Haberler:

Gönderen Konu: Miami Vice City - Süper Senaryo 80'ler geri dönüyor !!!!  (Okunma sayısı 6314 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı  Santino Forelli 

 • O'Neil Brothers
 • İleti: 69
 • Vercetti Crime Famil
 • Kayıt: 08/08/2011
Öncelikle Moderatör ve Yönetici arkadaşlarından Sadece tek bir isteğim var Lütfen bu konuyu mod galerisine taşımayın çünkü daha mod ile ilgili bir durum yok sadece proje.. Ayrıca orada çoğunlukla San Andreas Konuları Bulunuyor bu konular pek rağbet görmüyor Lütfen Sadece tek isteğim bu tartışma ve sorun olmayacağından emin olabilirsiniz..
Merhabalar arkadaşlar.. bilirsiniz vice citynin senaryosu artık eskidi ama o güzel senaryo yerine şimdi daha muhteşemi gelecek.. Vice City Miaminin Sanal Yansıtması olduğu için bakın bakalım... Ne Geldi Aklımıza
Benim birkaç arkadaşım bulunmakta (Amerikalı,Rus ve İspanyol) Bunlar Mod Yapımında Çok Becerikli ve İyiler..
Bu fikir aklımıza geldi ve de projesini başlıyoruz Vice Citynin Senaryosu Miami Vice'ın Senaryosuna Dönüştürülecek ama nasıl mı işte..
Downtown VCPD Organized Crime & Narcotics Brueau VICE Department


Buyrun... :) Zenci = Lance Vance'i Seslendiriyor.. Buradaki Rolü Dedektif Ricardo ''Rico'' Tubbs
Dedektif James ''Sonny'' Crockett'in ortağı Ülkemizde bu dizi TRT ve STAR 1 de yayınlanmıştı..
TRT'de Kanun Namına ismiyle yayınlandı daha sonra STAR 1(O zamanki Adı Magic Box- Şimdiki Adı Star Tv)'e kaptırdı... STAR 1 Orjinal İsmiyle Yayınladı.. Dublajlı Olarak her iki kanal da keşke bulsa da izlesek Dublajlısını :)

Unutmak Mümkün mü bu sahneleri ? INTIKAM ZAMANI ! Aşağıdaki Zencinin Sesini Hatırladınız mı ? Lance Vance :) Phil Collins - In the air tonight Şarkısıyla Süper yoğurulmuş bir sahne !

Benzerliğe Dikkat;
Üstteki Binanın içi oluşturulacak ve içeriye girilebilecek, Tüm Ekibin Araçları Park Bölümünde Olacak..
Hud Düzenlenecek Arama Seviyesi Kaldırılacak.. Arka Tarafa VICE Ekibinin Araç Park Yeri Yapılacak.. Ön Tarafta Devriye Araç ve Minibüsleri Bulunacak.. Görev Çıkışında Arabaya ihtiyaç olacaksa Arka Taraftan Otoparka Doğru Bina Çıkış Bölümü Oluşturulacak o Görev İçin Oradan Hemen Çıkıp Araçlara Atlıyıp Görevi Yapacağız..
İçeride Silahlar Olacak.. Kıyafetler Değiştirilebilecek.. Miami Vice'ın Her Sezonlarına Göre Kıyafet ve Saç Tipleri Yapılacak.. Sesler diziden alınıp düzenlenip oyun için kullanılabilir hale getirilecek.. stüdyo programlarıyla cutsceneler oluşturulacak.. Üst kısımda helikopter olacak.. Grand Theft Auto ve Tommy Senaryosu ile iglili Tüm Objeler Kaldırılacak.. (Hotel,Kayıt Yerleri vs.) Ancak Eğer İstek Olursa Tommy Şehirdeki Bir Mafya Babası Olarak Konağında Bulunacak ve Bu Faaliyetleri Yüzünden Ekibimiz Enseliyecek (Frank Mosca  = Tommy Vercetti yada Sonny Forelli İsteğe Göre Netlik Kazanacak o..)
Frank Mosca

ve txd olarak Modeller Düzenlenecek.. Frank Mosca ile ilgili bilgi;http://miamivice.wikia.com/wiki/Frank_Mosca


Üstteki Polis Modellerinin Kopyaları - Miami Vice Squad'a Çevirilecek.. Bölgelere Biz Müdahale Edeceğiz Yardıma İhtiyacımız Olduğunda Destek Çağırabileceğiz.. (Cleo vs scriptler ile yapılacak)

Sırt Silah Kapları.. Silahlar.. Oyuncular Sonny ile Ricardonun kendilerine ait Silahlarını Kullanacak ve mermisi diğerlerinden fazla olacak.. yerden silah ihtiyacı olduğunda,diğer silahlar da alınabilecek teargas vs..

