Haberler:

Gönderen Konu: Tarihteki Önemli Kişiler | Tanıtımı & Resimleri  (Okunma sayısı 30216 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı  Who_Killer 

 • Trevor Philips Industries
 • ***
 • İleti: 433
 • WebMaster
 • Kayıt: 06/05/2009
Ynt: Tarihteki Önemli Kişiler | Tanıtımı & Resimleri
« Yanıtla #90 : 17 Şubat 2010 ; 16:04:05 »

Araba tasarımı

Otomobil üreticisi Ford Motor Company'nin kurucusu olan Henry Ford, 30 Temmuz 1863  Wayne County, Dearborn, Detroit, Michigan, ABD'de doğdu.

Ransom Eli Olds'un kendine ait Oldsmobile isimli otomobil firmasında 1902'de basit tarzda geliştirdiği yürüyen bant tekniğini, zaman içerisinde Ford tutarlılıkla mükemmelleştirdi. Ford'un otomobil üretim taslağı sadece sanayi üretimini değil, kültürü de etkiledi (Fordizm).

1879 yılında evinden ayrılarak makinistliği öğrenmek için yakınındaki Detroit'e yerleşen Ford, öğreniminden sonra Westinghouse Company'de iş bularak benzin motorları üzerine çalışmalar yaptı. Clara Bryant ile evliliğinden sonra maddi durumunu kendine ait bir kereste fabrikasıyla iyileştirdi. Thomas Alva Edison'in kurduğu Edison Illuminating Company'de 1881 yılında mühendisliğe başladı. Dünyaca ünlü buluşcu Edison ile Ford sonraki yıllarda arkadaş oldular. Basmühendisliğe terfisinden sonra yakıt motorları üzerindeki şahsi araştırmalarına yeterince zaman ve para ayırabilen Ford, Quadricycle isimli aracının gelişimini 1896 yılında tamamladı. Sözkonusu başarının ardından Edison Illuminating'den ayrılarak, başka yatırımcılarla birlikte 1899 yılında Detroit Automobile Company'i kurdu. Kendi modellerinin üstünlüğünü göstermek amacıyla araçlarını başarıyla diğer üreticilerin araçlarıyla yarıştırdı. Ancak 1901'de Detroit Automobile Company iflas etti.
Ford Motors [değiştir]

1903'te Henry Ford 11 yatırımcıyla birlikte 28.000 Dolar sermayeyle Ford Motor Company'i kurdu. Şirket tarafından 1908'de piyasaya sürülen Modell T 1913'e kadar üne kavuştu ve ABD yollarının her yerinde yaygındı. Aynı yıl Ford'un fabrikalarında yürüyen bantlı üretimi başlatması verimliliği yüksek derecede çoğalttı. 1918 yılında ABD'de kullanılan arabaların yarısı Modell T idi. Aynı modelden 1927 yılına kadar 15 milyon araç satılarak 45 yıl süre tutulacak rekor kırıldı.

Henry Ford'un çalışanlarına karşı özel bir tutumu vardı. Çalışanların 1913 yılında 8 saatlik çalışma gününe karşı aldıkları 5 US Dollar günlük ücret, 1918 yılında o zamana göre olağanüstü miktar olan 6 Dolara yükseldi. Ayrıca Ford çalışanlarına kara katılım arz ediyordu. Öte yandan fabrikalarında sendikalaşmaya kesinlikle karşı olan Ford, sendika faaliyetlerini önlemek için Harry Bennett'i işe aldı. Bennett sendika örgütlenmelerini yıkmak için yıldırma stratejileri izledi. United Auto Workers'in 1941'de yürüttüğü grevin sonunda bazı Ford fabrikalarında toplu sözleşmeler üzerinde anlaşılabilindiyse de, sendikal örgütlenme ancak Ford ve Bennett'in 1945'de şirketten ayrılışından sonra fabrikalarda büsbütün yayıldı.

Çok geniş araştırmalar yaptırarak hazırladığı Beynelmilel Yahudi adlı eseri büyük yankı uyandırmıştır.


Reklamlar


Çevrimdışı muhammed33

 • The Lost Brotherhood
 • **
 • İleti: 697
 • Bu savaştan geriye k
 • Kayıt: 26/05/2006
Ynt: Tarihteki Önemli Kişiler | Tanıtımı & Resimleri
« Yanıtla #91 : 25 Şubat 2010 ; 20:44:21 »

 Gerçekten Güzel Bilgiler.Bunları İlk sayfadaki Adolf Hitler ile ilgili olan yere eklersen sevinirim.


Tarihçiler, Hitler'in yaklaşık 6 milyon insanı katletmesine neden olan büyük Yahudi düşmanlığının altındaki nedeni bulmak için yıllardır araştırmalar yapıyor. Birkaç teori oldukça popüler. Şimdi ise saygın tarihçi Ralf-George Reuth, yeni bir tez ortaya attı.

Buan göre Hitler, Yahudileri, Alman ekonomisinin çöküşünden ve Rusya'daki Bolşevik devriminden sorumlu tuttuğu için, iktidara gelince, onları bir numaralı hedef olarak seçti.

