Haberler:

Gönderen Konu: GTA SAN ANDREAS bilinmeyenler (Ç Alıntıdır)  (Okunma sayısı 4296 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı blade1985

 • Varrios Los Aztecas
 • *
 • İleti: 345
 • Kayıt: 28/05/2008
GTA SAN ANDREAS bilinmeyenler (Ç Alıntıdır)
« : 16 Temmuz 2010 ; 21:11:44 »
Gta SanAndreas Gizemleri ((ALINTIDIR))

Big Foot(Koca ayak, namı diğer Yeti): Kuzey Amerika' da görüldüğü varsayılan, dev bir maymun vari yaratık. Yeti yani
Söylenti: Oyunla birlikte verilen broşürde, ismi geçen sanatçının adı Bigfoot olduğu için söylentinin ortaya atıldığı düşünülüyor. Görüldüğü var sayılan yerler Mount Chiliad, Flint County ve Whetstone bölgeleri. Shady Cabin ve Back O Beyond sıkça görüldüğü var sayılan yerler. Nette koca ayakla ilgili pek çok video ve resim bulmanız olası, fakat bu söylentinin tamamen fake olduğu Rockstar tarafından açıklandı.
Rockstar yetkilisi Terry Donovan; "There is no Bigfoot, just like in real life. But there is something in the woods" "Gerçek hayatta olmadığı gibi oyunda da koca ayak yok, Fakat ormanda başka bir şey var" Bu sözler koca ayak olmadığına kanıt getirse de, ormanın içinde başka birşey olduğunun merakını da uyandırmıyor değil.
Bigfoot ile ilgili fake resimler:

Yok artık
Koca ayağın sözde ayak izleri:


Loch Ness Gölü Canavarı: Oyunda ilk çıkışından itibaren Fischer's Lagoon bölgesinde görüldüğü iddia edilen canavar.(Nessie) Delillere dayandırılamamış ve Rockstar' ında açıklamış olduğu fake bir söylenti.

Jaws: Oyunda görüldüğü iddia edilen köpek balıkları. Pek çok kişi gördüğü hayvanın oyundaki yunuslar olmadığını ve ısırılarak öldürüldüğünü iddia etsede bu konuda da kesin bilgi bulunmamaktadır. Ama bir diğer söylentiye göre, oyunun kodlarının arasında köpek balığı modellemesinin olduğu bu sırrı doğrular nitelikte. Ayrıca GTA: Vice City oyununda da(yüzülemiyordu) köpek balığı görüldüğü konuşulmakta. PC versiyonunda mod olarak gerçek kılınsa da onun haricinde elle tutulur bir kanıt yok. Büyük ihtimalle fake.
Jaws Video (videoları görüntüleyebilmek için Vtunnel kullanın)

Paslı Tekerlekli Sandalye: Fischers Lagoon' da iskelenin sonunda.
Söylenti: Ufak önemsiz bir easter egg gibi görünsede, bu paslı başı boş sandalye hakkında da yeterince söylenti var. Öncelikle sandalyenin gece 12.00 sularında hafif hafif kıpırdadığı söylenmekte. Ayrıca oyunda Leatherface adlı psikopat katilin varlığını kanıtlayan nesnelerden biri olarak gösterilmekte. Orda olduğu kesin olarak kanıtlanmış olsada, söylendiği gibi hareket ettiği veya leatherface ile bağlantısı olduğu kanıtlanmış değil. Sadece Rockstar' ın filme yaptığı ufak bir gönderme olarak düşünülüyor.
Resim:

Sandalye hakkında geçen san andreas' daki iki vatandaşın diyaloğu;
- Have you seen this disabled chair moving? (Sakat tekerlekli sandalyesini hareket ederken gördün mü?
- No. Have you? (Hayır. Ya sen?
- No. Bye bye! (hayır görmedim. bye.)
- Bye bye! (iyi, bye.)
Ayrıca Rockstar Games' den iki yetkilinin sandalye adına başlattığı gizem avı ve bilmecesi;
"The lake was filled up with rocks and stones, and body was middle of the lake" ( Göl kayalarla ve taşlarla doluydu ve ceset gölün tam ortasındaydı)
Henüz gölün ve sandalyeninde sırrını çözen olmamış.