Downtown VCPD Organized Crime & Narcotics Brueau VICE Department ile ilgili bilgi için;
http://gta.wikia.com/Downtown_Police_Station

http://gta.wikia.com/VCPD_Cheetah

Yeni Senaryolu Oyunumuzda Kullanılacak Araçlar;


(Stinger'ın .txd ve .dfflerini daytonaya göre ayarlayacağız..)
İlk bölümler;Stinger - Ferrari Daytona Spider olarak text de değiştirilecek..
Diğer Bölümler;(Cheetah - Ferrari Testrossya Dönüştürülecek .txd ve .dfflerden Görüntüleri Kaliteli Olacak ve Orta Düzeyde ENB Pc Kasmaması için..)
VCPD Cheetah - Ferrari Testrossa Olarak text de değiştirilecek sireni kaldırılacak.. ( Dizi Undercover Cop yani Gizli & Sivil Narkotik ve Organize Suçlar Şubesi Dedektifleri Oldukları İçin Siren Kullanımı Saçma olur bir uyuşturucu alıcısı gibi davranırken ne yapacağız siren mi açacağız ? Testarossa ile Stinger Uçuyor Zaten :) Stinger ile kodlarda oynarız birkaç model yaratmak düzenlemek cutscene editlemek Downtowndaki VICE Departman Şubesini Girilir hale getirmek çok basit işler edit başka birşey yok script ve program bilgisi yani :) )


İşte birçok yer dizidekine çok benziyor bu yüzden senaryosunun tamamı Miami Vice Dizisinin Senaryosuna Çevirilecek.. Text Models vs.. Cleo modundaki hünerimi Saint Burak Bilir ama daha ne hünerler var ben ve ekibimde..


Aslında bu dizi halinde yapıldı ama pek bir genişlikte değil bu yüzden pek keyif vermiyor..

Miami Vice Senaryosu ile pek bir alakası yok yani kafadan sallama yapılmış üstteki

Diziden Bölümlerin Klip Videosu;


İşte Parodi; Yukarıdaki Aynı videonun klibi Oyundan;


Unutmak Mümkün mü bu sahneleri ? INTIKAM ZAMANI ! Aşağıdaki Zencinin Sesini Hatırladınız mı ? Lance Vance :)


Daytona Patlatıldıktan Sonra Testrossanın Gelmesi; Organized Crime & Narcotics Brueau VICE Department

Canlandıracağımız Karakterler..
Dedektif James ''Sonny'' Crockett ve Dedektif Ricardo ''Rico'' Tubbs

(Kullandığı Silahlar;Bren Ten Marushin, ve ayak bileğinde özel durumlar için Detonics Combatmaster)
(Kullandığı Arabalar;Sezon 1;1972 Ferrari 365 GTS/4 Replica 'Daytona Spyder' Corvette-based replica
Sezon 2;1986 Ferrari Testarossa)

(Üstteki resimde Sonny Uyuşturucu sevkiyatını basarken adam tozu sonnye sıçratıyor o yüzden :) )
(Karakteristik özelliği;Miami Vice'ın Başrol Karakteridir.. Sportif bir kişiliğe sahiptir.. İlk sezonda Ferrari Daytona Spider,ikinci sezonda Ferrari Testarossa kullanmıştır.. Don Johnson Dizide Dublör Kullanmamıştır.. Çok Yeri Geldiğinde Delikanlı Aynı Tommy Vercetti Ama Ondan Daha Delikanlı.. yeri geldiğinde neşelidir Sonny & Rico Ayrılmaz ikildir..)
Dedektif James ''Sonny'' Crockett ; (Dizinin Başrolü Don Johnson Tarafından Canlandırıldı.. Sonny Crockett bir çocuk babası eşinden işindeki zorluklar ve tehlikeler nedeni ile ayrılmak zorunda kalmış ama hala eşine karşı birşeyler hisseden bir Vice Polisidir.. Ortağı Eddie Riveranın Gözü önünde havaya uçması onu derinden sarsmıştır.Ortağını Calderone İsimli Uyuşturucu Baronu Öldürtmüştür.. Bunun Üzerine Ricardonun Abisinin Katilinin Miamiye Geldiğini Öğrenip Bizzat Kendinin küçük bir numarayla Miamiye gelmesiyle Sonny ile tanışır ve olaylar ikisini tecrübeli ve unutulmayacak bir ikili olmasına sebep olur... Vice Departmanındaki Calderone bağlantılı köstebeğin Vice DEA bölümü teğemeni olan Scott Wheeler Olduğunu Öğrenmesi Üzerine İntikam Serüveni Başlar.. Hedef Calderonu yakalamak ve bunların hesabını sormaktır!!!)

(Karakteristik Özelliği; Miami Vice'ın İkinci Başrol Oyuncusudur,Sonny'in aksine daha çok klasik tarzı sever klasik pompalı klasik pistol magnum gibi klasik arabalar.. ama otomatik pompalıya geçmiştir.. Sonny Sırt Silah askı kabı kullanırken Ricardo ilk sezonda sadece magnum kullanırdı ve kayışına takardı daha sonra o da pompalı için sırt silah askı kabı kullandı ayrıca magnumu da taşırdı ve donanımını geliştirdi... Sonny ile Miami Vice'ın olmazsa olmazlarındandır..)
(Kullandığı Silahlar;Pistol;Smith & Wesson Model 38 "Bodyguard" Shotguns; Ayak bileğinde özel durumlar için.
Genel Pistol;Smith & Wesson Model 36 "Chief's Special"
İlk sezon;Sawn off double barreled shotgun)

(kullandığı Araç;1964 Cadillac DeVille Convertible)(Üstteki Resimde Dedektif Ricardo Tubbs Ayak Bileğindeki Silahı Özel Durumda Kullanırken..)