Eski teoriye göre, Hitler'in içindeki anti-semitizm duyguları, 1914'te, Viyana'nın arka sokaklarında yeşermişti. Oralarda gördüğü, saçları iki yandan örgülü, uzun siyah paltolu aşırı dinci Yahudiler'e karşı antipatisi düşmanlığa dönüşmüştü.

Bir başka teoriye göre de, annesi Yahudi bir doktorun ellerinde ölmüştü.

Ancak tarihçi Ralf-George Reuth'in yeni tezine göre Hitler, Yahudileri, 1. Dünya Savaşı'ndan sonra çöken alman ekonomisinden sorumlu tuttuğu için Yahudi nefreti en uç noktaya kadar gelişti. O dönemlde, Alman ekonomisinde büyük ağırlığı olan Yahudi işadamları, borsayı yönlendirecek kadar güçlüydüler. Ayrıca Alman bankalarının yüzde 50'sinin ve Alman gazetelerinin yüzde 80'inin sahipleri Yahudi kökenliydi.

1. Dünya Savaşı'nın Avrupa ülkelerinin ekonomisine getirdiği yıkımı, Almanya'nın daha ağır hissettiğine inanan Hitler'in, yahudileri Alman ekonomisinin çöküşünden sorumlu tutan söylemleri, özellikle orta sınıf ve alt gelir grubundaki Almanlar arasında kısa sürede geniş yankı buldu. Hitler'in, birkaç patatese muhtaç hale gelen Alman ailelerini gördükçe, Yahudi nefretinin nasıl büyüdüğünü, yakın çevresine anlattığı da bu yakın çevresindeki insanların yazışma ve günlüklerinde de yer aldığı belirtiliyor.

Rusya'daki Bolşevik devriminin, Alman ekonomisini iyce çökerttiğine inanan Hitler, Lenin'in de "çeyrek Yahudi" olduğunu söylediği biliniyor.

Üçüncü Reich'in propaganda dehası Josef Goebbels hakkında yazdığı kitapla tüm dünyada adını duyuran tarihçi Ralf-George Reuth'e göre Hitler, o günlerde Almanların çektikleri tüm yoksulluk ve acılar, Yahudi işadamları ve Bolşevik Yahudiler yüzündendi.


Kaynskça: trmilitary.com - hurriyet.com.tr
Korku, karanlık tarafa giden yoldur. Korku öfkeye; öfke nefrete; nefret ise acıya yol açar.
Usta Yoda

Çevrimdışı qabRieL

 • The Lost Brotherhood
 • **
 • İleti: 874
 • I Open at the Close
 • Kayıt: 10/03/2010
Ynt: Tarihteki Önemli Kişiler | Tanıtımı & Resimleri
« Yanıtla #92 : 03 Nisan 2010 ; 20:51:40 »
Hitler'in badem bıyığını seviyorum :D

Çevrimdışı  Paypay88 

 • Los Santos Vagos
 • *****
 • İleti: 6454
 • Bırakıyorum Profili
 • Kayıt: 14/12/2008
Ynt: Tarihteki Önemli Kişiler | Tanıtımı & Resimleri
« Yanıtla #93 : 03 Nisan 2010 ; 20:59:08 »

Leonardo, genç bir noter olan Ser Piero da Vinci'nin ve muhtemelen bir çiftçi kızı olan Caterina'nın evlilik dışı çocuğu olarak Vinci kasabası yakınlarındaki Anchiano'da dünyaya geldi. Avrupa'daki modern isimlendirme kurallarının yerleşmesinden önce dünyaya tam ismi, "Vincili Piero'nun oğlu Leonardo" manasına gelen "Leonardo di Ser Piero da Vinci"dir. Eserlerini "Leonardo" ya da "Io, Leonardo (Ben, Leonardo)" olarak imzalamıştır.

Somut kanıtlar bulunmasa da, Leonardo'nun annesi Caterina'nın, babası Piero'ya ait Ortadoğulu bir köle olduğu tahmin ediliyor. Babası, Leonardo’nun doğduğu yıl, Albiera adındaki ilk eşi ile evlendi

Leonardo’ya bebekliğinde annesi baktı, annesi başka biriyle evlendirilerek komşu kasabaya yerleşince, babasının nadiren uğradığı büyükbabasının evinde yaşamaya başladı; arada sırada Floransa’ya babasının evine giderdi. Babasının ilk eşinden çocuğu olmadığı için aileye kabul edilmişti ama hiçbir zaman meşru bir çocuk olarak görülmedi ve amcası Francesco dışında ailedeki kimseden sevgi görmedi.

