg kadardır. Kısa, parlak, yumuşak derisi, kızıl ya da kahverengi zemin üstüne benekli ya da çizgili ya da ayak, göğüs ve kafada beyaz çizgilidir. Burununun ucundan ağızın ve çenenin sonuna kadar siyah bir renge sahiptir.

Tarih İlk olarak 19. yüzyıl'da Almanya'da üretilen boksör ırkı, buldog ve mastif kırmasıdır. 1950'lerin ortasında beğenilen ırklar arasına girmişse de günümüzde eskisi kadar yaygın değildir. Bütün buldoglar gibi, modern boksörün ataları, köpek ve boğa döğüşleri için yetiştirilirlerdi. 19. yüzyıl'da bu sporlar yasadışı sayılınca boksörler Almanya'da polis köpeği olarak yetiştirilmeye başlanmıştır.

« Son Düzenleme: 01 Mart 2011 ; 17:56:09 Gönderen: Bavukâ. »


Reklamlar


Çevrimdışı Bavukâ.

 • Los Santos Vagos
 • *****
 • İleti: 2751
 • anıl.
 • Kayıt: 03/10/2009
Ynt: Köpek Tanıtımı, Videoları, Resimleri - Sohbet - Genel Konu
« Yanıtla #1 : 10 Ağustos 2010 ; 21:08:27 »
Güncellendi.

Çevrimdışı İnception.

 • Ballas
 • *****
 • İleti: 1500
 • EmpLizy
 • Kayıt: 25/08/2009
Ynt: Köpek Tanıtımı, Videoları, Resimleri - Sohbet - Genel Konu
« Yanıtla #2 : 11 Ağustos 2010 ; 19:29:40 »
Güzel konu ve paylaşım..
Bizdede Pitbull var gerçekten çok tehlikeli köpekler bir Pitbull gördüğünüzde fazla yaklaşmanızı tavsiye etmem ama tabii hepsi saldırgan değil mesela bizim ki çok uysal :)
« Son Düzenleme: 11 Ağustos 2010 ; 19:31:01 Gönderen: QrZyOsSyTR »

Çevrimdışı Question

 • The Lost Brotherhood
 • **
 • İleti: 1063
 • Kayıt: 14/03/2010
Ynt: Köpek Tanıtımı, Videoları, Resimleri - Sohbet - Genel Konu
« Yanıtla #3 : 11 Ağustos 2010 ; 19:31:27 »
Oha okadar büyük mü köpekler :D

Çevrimdışı Technisport

 • Trevor Philips Industries
 • ***
 • İleti: 813
 • [SV]Technisport
 • Kayıt: 02/09/2008
Ynt: Köpek Tanıtımı, Videoları, Resimleri - Sohbet - Genel Konu
« Yanıtla #4 : 11 Ağustos 2010 ; 19:31:32 »
Bende de Sibirya Kurdu var hiç daha havladığını görmedim ilginç bir hayvan . :D
Çevrimdışı Question

 • The Lost Brotherhood
 • **
 • İleti: 1063
 • Kayıt: 14/03/2010
Ynt: Köpek Tanıtımı, Videoları, Resimleri - Sohbet - Genel Konu
« Yanıtla #5 : 11 Ağustos 2010 ; 19:35:40 »
Bende de Sibirya Kurdu var hiç daha havladığını görmedim ilginç bir hayvan . :D
Aynen lojmanın arkasında var.Hep gezer .Sahibi bakımını filan yapar.Biz gideriz .Mavi gözlü süper köpek.

Birazdan koyacağım Kimse koymasın :D

Çevrimdışı  Leatherface 

 • Varrios Los Aztecas
 • *
 • İleti: 595
 • -
 • Kayıt: 07/07/2010
Ynt: Köpek Tanıtımı, Videoları, Resimleri - Sohbet - Genel Konu
« Yanıtla #6 : 11 Ağustos 2010 ; 19:58:43 »
Geçen sene fındık adında bir Golden Retriever'im vardı,tanıdığa verdik,çalışmamı vs. engelliyordu.Ama gerçekten çok isterim köpek,ufacık bişey olacak. :D
İmzanızdaki resim kurallara aykırı olduğu için kaldırılmıştır.
Lütfen yardım edin.Acil.

Çevrimdışı Bavukâ.