Dedektif Ricardo ''Rico'' Tubbs; (Philip Michael Thomas Tarafından Canlandırıldı(Lance Vance'i Seslemdiren Adam) New york'da silahlı soygun ve cinayet masasında çalışan bir dedektiftir.. New York Vice Bölümünde çalışan abisi Dedektif Rafael Tubbs'un gözleri önünde öldürülmesiyle Calderone'dan intikam almayı kafasına kazımış bir polistir.. Abisinin tavsiyeleri ile iyi bir polis olur.. Abisi Öldürüldükten sonra Calderone'u takip eder bir gece klübünde numara çeker ve tuvallette kıstırmaya çalışır ama işler sarpa sarınca Calderone  Miamiye kaçar.. Bunu öğrenen Ricardo Tubbs Miamiye Abisinin ismini kullanarak,Miami Vice Departmanı ile Sahte Yazışma yaparak miamiye gelir.. Sonny ile karşılaşmasında Sonny'in ortağı Eddie ve Abisi Rafael Ölmüştür.. Sonny ile arasında tatlı bir kovalamaca yaşanır.. Sonny'nin teknesini alıp kaçar tüm senaryoyu burada anlatmayayım oyunda hepsini göreceksiniz.. Sonny ile karşılaşır aralarında uyuşmazlık olduğunu düşünen Sonny ile tatlı tartışmalar yaşa da Eddie'nin ölümü ve Scot Wheeller'in köstebek olduğu ortaya çıkınca beraber çalışmaya karar verirler calderonu yakalarlar tubbs calderone'u tetiğin ucunda bekletir.. Calderone Tubbs ile polis olduğu için dalga geçer (Hadi Zavallı Polis,Tutukla beni gibisinden)
Sonny'nin ''Bunu yapma dostum,bu şekilde olmaz demesi üzerine'' tetiği çeker ama bilerek yana ıskalatır ve Calderone götürülür ancak Kanunlar nedeni ile Hakim kefalete bağlarsa serbest kalacaktır Calderone'u teslim almaya geldiklerinde Calderone'un Nezarethaneye Hakim getirttiğini öğrenen ikili hemen peşine düşer ama Calderone ile aralarında mesafe olduğu için Calderone hafif görülecek uzaklıktan Sonny ve Rico varında dalga geçer gibi güler ve deniz uçağıyla Miamiden kaçar ... bu bölüm bu şekilde biter Sonny,Rico'ya New York'da dönmen gereken bir işin var der ama Tubbs Dalga Geçme,Hadi orada Crockett,NYPD benim bu numarayı çektiğimi öğrenirse (Abisinin İsmini Kullandığını) Rozetimi elimden alır der ve Sonny ile arabada giderken Sonny Güneyde Emniyete Katılıp Kariyer Yapmayı Düşündün mü sorusunun üzerine Rico;''Olabilir,Olabilir'' Demekte ve Sonny ile Ricardo artık birbirine ısınmışlar ve gülüşüyorlardır.. İlk Bölüm Böylece Biter Ve Büyük 5.Sezon Hit Çeken macera başlar..

Teğmen Martin Castillo


(Karakteristik Özelliği;Cool ve Canayakın bir kişiliktir.. Herşeyi zamanında yapar.. iyi komuta eder Miami Vice'ın En başarılı isimlerindendir..Klasik giyinir.. )
(Kullandığı Silahlar;Colt Trooper MK V)Teğmen Martin Castillo;(Edward James Olmos Tarafından Canlandırıldı..DEA'e bağlı olarak Tayland'da uyuşturucu ile mücadele eden en başarılı polislerdendir ancak CIA'den bir ajan ile hep tartışması olmuştur.. CIA Torbacılar ile genelde general oluyor.. Tayland Generalimiydi Neydi Diplomasi ayağına İyi Yol Bulur ama DEA Bununla mücadele eder bu yüzden DEA'den uzaklaştırılmıştır.. hatta bir bölümde bu general Miamiye geliyor ve Castillonun Aşığ olduğu Kızı da Koz Olarak Kullanıyor.. O CIA Ajanı da başa bela alıyor yine Ama Sonny ve Ricardo Haddini Bildiriyor o CIA Bozuntusuna..
En Cana yakın ve Lider Özellikli bir teğmendir!! Kesinlikle Bu Ekibin Hiçbir Üyesi Yolsuzluğa Karışmamaktadır
(Scott Wheeler Dışında.. Görevden Atıldı Scott))