 
Leondardo'nun anatomi ve insan vücudu üzerine eğitimi çıraklık döneminde başladı. Öğretmeni Andrea del Verrocchio öğrencilerinin anatomiyi kavramasında ısrarlıydı.14 yaşına kadar Vinci’de yaşayan Leonardo, büyükanne ve büyükbabasının ardı ardına ölmesi üzerine 1466’da babası ile birlikte Floransa’ya gitti. Evlilik dışı çocukların üniversiteye gitmesi yasak olduğundan üniversite öğrenimi görme şansı yoktu. Küçük yaştan itibaren çok güzel çizimler yapan Leonardo’nun resimlerini babası, dönemin ünlü ressam ve heykeltıraşı Andrea del Verrocchio'ya gösterince, Verrochio onu çırak olarak yanına aldı. Leonardo Verrocchio'nun yanında Lorenzo di Credi ve Pietro Perugino gibi ünlü sanatçılarla çalışma fırsatı buldu. Atölyede sadece resim yapmayı değil, lir çalmayı da öğrendi. Gerçekten de iyi çalıyordu.

Floransa’yı 1482’de terkederek Milano Dükü Sforza’nın hizmetine girdi. Dükün hizmetine girebilmek için köprüler, silahlar, gemiler, bronz, mermer ve kilden heykeller yapabileceğini anlattığı ancak göndermediği mektubu bütün zamanların en olağanüstü iş başvurusu olarak kabul edilmiştir.

Leonardo, 1499’da şehir Fransızlar tarafından alınıncaya kadar 17 yıl boyunca Milano Dükü için çalıştı. Dük için sadece resim ve heykeller yapmak, festivaller organize etmekle uğraşmadı, aynı zamanda bina, makine ve silah tasarımları yaptı. 1485 - 1490 yıllarında doğa, mekanik, geometri, uçan makinelerin yanısıra, kilise, kale ve kanal yapımı gibi mimari yapılar ile ilgilendi, anatomi çalışmaları yaptı, öğrenciler yetiştirdi. İlgi alanı o kadar genişti ki, başladığı çoğu işi bitiremiyordu. 1490 - 1495 yıllarında çalışmalarını ve çizimlerini deftere kaydetme alışkanlığı geliştirdi. Bu çizimler ve defter sayfaları, müzeler ve kişisel koleksiyonlarda toplanmıştır. Bu koleksiyonculardan birisi de Leonardo’nun hidrolik alanındaki çalışmalarının el yazmalarını toplayan Bill Gates’dir.

1499’da Milano'yu terkeden ve yeni bir koruyucu (hami) aramaya başlayan Leonardo, 16 yıl boyunca İtalya’da seyahat etti. Pek çok kişi için çalıştı, çoğu eserini yarım bıraktı.

İnsanlık tarihinin en iyi resimlerinden birisi kabul edilen Mona Lisa için 1503’te çalışmaya başladığı söylenir. Bu resmi tamamladıktan sonra hiç yanından ayırmamış, tüm seyahatlerinde yanında taşımıştı. 1504’te babasının ölüm haberi üzerine Floransa’ya döndü. Miras hakkı için kardeşleri ile mücadele etti ancak çabası sonuçsuz kaldı. Ancak çok sevdiği amcası tüm varlığını ona bıraktı.

1506 yılında Leonardo, bir Lombardiya aristokratının 15 yaşındaki oğlu olan Kont Francesco Melzi'yle tanıştı. Melzi, hayatının geri kalanında onun en iyi öğrencisi ve en yakını oldu. 1490’da 10 yaşında iken korumasına aldığı ve Salai adını verdiği genç de 30 yıl boyunca onunla beraber olmuş, ancak öğrencisi olarak bilinen bu genç hiçbir sanatsal ürün üretmemişti.

1513 - 1516 arasında Roma’da yaşadı ve Papa için geliştirilen çeşitli projelerde yer aldı. Anatomi ve fizyoloji alanında çalışmaya devam etti ancak Papa, kadavralar üzerinde çalışmasını yasakladı.

 
Leonardo da Vinci'nin ölümü (Jean Auguste Dominique Ingres, 1818)1516’da koruyucusu Giuliano de' Medici’nin ölümü üzerine Kral 1. Francis’ten Fransa’nın baş ressam, mühendis ve mimarı olmak üzere davet aldı. Paris’in güneybatısında, Amboise yakınlarındaki Kraliyet Sarayı’nın hemen yanında kendisi için hazırlanan konağa yerleşti. Leonardo'ya büyük hayranlık duyan kral, sık sık ziyarete gelir ve sohbet ederdi.

Sağ koluna felç inen Leonardo da Vinci, resimden çok bilimsel çalışmalara ağırlık verdi. Kendisine dostu Melzi yardımcı olmaktaydı. Salai ise Fransa’ya geldikten sonra onu terk etmişti.

 Ölümü [değiştir]
Leonardo 2 Mayıs 1519’da Amboise’daki evinde 67 yaşında öldü. Kralın kollarında can verdiği rivayet edilir, ancak, 1 Mayıs günü kralın bir başka şehirde olduğu ve bir gün içinde oraya gelemeyeceği bilinmektedir. Vasiyetinde mirasının esas bölümünü Melzi’ye bıraktı. Amboise'daki Saint Florentin Kilisesi’nde toprağa verildi.

