Haberler:

Gönderen Konu: Polis kıyafet'leri ve özellikleri  (Okunma sayısı 2491 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı MertDemir

  • O'Neil Brothers
  • İleti: 70
  • Türk polis teşkilatı
  • Kayıt: 05/12/2010
Polis kıyafet'leri ve özellikleri
« : 25 Aralık 2010 ; 13:15:33 »
    POLİS KIYAFETLERİ

     

      Polis Kıyafetlerimizin Kumaşları hafif, yumuşak, sürtünme ve yırtılmaya karşı dayanıklı, su ve rüzgâr geçirmez ter atar özelliktedir.
     

 1.   Motosikletli Trafik (Şahin) Polis Kıyafeti; Su (ISO 811) ve rüzgâr geçirmez, nefes alır. (ISO 11092) ve EN 343 Seviye 3 ve EN 471 Standardında yüksek görünebilme özelliğine sahip lacivert ve flueresan sarı kumaştan yapılmıştır. Emniyet Genel Müdürlüğü teknik şartnamesine uygundur. Dikiş yerleri içten termoplastik bantlarla kapatılmıştır. Ergonomik ağır kış şartlarında rahatlıkla çalışma imkânı veren kar, yağmur, tipi ve fırtınada vücudu koruyan, çalışma temposunu düşürmeyen bir kıyafettir.
     

2. Motosikletli Asayiş (Yunus) Polis Kıyafeti; Su (ISO 811) ve rüzgâr geçirmez, nefes alır. (ISO 11092) standardında siyah ve kırmızı kumaştan yapılmıştır. Emniyet Genel Müdürlüğü teknik şartnamesine uygundur. Dikiş yerleri içten termoplastik bantlarla kapatılmıştır. Daha rahat ve esnek hareket etmeyi sağlar. Ergonomik yapıda kolların ayrılabilir, içliklerin takılıp çıkartılabilir olmasından yaz kış kullanılabilir özelliktedir.
     

3.   Toplum Destekli Polis Kıyafeti; (ISO 811) ve rüzgâr geçirmez, nefes alır. (ISO 11092) ve EN 343 Seviye 3 ve EN 471 Standardında yüksek görünebilme özelliğine sahip siyah ve mavi kumaştan yapılmıştır. Emniyet Genel Müdürlüğü teknik şartnamesine uygundur. Dikiş yerleri içten termoplastik bantlarla kapatılmıştır. Ergonomik ağır kış şartlarında rahatlıkla çalışma imkânı veren kar, yağmur, tipi ve fırtınada vücudu koruyan, çalışma temposunu düşürmeyen bir kıyafettir. İsteğe göre diz, dirsek ve omuz (EN 1621) korumalıkları yapılmaktadır.