Teğmen Lou Rodriguez (Gregory Sierra Tarafından Canlandırıldı.1.Sezon 3 veya 4.Bölümde(Numarasını Unuttum) Calderone'un Gönderdiği Suikastçi Tarafından Öldürüldü.. Sonny'e Teknesine Bakan Gökdelen Binasından suikast yapacakken Teğmen Lou Suikastçinin Gözlüğünün Yansımasını Farkeder.. Suikastçi daha öneceden suikast yaptığı bölgede listeyi düşürmüştü ve listede Sonny'de vardı.. Bunun yüzünden Teğmen Lou;Sonny'i,Oğlu Billy ve Eski Karısı Caroline'ı Sıkı bir Korumaya Alır.. Sonny çalışmaya devam etmek istese de Lou Israr eder Sonny yine Kabul etmez ve bu bir emirdir diyince  Sonny kabul etmek zorunda kalır.. teknesinden birkaç eşyasını alırken Lou Eşlik etmek ve Bazı bilgiler almak için Teknesine Gelir Suikastçi Hazırdır.. Tam Tetiği Çekecekken Telefon Çalar Suikastçi Bir An Geri Adım Atar Sonra ise Lou Gökdelenden Yansıyan bir parlama farkeder ve aklına suikastçi gelir Sonny'i kurtarmak için üstüne atlayım derken kurşun Lou'ya İsabet eder yani bir anlamda Kendisi Siper Eder.. işte sadık bir polis ve dost budur. Amiri olmasına rağmen aynı dönem mezun oldukları için aralarında rütbe işi sökmez.. Bu nedenle pek fazla samimidirler...)Uluslararası Terorist  Ludovici Armstrong - Teğmen Lou'yu snip tüfekle öldürdükten sonra Sonny'in karısının ve çocuğunun beraber olduğu zamanı kolladı ama Sonny Crockett Tarafından öldürüldü..

Ludovici Armstrong Bir Arabaya Suikast Düzenlerken
Suikaste Uğradığı an ve yaralandığı kısım..


Terorist  Ludovici Armstrong - Sonny Crockett'in Evinde Ateş Açarken..

Alttaki Resimde; Sonny Crockett - Ludovici Armstrong isimli Teroristi Vururken..


Öldürüldükten sonra yerine DEA için tayland'da bir süredir görevde bulunmuş soğukkanlı cool bir Teğmen Martin Castillo gelir ve Lou Kadar Sadık ve Liderlik Özelliği Bulunan Bir Teğmendir Dizinin Bitimine Kadar Castillo  Teğmen Olarak Görevini Sürdürür..


Detektif Lawrance ''Larry'' Zito
(Karakteristik Özelliği;Espritüel Çaylaş ve Şakacı bir kişiliğe sahiptir.. Stan ile iki çaylak konumundadırlar.. Ama yeri geldiğinde ikisi de işini iyi bilir :) )
(Kullandığı Silahlar;Smith & Wesson 659)
(Kullandığı Araç;Dodge Ram Van)

(John Diehl Tarafından Canlandırıldı
Ekibin Çaylak Polislerinden biri olan Zito ve Switek iki kankadır.. Sonny ile rico yada Gina ile Trudy gibi ekibin neşe kaynağıdır.. 3.Sezonda Uyuşturucu Baron'u Oswaldo Guzman'ın Adamları Tarafından Gizli Görevdeyken Koluna Uuyuşturucu Enjekte Edilerek Öldürülür Switek Bunun Üzerine Çok Sevdiği Ortağının intikamını alır ve alış veriş merkezi çatışmasında Oswaldo Guzman kıstırarak 5-6 el ateş eder Guzman Ölmüş olsa bile durma ve ceset pencereden aşağı düşene kadar ateş etmeye devam eder hiç gözünü kırpmadan.. Ortak Sevgisi bu olsa gerek ...)

Aşağıdaki Videoda Stan Switek - Larry Zitoyu Ölü Olarak Bulurken..
http://www.dailymotion.com/video/xe1ubz_miami-vice-the-death-of-larry-zito_shortfilms
Aşağıdaki Videoda Sonny Crocektt - Stan Switek Larry Zito'nun Katili Guzman'ın Alışveriş Merkezinde Olduğunu Öğrenirken.. Almanca Dubaljlı Versiyonu; Stan Switek - Oswaldo Guzman'ı Öldürüp Ortağı Larry Zito'nun İntikamını Alırken...


Dedektif Stanly ''Stan'' Switek
(Michael Talbott Tarafından Canlandırldı)
(Karakteristik Özelliği;Şakacı ve çaylak,espritüel ilk bölümde Teğmen Lou Zito ile Switek'e fena fırça atıyor :)
Bkz;Lt.Lou;Çocuklar,sizin gerçekten hastalıklı bir espiri anlayışınız var..)
(Kullandığı Silahlar;Browning Hi-Power)
(Kullandığı Araç;Dodge Ram Van)