İnsan vücudu için yaptığı yenilikler [değiştir]
 
Koldaki kasların hareketini gösteren anatomik çalışması (1510 dolaylarında)Leonardo'nun insan vücuduna ilgisinin temelini, figür eskizleri için incelemeler oluşturur. İnsanı olabildiğince canlı ve tüm hareketleri gerçeğe en yakın şekilde çizmek için dış gözlemleri yeterli görmemiş, vücudun içini de görmek, kemiklerin, kasların ve eklemlerin birbirleriyle ilişkilerini kavramak istemiştir. Anatomi araştırmaları, giderek daha, çok zaman ayırdığı başlı başına bir ilgi alanı haline gelmiştir. İnsan organizmasına, çalışma prensiplerini merak ettiği mükemmel bir makine olarak yaklaşmıştır. O dönemin tıp bilimine temel oluşturan antik çağ hekimi Galen’in metinleri, merakını ancak kısmen giderebilmişti. Aklına gelen her soruyu sormaya başlamıştı.

Leonardo, gördüklerini çizerek açıklığa kavuşturuyordu. Kesitlerle, ayrıntılı görünüşlerle ve farklı açılardan yaptığı çizimlerle anatominin detaylarını ortaya çıkarıyordu. Çizimleri, bazı detaylardaki yanlışlıklara karşın son derece nettir. Anne karnındaki bebek çizimi için bir insan kadavrasına disseksiyon yapmamış, inekleri inceleyip, oradan elde ettiği sonuçları insan anatomisine uyarlamıştı. Papa, Leonardo’nun insan kadavraları üzerinde disseksiyon yapmasını yasakladığında, dolaşım sistemi üzerine yaptığı araştırmayı devam ettirebilmek için sığır
« Son Düzenleme: 03 Nisan 2010 ; 20:59:44 Gönderen: Paypay88 »
trolololololololo

Çevrimdışı TuCoT

 • The Lost Brotherhood
 • **
 • İleti: 710
 • Kayıt: 19/06/2007
Ynt: Tarihteki Önemli Kişiler | Tanıtımı & Resimleri
« Yanıtla #94 : 09 Nisan 2010 ; 12:27:06 »
TUĞRUL BEY (990 - 1063)Tuğrul Bey ya da Toğrül, Tuğril veya Toghrïl Beg, (Arapça: طغرل بك; Farsça: طغرل بیک) (d. 990 - ö. 4 Eylül  1063) Büyük Selçuklu Devleti'nin kurucusu ve ilk hükümdarıdır. Tarihte Laikliğin ilk uygulayıcısı. Aynı zamanda tek eşliliğin İslam dünyasındaki ilk örneğini vermiştir. Mustafa Kemal'e çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'ni kurarken laiklik  ve kadın hakları konusunda ilham kaynağı olmuştur.

Togrıl (تغرل) ismi , Dumrul adı ile de bilinen,gündüz yırtıcı kuşları (Falconiformes) takımında yer alan atmacagiller  (Accipitridae) familyasından bir kuş, çakırdoğan (Accipiter gentilis) anlamına gelir.

Kardeşi Çağrı Bey'dir. Oğuzların  Kınık boyundan Selçuk Beyin torunudur. Babası Mikail, gazâ akınında şehit düşünce, dedesi Selçuk’un yanında büyüdü. Çocukluğu Cend'e geçti. 1016 yılında Selçukluların başına geçti.

1028-1029 yılları arasında kardeşiyle birlikte Merv ve Nişabur kentlerini ele geçirdi. Buhara ve Balh kentlerine seferler düzenledi. 1038 yılında Nişabur'da kendini sultan ilan etti. 1040 yılında Gaznelilerle yaptığı Dandanakan Savaşı'nı kazanarak Gazne Devleti'ne karşı Selçukluların üstünlüğünü sağladı. Kardeşi Çağrı Bey'i Horasan valisi tayin eden Tuğrul Bey İran'ın büyük bir bölümünü ele geçirdi ve Selçuklu topraklarını Anadolu'ya kadar uzandırdı. 1060 yılında Fatimilerin eline geçmiş olan Bağdat'ı ele geçirdi. Abbasi halifesi Kaim'in tekrar Bağdat'a dönmesini sağlayan Tuğrul Bey halifenin kızıyla evlendi. Halife Kaim (Arapça: القائم بأمر الله‎, al-Qāʾim bi-amri 'llāh), Tuğrul Bey'e Sultan, Ruknu ʾd-daula ve Maliku ʾl-maschriq wa-ʾl-maghrib ünvanı verip "Doğu'nun ve Batı'nın Sultanı" ilan etti.

Tuğrul Bey 4 Eylül 1063 tarihinde çocuksuz olarak İran'ın Rey kentinde vefat etmiş ve yerine yeğeni Alp Arslan geçmiştir.

Doğan Avcıoğlu'nun Türklerin Tarihi kitabında yazdığına göre, Prof. Altan Köymen, "Tuğrul Bey’in, Kürt, Arap, İranlı, Deylemli vs. 26 vasal Atabeyi bulunduğunu" hesaplamıştır.