Ufolar: Area 69 ve Las Venturas' daki Nevada çölü bu söylentiyi en fazla alevlendiren sebepler şüphesiz. Fake olup olmadığı tam olarak kanıtlanmamış ve yetkili ağızlardan tatmin edici cevaplar gelmemiş olsada pek çok kanıt bulmak mümkün.
Ufolarla ilgili San Andreas' daki bir diğer diyalog.
"The aliens are talking from my car radio" (Uzaylılar benimle arabamın radyosundan iletişime geçti )
Kanıtlar: Ufo gizeminin ortaya atılmasını sağlayan çeşitli söylentiler var.
Mesela Las Venturas' da Lil Probe Inn isimli yerdeki gizli bölümdeki harita. Üzerinde 11 yer işaretlenmiş ve her bir nokta Las Venturas ve 69. bölge civarı.
Resimler:


Devlet görevlisi olduğu düşünülen Toreno' nun evinde de buna benzer haritalar ve iletişim cihazları bulmak mümkün. Ayrıca büyük bir kargo uçağını kaçırıp içerisindeki takım elbiseli adamları öldürdüğümüz görevlerde, o kişilerin uzaylı(M.I.B) olduğu ve Toreno tarafından kasıtlı öldürttürüldüğü söylenilmekte.
Fake olmasa da ne olduğu kanıtlanamamış bir resim:

Ufo gören masum köylü CJ' in çektiği video (Vtunnel) (45. saniyeden itibaren hızlıca geçen cisme dikkat edin)

Hayalet Arabalar: Tümsekte durduğu ve o an aşağı doğru yuvarlandığı için hayalet araba izlenimi yaratan Glendale model arabalar. Tamamen gerçek. Sadece şöförü olmadığı ve kendi kendine hareket ettiği için yayılan söylentiler bu şekilde. Yine de yurdum insanı dayanamamış ve bu arabalar hakkında da pek çok söylenti ortaya atmış. Gece Back 'O Beyond bölgesinde bu arabalardan herhangi birini gördüğünüzde, sizi takip ettiğini veya gece görüş gözlüğüyle baktığınız zaman boş şöför koltuğunda yeşil uzaylıların olduğu söylenmekte. Ayrıca bu bölgedeki bazı araçların yanında bulunan elektrikli testere Leatherface söylentisinin varlığını güçlendirmekteymiş.
Resim:

Video

Beverly Johnson(C.J' in annesi) Hayaleti: Kanıtlanmış birşey yok, çok büyük ihtimalle fake.
Bu söylentinin ortaya atılmasındaki sebep Los Santos' daki mezarlıkda buluna hayalet Graffiti. (Yalnızca geceleri görülebiliyor ve fake değil) (Families_4_Life)
Resim:

Ayrıca hayaletin CJ' in evinin mutfağında her gece saat 12.00 sularında, veya PS 2 yada PC' lerin saatlerinin Haloween(Cadılar bayramı gecesi denilen )saatlerine ayarlı olduğunda veya oyunda cuma geceleri(töbe töbe ) görüldüğü söylenmekte. Ayrıca, görülmesede evin civarından uğultularının ve annesinin seslerinin geldiği söylenmekte.

Halka Kızı: 2006 yılında YouTube' da yayınlanan bi video üzerine ortaya atılmış bi hurafe. Bulunan veya kanıtlanan herhangi birşey yok.
C.J' in evindeki televizyonundan bir iki saniyeliğine aniden fırlayıp kaybolduğu söylenmekte. Pekçok video ve birde resim var. Büyük olasılıkla fake.
Resim:

Video 14. saniyeye dikkat!

Las Barrancas, At sesleri: Kanıtlanmamış bir söylenti. Tierra Robada bölgesinde duyulduğu ileri sürülmekte. Söylentinin ortaya atılış nedeni, Rockstar' ın resmi sitesinde mouse u haritada o bölgeye çıkardığınızda çıkan yazı:
Resim:


Yazıda yazana göre; bu bölgede, çölde soyguncular tarafından saldırıya uğrayan ve harap edilen bir köyün, Henry Bolt adında bir generalin yüz atlısıyla kurtarmaya giderken büyük bir uçurumdan düşerek ölmesi.
Yüz atın uğultusu ve bu bölgenin toplu mezar olduğu söylentisi bu yazıdan yola çıkılarak ortaya atılmış.