Ekibin Diğer Çaylak Polislerinden Birisidir Zito Ortağı ve Kankasıdır Zito Öldükten Sonra İntikamını Feci Bir Şekilde Alır daha sonra Depresif ve Soğumuş bir yapıya bürünür ama Sonny ve Ricardo Onu hep teselli etmeye çalışır.. İş Göreve Geldimiydi Akan Sular Durur.. Suç İşlemiş Bir FBI Ajanının kaçarken durduğu Stan(Vice Ekibi Peşindeydi) Kimliğini Gösterip federal ajan olduğunu söylemesi üzerine Stan Switek - Vice you're Busted demesi yardıran bir repliğidir.. (Stan Switek - Vice Departmanı - Turuklusun :) )Dedektif  ''Gina'' Navarro Calabrese
(Karakteristik Özelliği;Espritüel bir kişiliğe sahiptir ama bazen Hırçınlaşabiliyor..)
(Kullandığı Silahlar;Smith & Wesson Model 36 "Chief's Special")(Saundra Santiago Tarafından Canlandırıldı.Gina Ekibin Tartışılmaz en güzel ve En Karakterlilerinden..Sonny ile kısa bir ilişkisi olmuştur.. Sonny ile aşk yaşamıştır da diyebiliriz.. Annesini Hiç tanımamıştır.. Sanırım Meksikada bir Pavyon gibi biryerde şarkı söylerken Babasıyla evlenmiş bir bölümde çıkıyordu bu.. Gina Trudy'in Kankasıdır! Başarı ve iyi bir Vice Polisidir.. Sonny ile aşkları olağan olmayan nedenlerden dolayı bitse de Sonny Hep Ona Melek gibi değer vermekte ve Korumaktadır..)

Sonny ile tartışmalarından sonra Sonny'nin dolabına koyduğu çiçeği alıp Sonny ile gözgöze gelirken..Dedektif ''Trudy'' Joplin
(Karakteristik Özelliği;Espritüel Ricardo ile genelde çok iyi anlaşırlar,Bazen Hırçınlaşabiliyor...)
(Kullandığı Silahlar;Smith & Wesson Model 36 "Chief's Special")(Olivia Brown Tarafından Canlandırıldı.. Trudy Ekibin Bir Zenci Irklı Üyesi Daha Ricardodan sonra ikinci olarak..
Ricardo ile ilk bölümde tanıştıktan sonra sanırım bir gece birliktelik yaşadılar ama ekrana gelmedi.. sadece söz edildi.. Trudy Başarılı Dürüst ve Ginadan Sonra en Etkili Vice Dedektifidir.. Gizli Görevlerde Gina ile Kamufile Olurlar.. Özel Hayatı ile ilgili biriyle aşk yaşadı sanırsam ama o kişi kimdi pek hatırlayamıyorum şuanda Miami Vice Wikiyi incelemek gerek..)

Tüm Silah bilgileri için;http://www.imfdb.org/wiki/Miami_Vice_-_Season_2
Dizi emin olun çok güzel.. daha gelişmeleri paylaşacağız;(modelleme,vs vs)
Aşağıdaki Videolar'a bir göz atabilirsiniz.. Organized Crime & Narcotics Bureau


Scott Wheeller'in Köstebek olduğu deşifre olduğu an;

Süper Sahnedir.. Phil Collins iyi yoğurmuştur bu sahneyi şarkısıyla tam da intikam şarkısı
Phil Collins - In the air tonight
Ayrıca Grand Theft Auto Vice City'de çalan

Emotion 98.5 de Crockett's theme bu dizi ile ilgili Sonny Crockett's theme çalıyor ve oyunda çalan tüm şarkılar
çalıyor yeni senaryoda da bunları ayarlayacağız..

Şimdilik Bu Kadar yazıyor ön bilgi bu Oyunda kullanılan araçlar scriptler modellemeler cutsceneler,sesler hepsi gelecek.. beklemede kalın..« Son Düzenleme: 31 Ağustos 2011 ; 22:14:06 Gönderen: Santino Forelli »


Reklamlar


Çevrimdışı besiktas95

 • O'Neil Brothers
 • İleti: 72
 • www.gtaturk.com
 • Kayıt: 05/11/2010
Ynt: Miami Vice City - Süper Senaryo 80'ler geri dönüyor !!!!
« Yanıtla #1 : 31 Ağustos 2011 ; 02:33:13 »
Başarılar...

Çevrimdışı  Santino Forelli 

 • O'Neil Brothers
 • İleti: 69
 • Vercetti Crime Famil
 • Kayıt: 08/08/2011
Ynt: Miami Vice City - Süper Senaryo 80'ler geri dönüyor !!!!
« Yanıtla #2 : 31 Ağustos 2011 ; 16:35:57 »
Sağolun.. Evet arkadaşlar herkesin yorumları bu kadar mı ? niye kimse yorum beyan etmiyor yada soru sormak istemiyor ?

Çevrimdışı MasterG

 • Ballas
 • *****
 • İleti: 4863
 • Kayıt: 24/04/2011

Çevrimdışı 4Honour

 • O'Neil Brothers
 • İleti: 62
 • Kayıt: 07/08/2010
Ynt: Miami Vice City - Süper Senaryo 80'ler geri dönüyor !!!!
« Yanıtla #4 : 02 Eylül 2011 ; 14:57:45 »
başarılar diliyorum vice city'nin senaryosundan sıkılmıştım yapım biter bitmez indirmeyi düşünüyorum.

Çevrimdışı Croldian

 • Moderatör
 • *****
 • İleti: 8608
 • Kayıt: 07/05/2011
Ynt: Miami Vice City - Süper Senaryo 80'ler geri dönüyor !!!!
« Yanıtla #5 : 05 Eylül 2011 ; 17:00:59 »
Diğer oyunlara daha çok ilgi var. Böyle güzel modlar arada harcanıyor. Başarılar diliyorum :)

Çevrimdışı denald

 • The Lost Brotherhood
 • **
 • İleti: 1880
 • Kayıt: 21/05/2011
Ynt: Miami Vice City - Süper Senaryo 80'ler geri dönüyor !!!!
« Yanıtla #6 : 05 Eylül 2011 ; 21:50:38 »
Başarılar...