Kaynak: http://tr.wikipedia.org/wiki/Tu%C4%9Frul

Çevrimdışı  Akın55 

 • Madrazo Cartel
 • ****
 • İleti: 1851
 • Kayıt: 06/07/2006
Ynt: Tarihteki Önemli Kişiler | Tanıtımı & Resimleri
« Yanıtla #95 : 09 Nisan 2010 ; 15:45:16 »
Hitler'in yahudi katliyamıyla ilgili okadar çok tez,yazı ve araştırma varki hangisine inanacağımı şaşırdım.
Niye sildiniz evladım insan olun önce sonra silin 8)

Çevrimdışı Çakıcı

 • O'Neil Brothers
 • İleti: 73
 • Kayıt: 02/05/2010
Ynt: Tarihteki Önemli Kişiler | Tanıtımı & Resimleri
« Yanıtla #96 : 02 Mayıs 2010 ; 18:28:16 »
Hitler'in yahudi katliyamıyla ilgili okadar çok tez,yazı ve araştırma varki hangisine inanacağımı şaşırdım.
biride böyleydi sanırım bir gün gelecek ve bütün yahudileri öldürmediğim için benden nefret edeceksiniz

Çevrimdışı HiTmAn_0796

 • The Lost Brotherhood
 • **
 • İleti: 618
 • Doctor Who
 • Kayıt: 17/07/2007
Ynt: Tarihteki Önemli Kişiler | Tanıtımı & Resimleri
« Yanıtla #97 : 06 Mayıs 2010 ; 18:35:59 »
Hitler bence aptallığının kurbanı oldu. tüm dünyaya savaş açtı 6 milyon yahudiyi katletti ama yahudiler bu savaştan sonra daha da güçlendi. çünkü masum görünmeye başladılar ve ticari öncelikler kazandılar.
(ne de olsa soykuruma uğramışlardı. yeniden kalkınmalıyız felan dediler. daha da zenginleştiler. kaybeden almanya oldu.) oysa daha akıllıca davransaydı direk herkese saldırmazdı. Elindeki gücü iyi kullansaydı şu anda almanya dehşet güçlü bir devlet haline gelirdi.

Veya biraz daha bekleseydi, nükleer bomba yapmayı başardıktan sonra savaş açsalardı daha etkili olurlardı.

Ayrıca Hitler in soykırım yapmasının diğer bir nedeninin de şu olduğuna inanılıyor(bu da diğerleri gibi. yani kesinliği yok tabii) :
Nitche diye bir filozof var. ismi böyle mi yazılıyor bilmiyorum ama okunuşu niçe. Bu adamın üstün insan anlayışı var. Hitler bu adamın hayranıymış. Bunun üstün insan anlayışını üstün ırk olarak algılamış ve almanlar üstün ırktır felan demiş. Yahudilere de kinliymiş zaten. İlk olarak onlara saldırmaya başlamış.

bu da hitlerin yahudilere saldırmasının açıklandığı milyonlarca teoriden biri :D

Çevrimdışı  Majestik 

 • Varrios Los Aztecas
 • *
 • İleti: 140
 • Kayıt: 20/03/2010
Ynt: Tarihteki Önemli Kişiler | Tanıtımı & Resimleri
« Yanıtla #98 : 06 Mayıs 2010 ; 18:49:29 »
biride böyleydi sanırım bir gün gelecek ve bütün yahudileri öldürmediğim için benden nefret edeceksiniz

çok doğru söylemiş adam.

oysa daha akıllıca davransaydı direk herkese saldırmazdı. Elindeki gücü iyi kullansaydı şu anda almanya dehşet güçlü bir devlet haline gelirdi.


o kadar akıllıca davrandı ki herkese saldırmadı.azıcık araştırsan sen de bilirdin.
« Son Düzenleme: 06 Mayıs 2010 ; 18:50:46 Gönderen: Majestik »

Çevrimdışı  [YKZa]WarG 

 • The Lost Brotherhood
 • **
 • İleti: 1192
 • Mount&Blade Warb
 • Kayıt: 02/05/2009
Ynt: Tarihteki Önemli Kişiler | Tanıtımı & Resimleri
« Yanıtla #99 : 07 Mayıs 2010 ; 03:12:22 »
Hitler bence aptallığının kurbanı oldu. tüm dünyaya savaş açtı 6 milyon yahudiyi katletti ama yahudiler bu savaştan sonra daha da güçlendi. çünkü masum görünmeye başladılar ve ticari öncelikler kazandılar.
(ne de olsa soykuruma uğramışlardı. yeniden kalkınmalıyız felan dediler. daha da zenginleştiler. kaybeden almanya oldu.) oysa daha akıllıca davransaydı direk herkese saldırmazdı. Elindeki gücü iyi kullansaydı şu anda almanya dehşet güçlü bir devlet haline gelirdi.

Veya biraz daha bekleseydi, nükleer bomba yapmayı başardıktan sonra savaş açsalardı daha etkili olurlardı.