 • Los Santos Vagos
 • *****
 • İleti: 2751
 • anıl.
 • Kayıt: 03/10/2009
Ynt: Köpek Tanıtımı, Videoları, Resimleri - Sohbet - Genel Konu
« Yanıtla #7 : 11 Ağustos 2010 ; 20:03:29 »
Güzel konu ve paylaşım..
Bizdede Pitbull var gerçekten çok tehlikeli köpekler bir Pitbull gördüğünüzde fazla yaklaşmanızı tavsiye etmem ama tabii hepsi saldırgan değil mesela bizim ki çok uysal :)

Aylık mı ? Aylıksa birşey yapmaz aylık köpekler. 2 yaşına falan gelince kan kusturur etrafa. Birde sen mesela kapıştırma yapıyormusun ? Köpek kapıştırması?

Edit: Bu köpek Aylık bence. Daha çok küçük ve, Annesi yada Babası Rot'dur. Anlayacağın, Pitbull kırması ve Rot'un çifleşme sonucu çıkan bir köpek.

Türk Kangal Video eklenmiştir.

Kod: [Seç]
http://www.facebook.com/video/video.php?v=1204952879175&ref=mf]Türk Kangal Belgeseli.
« Son Düzenleme: 11 Ağustos 2010 ; 20:04:20 Gönderen: Anil~ »

Çevrimdışı İnception.

 • Ballas
 • *****
 • İleti: 1500
 • EmpLizy
 • Kayıt: 25/08/2009
Ynt: Köpek Tanıtımı, Videoları, Resimleri - Sohbet - Genel Konu
« Yanıtla #8 : 11 Ağustos 2010 ; 20:10:59 »
3 yaşında filan ama yinede bir şey yapmıyor sakin bir köpek ama Top veya kedi görsün tutmak neredeyse imkansız olur..
« Son Düzenleme: 11 Ağustos 2010 ; 20:11:55 Gönderen: QrZyOsSyTR »

Çevrimdışı Proteus

 • Madrazo Cartel
 • ****
 • İleti: 1449
 • Kayıt: 19/06/2007
  • Ödüller
Ynt: Köpek Tanıtımı, Videoları, Resimleri - Sohbet - Genel Konu
« Yanıtla #9 : 11 Ağustos 2010 ; 20:19:31 »
Buda benim köpeğim Korsan ama cinsini bilmiyorum bilen varmı ?

Çevrimdışı  Leatherface 

 • Varrios Los Aztecas
 • *
 • İleti: 595
 • -
 • Kayıt: 07/07/2010
Ynt: Köpek Tanıtımı, Videoları, Resimleri - Sohbet - Genel Konu
« Yanıtla #10 : 11 Ağustos 2010 ; 20:20:01 »
3 yaşında filan ama yinede bir şey yapmıyor sakin bir köpek ama Top veya kedi görsün tutmak neredeyse imkansız olur..
aynı benim fındık.Ama 2 yaşında.Ve Golden Retriever.
İmzanızdaki resim kurallara aykırı olduğu için kaldırılmıştır.
Lütfen yardım edin.Acil.

Çevrimdışı Technisport

 • Trevor Philips Industries
 • ***
 • İleti: 813
 • [SV]Technisport
 • Kayıt: 02/09/2008
Ynt: Köpek Tanıtımı, Videoları, Resimleri - Sohbet - Genel Konu
« Yanıtla #11 : 11 Ağustos 2010 ; 20:41:25 »Patlayan flashtan kaçıyor :D

Bu da benim Ares :D
« Son Düzenleme: 11 Ağustos 2010 ; 20:42:23 Gönderen: Technisport »
Çevrimdışı Ataßomß

 • Killer
 • Madrazo Cartel
 • ****
 • İleti: 1288
 • Kayıt: 24/11/2006
Ynt: Köpek Tanıtımı, Videoları, Resimleri - Sohbet - Genel Konu
« Yanıtla #12 : 11 Ağustos 2010 ; 20:44:28 »
O benim manevi oğlum  :in-love:

24 Kasım 2006 dan bu güne..

Çevrimdışı Question

 • The Lost Brotherhood
 • **
 • İleti: 1063
 • Kayıt: 14/03/2010
Ynt: Köpek Tanıtımı, Videoları, Resimleri - Sohbet - Genel Konu
« Yanıtla #13 : 11 Ağustos 2010 ; 20:45:52 »
Gözleri niye öyle ?

Çevrimdışı LiptonIceTea

 • The Lost Brotherhood
 • **
 • İleti: 290
 • Kayıt: 22/03/2009
Ynt: Köpek Tanıtımı, Videoları, Resimleri - Sohbet - Genel Konu
« Yanıtla #14 : 11 Ağustos 2010 ; 21:05:01 »
Bu da benim lady'm.