Çevrimdışı  IroniQ 

 • The Lost Brotherhood
 • **
 • İleti: 865
 • !!..Atam İzindeyiz..
 • Kayıt: 10/06/2010
Ynt: Miami Vice City - Süper Senaryo 80'ler geri dönüyor !!!!
« Yanıtla #7 : 06 Eylül 2011 ; 15:02:03 »
Proje güzel ama modellemeyi katil etme Final Justice'teki gibi 80'lere ait arabalar kullanırsan güzel olur ayrıca İspanyol arkadaşın silah yapımcısı
Commando Funebrero'mu onun oyun için yaptığı silahlar çok iyi oluyor ve oda ispanyol. Mod yapımcısı yabancıları tanımayı isterdim ama tanımıyorum maalesef.
Ha yazı çok uzun diye tamamını okuyamadım yanlız bir şey soracam.
Miami Vice orjinal karakterlerini modeleyecekmisin.
Bu arada 80'lere ait araçlar bulabileceğin linkleri Pm'liyorum belki işine yarar belki linkler bu arada bitince indirecem bu modu.
İmzanız kurallara aykırı olduğu için kaldırılmıştır.

Çevrimdışı  cevat2000 

 • Varrios Los Aztecas
 • *
 • İleti: 519
 • Kayıt: 21/08/2011
Ynt: Miami Vice City - Süper Senaryo 80'ler geri dönüyor !!!!
« Yanıtla #8 : 12 Eylül 2011 ; 13:42:22 »
güzel bir seye benziyor basarılar

Çevrimdışı MaKaRoVTs

 • Trevor Philips Industries
 • ***
 • İleti: 1127
 • Rule #1 : The Doctor
 • Kayıt: 30/05/2011
  • ???
Ynt: Miami Vice City - Süper Senaryo 80'ler geri dönüyor !!!!
« Yanıtla #9 : 12 Eylül 2011 ; 13:49:14 »
Pisti Olduk Iyimi :hehe:

Çevrimdışı  Raidance` 

 • The Lost Brotherhood
 • **
 • İleti: 967
 • Kayıt: 08/07/2011
Ynt: Miami Vice City - Süper Senaryo 80'ler geri dönüyor !!!!
« Yanıtla #10 : 01 Ekim 2011 ; 22:26:22 »
Kolay gelsin.

Çevrimdışı dangerius07

 • Varrios Los Aztecas
 • *
 • İleti: 212
 • www.gtaturk.com
 • Kayıt: 27/06/2011
Ynt: Miami Vice City - Süper Senaryo 80'ler geri dönüyor !!!!
« Yanıtla #11 : 01 Ekim 2011 ; 22:36:05 »
Başarılar kardeş. Eğer proje yürürde böyle bir şey ortaya çıkarsa anında indireceğim. VC'nin senaryosundan bıktım. Yeni görevler, yeni arabalar, yeni karakterler... Tekrardan başarılar. :)

Çevrimdışı  siyahşapkalıadam 

 • O'Neil Brothers
 • İleti: 6
 • www.gtaturk.com
 • Kayıt: 18/02/2012
Ynt: Miami Vice City - Süper Senaryo 80'ler geri dönüyor !!!!
« Yanıtla #12 : 29 Şubat 2012 ; 21:15:37 »
yeri burası mı bilmem ama tommy önden bakınca crocket arkadan bakınca tony montana lance vance de önden tubbs arkadan manny rivera
parmak bassak oluyomu

Çevrimdışı  IroniQ 

 • The Lost Brotherhood
 • **
 • İleti: 865
 • !!..Atam İzindeyiz..
 • Kayıt: 10/06/2010
Ynt: Miami Vice City - Süper Senaryo 80'ler geri dönüyor !!!!
« Yanıtla #13 : 29 Şubat 2012 ; 21:56:44 »
Arkadaşlar bu modun tamamlanmasını beklemeyin çünkü bu modu yapan kişiyi tanıyorum ve bu forumla ilgili pek iyi anıları yok bu yüzden bana modu tamamlamayacağını söyledi
İmzanız kurallara aykırı olduğu için kaldırılmıştır.

Çevrimdışı  KnightandCrockett 

 • O'Neil Brothers
 • İleti: 9
 • www.gtaturk.com
 • Kayıt: 08/06/2012
  • Miami Vice Turkiye Sayfasına Hoş Geldiniz - Welcome to The Turkey Community of 80's Popular Iconic TV Series Miami Vice
Grand Theft Auto VC ''Miami Vice Dizisi Oyun Modu''
« Yanıtla #14 : 08 Haziran 2012 ; 02:37:21 »


İyi geceler,öncelikle kısaca kendimden ve amacımdan bahsedeyim sizlere..
Ben bir ''Miami Vice dizisi'' fanatiğiyim! Ayrıca alakalı olarak GTA serilerine de meraklıyımdır ve en sevdiğim seri de Miami havası verdiğinden ''Vice City'' (III ERA SERİLERİNDE) olmuştur. Miami Vice dizisi fanatiği olmamın yanı sıra,bir ''miamiviceonline'' üyesi ve ''miamiviceturkey'' yetkilisiyim.. Aynı rumuz ile http://www.miamiviceonline.com/member.php?10891-Knight-amp-Crockett beni burada bulabilirsiniz..
Şimdi benim bunları buraya yazma amacım tabii ki reklam ya da başka amaç gütmüyor ben kısaca kişisel giriş yaptıktan sonra buraya geliş amacımı ve sizlere bunları yazma amacıma doğru giriş yapıyorum..