Ayrıca Hitler in soykırım yapmasının diğer bir nedeninin de şu olduğuna inanılıyor(bu da diğerleri gibi. yani kesinliği yok tabii) :
Nitche diye bir filozof var. ismi böyle mi yazılıyor bilmiyorum ama okunuşu niçe. Bu adamın üstün insan anlayışı var. Hitler bu adamın hayranıymış. Bunun üstün insan anlayışını üstün ırk olarak algılamış ve almanlar üstün ırktır felan demiş. Yahudilere de kinliymiş zaten. İlk olarak onlara saldırmaya başlamış.

bu da hitlerin yahudilere saldırmasının açıklandığı milyonlarca teoriden biri :D

1-Osmanlı'dan beri Ticaret  Hep Yahudilerin elindedir.  Osmanlı devleti kedisine sığınan Yahudilere ticarette öncelik vermiştir.


Alıntı
"Veya biraz daha bekleseydi, nükleer bomba yapmayı başardıktan sonra savaş açsalardı daha etkili olurlardı."
Hitlerin asıl amacı Nüklüer bomba değildi nüklüer bomba 10 günde yapılmış birşey de değil. Pek çok kez denenmiş ve bu denemeler için Uranyum gibi avrupa da az olan elementler gerekiyor hitler bunları sağlayamazdı. Hitlerin nüklüer bombadan daha öncelik li bir amacı  Landkreuzer P. 1500 Monster adlı tankı yapmaktı  (http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/0c/P1500_Monster.gif/300px-P1500_Monster.gif)  Tabi yapılması saçma olsa da o dönemlerde güçlü olan almanyanın gücünü yansıtmak içindi. Nüklüer bombanın hitler tarafından yapılması milyonda bir olasılıktır.
Alıntı
Nitche diye bir filozof var. ismi böyle mi yazılıyor bilmiyorum ama okunuşu niçe. Bu adamın üstün insan anlayışı var. Hitler bu adamın hayranıymış. Bunun üstün insan anlayışını üstün ırk olarak algılamış ve almanlar üstün ırktır felan demiş. Yahudilere de kinliymiş zaten. İlk olarak onlara saldırmaya başlamış.

Böyle çok teori var. Hatta hitler orta okul yıllarında resim yapmaya ilgi duymuş ve iki yahudi arkadaşı da ressamlık ile ilgileniyorlarmış o zamanlar hitlerin resim hocası olan bir yahudi hitlerin resimlerini değilde iki arkadaşının resmini beğenmiş onlar ressamlık okulunu kazanmış ve hitler bu yüzden yahudilerden nefret ediyor ve bütün ünlü tabloları toplatarak yaktırıyor deniliyor.(Berlin deki müzesinede kendi yaptığı resimleri bu yüzden koydurdu deniliyor)
Bence saçma bu güne kadar osmanlı haricindeki bütün Ülkeler ele geçirdikleri bölgede kendi kültürlerinin yayılmasını istemiştir (Moğol ordusu  | Haçlı ordusu)


Ülkesinde Hristiyanlardan çok yahudilerin ön planda olduğunu ve onların hristiyanları yönettiğini gören hristiyan bir çocuk kendi peygamberini öldürenleri yaşadığı ülkeden atmayı istemesi geçerli bir neden değil mi? Her ne kadar cani de olsa hitler kendi yaşadığı zamana göre halkının istediği bir şeyi yaptı. Ve  savaş sırasında her zaman hitlerin yaptıkları ön plana çıktı ama Amerika pearl harbor batırıldıktan sonra  bütün Japon göçmenleri kamplara kapattı(http://tr.wikipedia.org/wiki/Pearl_Harbor_Sald%C4%B1r%C4%B1s%C4%B1#Galeri_3)  bu hiç bir zaman ön plana çıkmadı. Çünkü savaşı onlar kazandı ayıplarını örtebildiler.  ;) 

Adolf Hitlerin sevilmemesinin en büyük nedeni filmlerde ve oyunlarda yıllardır  Bütün yahudileri gaz odalarında  yok ederek eğlenen bir çılgın olarak gösterilmesidir. 


Bayağı uzun oldu hitler hakkındaki bütün yorumları görünce kaptırdım kendimi bir an :DAlıntı
ruslar berline girdiğinde yanındakiler hitlere halkımız da ölüyor dediğinde :
''banane ölüp ölmeyeceklerini bize oy verirken düşünselerdi,biz işimize bakalım'' dedi.

Bir arkadaşımız bunu yazmış ama bu çok hatalı ve yalan olduğu belli bir yazı bunu daha önce pek çok kez internette gördüm tamamen yalan.

Hitler'in ölümü, Kızıl Ordu'nun Berlin'e girmesinin ardından garip bir muammaya dönüşmüştür. Ruslar, cesedin otopsi raporlarından mezar yerine kadar onlarca bilmeceyi arşivlerde hasır altı etmiştirler. Peki neden?...