Seri Katil ve Leatherface: İki farklı Amerikan efsanesinden(!) yola çıkılarak ortaya atılmış bir söylenti. Leatherface, yani kurbanlarını elektrikli testere ile öldürdükten sonra derisinden kendisine maske yapan bir seri katil.
Diğeri ise Ed Gein adında(merak eden google' dan araştırsın, psikopatın önde gideni) Leatherface' e göre daha sapıkça öldürme yöntemleri olan bir katil. (mezar kazıcısı ve ölü sevici)
Leatherface' in, Countryside Shady Cabin bölgesinde, kesik ağaçların yığılı olduğu bölgede görüldüğü söylenmekte. Oyunun ilk versiyonundaki bir hata ile o bölgede, özellikle sisli ve karanlık zamanlarda ürkütücü seslerin duyulduğu söylenmekte. İnternette çok fazla video ve resim dolaşmasına rağmen bir çoğu fake veya PC modu olduğu için hala gizemini korumakta.
Görüldüğü bölgeler: Catalina' nın evi yakınları, Shady Creek, Back O Beyond.
Resim:


Diğer seri katilinde, çölde terkedilmiş mezarlıkta, hayalet kasabada ve ceset torbalarının olduğu yerde görüldüğü söylenmekte.
Resim:


Resimdeki, karakterin gerçek olduğu ispatlandığı gibi, görüldüğü bazı zamanlarda elinde Western Shotgun ile kovalayıp ateş ettiği söylenmekte. Bu resim haricinde kanıtlanmış başka bir kanıt bulunmamakta.
Görüldüğü Bölgeler: Lil Probe Inn yakınları, Las Venturas belediyesi toplu mezarlığı , ceset torbalarının olduğu bölge ve Fort Carson bölgesi.
Video:Ed Gein Referansları
Sonuç itibariyle gerçekte yaşamış bu iki seri katile göndermeler olarak düşünülse de, pek çok oyuncu var olduklarından emin.
CARTEL 1 NUMARA ENBÜYÜK CEHNNEMDEN ÇIKAN ÇILGIN TURK 25 YAŞINDA 100.000 LİK ARABA NERDEN GELDİ BU PARA EN İYİSİ SORMA


Reklamlar


Çevrimdışı mikopi

 • The Lost Brotherhood
 • **
 • İleti: 1306
 • Kayıt: 27/09/2009
Ynt: GTA SAN ANDREAS bilinmeyenler (Ç Alıntıdır)
« Yanıtla #1 : 16 Temmuz 2010 ; 21:20:54 »
güzel olmuş ama bunların yalan çıktığını çoğu kişi biliyordu zaten, ama konuların özeti gibi olmuş :)
Bilgisayar Mühendisliği/Anadolu Üniversitesi - Konya Maarif 53/E

Çevrimdışı  [GZ]ZalamSucuk 

 • The Lost Brotherhood
 • **
 • İleti: 719
 • Yeni Nick: NeFeS
 • Kayıt: 21/04/2010
Ynt: GTA SAN ANDREAS bilinmeyenler (Ç Alıntıdır)
« Yanıtla #2 : 16 Temmuz 2010 ; 21:25:38 »
Güzel Paylaşım...

Eline sağlık ;)

Çocukken Babamın Sert ÇıkışmaLarına AğLardım...
Şimdiyse KaLp YaraLarıma...
Bazen YasakLanan Dışarı OyunLarının Ardından Gözyaşı Dökerdim...
Şimdi KırıLan UmutLarımın...

Çevrimdışı blade1985

 • Varrios Los Aztecas
 • *
 • İleti: 345
 • Kayıt: 28/05/2008
Ynt: GTA SAN ANDREAS bilinmeyenler (Ç Alıntıdır)
« Yanıtla #3 : 16 Temmuz 2010 ; 21:37:23 »
Güzel Paylaşım...

Eline sağlık ;)
afiyet olsun :)
CARTEL 1 NUMARA ENBÜYÜK CEHNNEMDEN ÇIKAN ÇILGIN TURK 25 YAŞINDA 100.000 LİK ARABA NERDEN GELDİ BU PARA EN İYİSİ SORMA

Çevrimdışı youngthug

 • O'Neil Brothers
 • İleti: 123
 • Kayıt: 08/08/2009
Ynt: GTA SAN ANDREAS bilinmeyenler (Ç Alıntıdır)
« Yanıtla #4 : 18 Temmuz 2010 ; 02:12:20 »
paylaşım için sağol ama resim yazıyor ama ben resim göremiyorum yada bilgisayarım dandik :P
« Son Düzenleme: 18 Temmuz 2010 ; 02:12:29 Gönderen: youngthug »