Biz yani temsili olarak konuştuğum ''Tüm Dünyadaki'' (Türkiye Cumhuriyeti Dahil) miami vice dizi serisi fanatiklerinin sürekli hayata geçirmeyi planladıkları fakat,yeterli desteği alamadıkları için hayata geçiremedikleri bir projeyi ben sizlere sunmak istiyorum;


Projeye şöyle bir bakacak olursak,bir kaç sene evvel pc ve ps2 raflarında yerini alan ve ''Miami Vice'' ismi ile çıkan vasıfsız sadece bir hatırlatma için yapılmış olan oyunu açıkçası bir miami vice fanatiği olarak asla beğenmedim ve kimseye de tavsiye etmedim! Hiçbir MV fanatiği de bunu oynamaz ve tavsiye etmez!

Şimdi sizlere sunacağım resimle de anlaşılacağı üzere GTA serilerinden ''Vice City'' ilhamını 1980'lerin kült polisiye dizisi ''Miami Vice'' dizisinden aldığı ve böyle bir başarılı senaryo ile ilk kez 2002 yılında karşımıza çıktığı anlaşılacak zaten!


Uzun lafın kısası,biz MV fanatikleri olarak ''Vice City'' oyunun da ölmemesini sağlayıp; ''tıpa-tıp'' dizi versiyonu ile aynı senaryoyu ''Cleo ve diğer araçlar ile'' yazarak ''VC'' oyununu ''MV'' haline getirmeyi ve bunu yaparken de sizlerden ''Nasıl bir proje yönetilir,uygulanır ayrıca bir GTA modu nasıl koordinatli olarak çalışılarak tamamlanır'' bunu öğrenmek için ben burada bu konuyu açmış bulunuyorum!

Ben söylediğim gibi bir www.miamiviceonline.com üyesiyim,bir kaç gün evvel de ''Onbaşı yani Corporal'' rütbesine yükseldim! Sayfadaki Türk MV üyelerinden biriyim sadece ayrıca www.miamiviceturkey.co.cc sayfasının da editörüyüm!

Ayrıca dizinin facebook'daki en popüler sayfası iki ''TÜRK'' tarafından açılmış,tabii ki yabancılar olması sebebiyeti ile ''İngilizce'' kullanımı da oluyor!

http://www.facebook.com/pages/Miami-Vice-Fan-Page/114797678623438

''Hakkında'' kısmına bakarsanız,sahiplerinin ''TÜRK'' olduğunu görebilirsiniz!

Fakat şöyle bir küçük sorun gözüküyor;GTA'nın amacı suç işlemek ama biz MV'a çevirdiğimiz zaman aynı Miami şehrindeki suçlular ile mücadele edeceğiz zaten dizisini bilen,izlemiş olan karakterlerin özelliklerini ve karizmalarını bilen herkes oyunun mükemmel olacağınız bilmektedir!

GTA VICE CITY Miami Vice 1.Bölüm yani açılış bölümü olan pilot bölümü baz alınarak parodi olarak yapılmış!
Phil Collins'in - ''In the air tonight'' adlı parçasının remixi çalıyor..
Ayrıca videodaki araba da dizideki ''Ferrari Daytona Spider'' adlı arabanın aynısı!

İşte dizideki hali
Phil Collins'in - ''In the air tonight'' adlı parçasının orjinal hali çalıyor..


4.Sezon Sonny'nin sıkıntılı olduğu zamanlarda da çaldı bu şarkıı! ilk önceleri aklına Gina şarkı söylerken geliyor tabii ki..


Bir Türk fanatiği tarafından yapılmış bir MV videosu Phil Collins'in - ''In the air tonight'' adlı parçasının action remix'i çalıyor!


Ayrıca ben bir kaç resim koyarak MV ile VC benzerliğini gözler önüne seriyorum;


OCB in Vice City - Downtown ''Organized Crime Buraeu veya Organize Suçlar Bürosu''


Bu da gerçekteki ''dizideki'' hali


Oyundaki Stinger & Dizideki Miami Vice ekibinin kullandığı Ferrari Daytona SpiderOyundaki Vice ekibi Cheetah&Miami Vice ekibinin Ferrari Testarossa
Ayrıca oyundaki Vice polisleri ve örnek alındığı Miami Vice dizisi

Soldan sağa
Çavuş Dedektifler ''Sergeant Detectives'' Ricardo ''Rico'' Tubbs(Philip Michael Thomas) ve ortağı James ''Sonny'' Crockett(Don Johnson)
Onbaşı Dedektifler ''Corporal Detectives'' Stanley ''Stan' Switek(Michael Talbott) ve ortağı Lawrance ''Larry'' Zito(John Diehl)
En sondaki de amirleri Dedektif Teğmen ''Detective Lieutenant'' Martin ''Marty'' Castillo(Edward James Olmos)
Sonny Crockett


Ricardo TubbsStan Switek

Larry Zito

Teğmen Matin Castillo

Bayan üyeler burada alınmamış kareye..
Tabii biraz oyuna koyarken oynama yapmışlar üzerlerinde..