Kod: [Seç]
Son araştırmalar Hitler`e ait olduğu öne sürülen yanmış kafatasının 40 yaşındaki bir kadına ait olduğunu ortaya çıkardı.
2- Olaydan(Berlin işgali) bir yıla yakın bir süre sonra  sonra savaş sırasında nerede olduğu bilinmeyen bir alman denizaltı sı arjantine gitmiştir ve orada yaşayanlar içinden SS subayları ve bir adamın çıktığını askerlere bildirmişlerdir.


Naziler ile Arjantin arasında nedenini bilmediğim bir bağlantı var.. Pek çok Nazi önderinin izine Arjantin ve Uruguay'da rastlanmıştı hatta MOSSAD teker teker öldürdü bu adamları.. Belki de bir ihtimal Hitler Arjantin'e kaçmıştır kim bilir..
« Son Düzenleme: 07 Mayıs 2010 ; 03:26:54 Gönderen: [YKZa]WarG »

Çevrimdışı Berkince

 • Trevor Philips Industries
 • ***
 • İleti: 1876
 • Eski Rumuz: Brkstyle
 • Kayıt: 19/05/2009
  • Ödüller
Ynt: Tarihteki Önemli Kişiler | Tanıtımı & Resimleri
« Yanıtla #100 : 07 Mayıs 2010 ; 04:16:42 »
Harika bir konuya değinmişsiniz arkadaşlar. :helal:

Çevrimdışı HiTmAn_0796

 • The Lost Brotherhood
 • **
 • İleti: 618
 • Doctor Who
 • Kayıt: 17/07/2007
Ynt: Tarihteki Önemli Kişiler | Tanıtımı & Resimleri
« Yanıtla #101 : 10 Mayıs 2010 ; 19:02:27 »
o kadar akıllıca davrandı ki herkese saldırmadı.azıcık araştırsan sen de bilirdin.
gidip mozambik e saldıracak değil ya. rusya ya saldırdı, fransaya saldırdı, avrupanın çoğuna saldırdı. İtalya ya.
Polonyaya vs.
saldırmadığı önemli ülke mi var. Saldırmadığı diğer diğer devletlerin çoğuna da meydan okudu onlardan korkmadığını, gerekirse savaşacağını söyledi yanılıyor muyum?

Hitlerin asıl amacı Nüklüer bomba değildi nüklüer bomba 10 günde yapılmış birşey de değil. Pek çok kez denenmiş ve bu denemeler için Uranyum gibi avrupa da az olan elementler gerekiyor hitler bunları sağlayamazdı. Hitlerin nüklüer bombadan daha öncelik li bir amacı  Landkreuzer P. 1500 Monster adlı tankı yapmaktı  (http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/0c/P1500_Monster.gif/300px-P1500_Monster.gif)  Tabi yapılması saçma olsa da o dönemlerde güçlü olan almanyanın gücünü yansıtmak içindi. Nüklüer bombanın hitler tarafından yapılması milyonda bir olasılıktır.
Böyle çok teori var. Hatta hitler orta okul yıllarında resim yapmaya ilgi duymuş ve iki yahudi arkadaşı da ressamlık ile ilgileniyorlarmış o zamanlar hitlerin resim hocası olan bir yahudi hitlerin resimlerini değilde iki arkadaşının resmini beğenmiş onlar ressamlık okulunu kazanmış ve hitler bu yüzden yahudilerden nefret ediyor ve bütün ünlü tabloları toplatarak yaktırıyor deniliyor.(Berlin deki müzesinede kendi yaptığı resimleri bu yüzden koydurdu deniliyor)
Bence saçma bu güne kadar osmanlı haricindeki bütün Ülkeler ele geçirdikleri bölgede kendi kültürlerinin yayılmasını istemiştir (Moğol ordusu  | Haçlı ordusu)


Ülkesinde Hristiyanlardan çok yahudilerin ön planda olduğunu ve onların hristiyanları yönettiğini gören hristiyan bir çocuk kendi peygamberini öldürenleri yaşadığı ülkeden atmayı istemesi geçerli bir neden değil mi? Her ne kadar cani de olsa hitler kendi yaşadığı zamana göre halkının istediği bir şeyi yaptı. Ve  savaş sırasında her zaman hitlerin yaptıkları ön plana çıktı ama Amerika pearl harbor batırıldıktan sonra  bütün Japon göçmenleri kamplara kapattı(http://tr.wikipedia.org/wiki/Pearl_Harbor_Sald%C4%B1r%C4%B1s%C4%B1#Galeri_3)  bu hiç bir zaman ön plana çıkmadı. Çünkü savaşı onlar kazandı ayıplarını örtebildiler.  ;) 

Adolf Hitlerin sevilmemesinin en büyük nedeni filmlerde ve oyunlarda yıllardır  Bütün yahudileri gaz odalarında  yok ederek eğlenen bir çılgın olarak gösterilmesidir. 


Bayağı uzun oldu hitler hakkındaki bütün yorumları görünce kaptırdım kendimi bir an :DBir arkadaşımız bunu yazmış ama bu çok hatalı ve yalan olduğu belli bir yazı bunu daha önce pek çok kez internette gördüm tamamen yalan.