Cast resimlerinden bir-iki resim

Çavuş Dedektifler soldan sağa
''Gina'' Navarro Calabrese&James ''Sonny'' Crockett ile ''Trudy'' Big Booty Joplin&Ricardo ''Rico'' Tubbs

Ayrıca TRT'de yayınlandığı dönemdeki ''Kanun Namına'' ismi ile küçük bir küpür


En son ülkemizde show tv plus ''Türkçe Dublaj'' yayınlamış,buyrun sayfası:http://www.showplus.com.tr/showprogram.aspx?ID=307
Show plus Miami Vice Trailerhttp://www.vidivodo.com/video/miami-vice-yakinda-show-plus-ta/183370

Tüm karakterlerin resimleri:http://www.miamiviceonline.com/vbglossar.php?do=showcat&catid=50

Ayrıca Sonny Crockett'in tüm resimleri:http://www.miamiviceonline.com/vbglossar.php?do=showentry&id=2158
Sonny resimleri part 2.http://www.miamiviceonline.com/vbglossar.php?do=showentry&id=2159
Ricardo Tubbs'ın tüm resimleri:http://www.miamiviceonline.com/vbglossar.php?do=showentry&id=2160
Aldığım bilgiye göre ''Ricardo Tubbs'' ya da gerçek ismi ile ''Philip Michael Thomas'' Lance Vance karakterini seslendirmiş!
Martin Castillo'nun tüm resimleri:http://www.miamiviceonline.com/vbglossar.php?do=showentry&id=2163Ayrıca bu da benim bugün yaptığım resim çalışması
Sonny Crockett ve ortağı Ricardo Tubbs ile arabaları :)Sizden istediğimi anladınız değil mi,bu proje hakkında nasıl koordinatli çalışabiliriz ne önerirsiniz ayrıca biz
GTA TÜRK ve MVONLINE işbirliği ile bunu yapmak istiyoruz! MV TURKEY Sayfası da elbet ki destek verecek

Dünyada daha pek çok MV Online'a bağlı MV sayfası var,hepsini açıklamıyorum ama bannerleri yukariya ekledim!
Ayrıca;Fransa,İtalya,Hollanda,Almanya dörtlüsünün kesinlikle olduğunu söylemeliyim!
Dizinin ülkemizde de pek çok fanatiği bulunmakta,şimdi 80'li yıllardaki bir diziyi bilmek için 50'lik olmak gerekmiyor o yüzden ekşi sözlük,google,çizgiromandiyari vs gibi dizi hakkında Türkçe bilgi veren sayfalardan dizi hakkında bolca bilgi ve yorum bulabilirsiniz!

Ayrıca dizinin yabancı ve ''16-17'' yaşında bir sürü fanatiği var hem VC hayrani hem de MV
birisi benim arkadaşım buyrun bakın
http://www.miamiviceonline.com/member.php?10930-beatleboylevi
Bu benim profilim,ayrıca Joe da yine üstte bahsettiğim yaş grubundaki diğer bir arkadaşım olan mvonline üyesi benim profilimdeki friends list'den görebilirsiniz!
http://www.miamiviceonline.com/member.php?10891-Knight-amp-Crockett
Ben de 50'li yaşlarında değilim,ben de sizler gibi ''16-17'' yaşlarında bir VC&MV tutkunuyum! (Sizler gibi derken yaşınızı kastetmek amacıyla söyledim)

Umarım aklımdakini doğru ifade edebilmişimdir!
Benim MVONLINE sayfasındaki profilim bu,isterseniz inceleyebilirsiniz! Hiç bir sahtekarlık kuşkunuz olmasın isterseniz üye olup PM atın!

Dizinin senaryosu MV'ye çevirilince,sizler de dizi hakkında bilgiye sahip olacaksınız ''oyundaki animationlar vesaire de diziye göre uyarlanacak'' ayrıca dizinin herşeyi ile bir olacak ve vc üzerine kurumu gerçekleştirilecek!

Oyunun son bölümü dizideki gibi ''Freefall'' bölümü,ilk bölümü dizideki gibi ''Brother's Keeper'' bölümü olacaktır,bilgilerinize..


Yorum ve düşüncelerinizi bekliyor ve teşekkürlerimi sunuyorum! Herkese iyi geceler..
Not:www.miami-vice.info sayfası ''www.miamiviceonline.com'' sayfasının diğer bir giriş linkidir!
Not:Sakıncalı bir bölüm varsa,bilgilendirmenizi rica ediyorum!
« Son Düzenleme: 08 Haziran 2012 ; 11:08:24 Gönderen: KnightandCrockett »