Hitler'in ölümü, Kızıl Ordu'nun Berlin'e girmesinin ardından garip bir muammaya dönüşmüştür. Ruslar, cesedin otopsi raporlarından mezar yerine kadar onlarca bilmeceyi arşivlerde hasır altı etmiştirler. Peki neden?...

Kod: [Seç]
Son araştırmalar Hitler`e ait olduğu öne sürülen yanmış kafatasının 40 yaşındaki bir kadına ait olduğunu ortaya çıkardı.
2- Olaydan(Berlin işgali) bir yıla yakın bir süre sonra  sonra savaş sırasında nerede olduğu bilinmeyen bir alman denizaltı sı arjantine gitmiştir ve orada yaşayanlar içinden SS subayları ve bir adamın çıktığını askerlere bildirmişlerdir.


Naziler ile Arjantin arasında nedenini bilmediğim bir bağlantı var.. Pek çok Nazi önderinin izine Arjantin ve Uruguay'da rastlanmıştı hatta MOSSAD teker teker öldürdü bu adamları.. Belki de bir ihtimal Hitler Arjantin'e kaçmıştır kim bilir..


atom bombası 10 günlük bir şey değil tabiki de. ama bildiğim kadarıyla epey bir mücadele verdiler amerika ile.
Amerikalılar sabote etti almanyanın çalışmalarını felan. bir sürü şey oldu. Almanya atom bombasını yapmayı başardıktan sonra saldırıya geçseydi daha etkili olurdu dedim. hemencecik yapıverseydi de saldırsaydı demedim ki.

Adolf hitlerin yahudileri gazla öldürmesi olayının yanısıra kazanlara atıp yakması da önemli bir etken.(yahudiler veya başkaları tarafından sevilmemesinde)

Ayrıca dediğin gibi Mossad nazi komutanlarının çoğunun peşine düşüp onları yok etti. Çoğunu tutuklayıp idam etti. Bunla ilgili film de vardı hatta. Gerçek bir olayı anlatıyordu.

Bence ne kadar çabalansa da hitlerin asıl amacını, ölümünü vs. bulunamayacağına inanıyorum. Belki hepsini bilenler vardır ama kamuoyuna duyurmak istemiyorlardır. İstihbarat servisleri böyle bilgileri neden komuoyuna duyursunlar ki.

Çevrimdışı tecnocu weled

 • The Lost Brotherhood
 • **
 • İleti: 1314
 • Kayıt: 06/12/2009
Ynt: Tarihteki Önemli Kişiler | Tanıtımı & Resimleri
« Yanıtla #102 : 20 Mayıs 2010 ; 23:38:21 »
adolf hitlerin başı ne öyle konuşmasını ilk defa duydum.hala hitler'le ilgili iddialar var

Çevrimdışı Dritte-Reich

 • The Lost Brotherhood
 • **
 • İleti: 1749
 • "Why did I move
 • Kayıt: 02/01/2009
Ynt: Tarihteki Önemli Kişiler | Tanıtımı & Resimleri
« Yanıtla #103 : 22 Mayıs 2010 ; 00:14:08 »
1945 Yılında A.B.D askerleri Alman döküman arşivine girmiş.Orada 1941 yılında Hitler'in Türkiye'ye gireceğinden bahsediliyormuş.
PSN: Dimensions34

Çevrimdışı Hertz

 • O'Neil Brothers
 • İleti: 9
 • Kayıt: 25/05/2010
Ynt: Tarihteki Önemli Kişiler | Tanıtımı & Resimleri
« Yanıtla #104 : 28 Mayıs 2010 ; 01:58:06 »
"Ne kadar doğrudur bilemem ama Adolf hitler'in  cesedinin berlinde değil brezilya da ki evinde hastalıktan öldüğünü ve yanındaki 4 askerinin onu yaktığını sonradan oraya gelen Amerikan askerlerinin herhangi bir tapınma vb. durumlar oluşmasın diye kemikleri ve eşyalarının pek çoğunun imha edildiğini okumuştum. Ve brezilyada 5 yıl boyunca avrupayı - amerika ve asyayı yani her yeri ele geçirmek için tek tek her koşula göre planlar yapmış (yani kafayı biraz bu olayla bozmuş yenilgisinden sonra)  Ve bu planların pek çoğu kusursuz olduğu için pentagon da saklanıyorlarmış. Ne kadar doğru bilemem çok önceden bir kitapta okumuştum cesedini ruslara vermek yerine sanırım atlantik okyanusuna 150 kg bir ağırlık ile hitlerin ve karısının kemiklerinin atıldığı yazıyordu. "


Ben hiç birine inanmıyorum hitler kafasına sıkıp intihar etmiştir ama avrupalılar o kadar korktular ki öldüğüne inanamıyorlar sanki bunca yıl sonra tekrar geri gelebilecekmiş gibi teori uyduruyorlar.  
« Son Düzenleme: 28 Mayıs 2010 ; 01:58:18 Gönderen: Hertz »