fullPage

fullPage

GTATurk.com olarak 2 yıldır büyük bir gizlilikle üzerinde çalıştığımız GTA V Türkçe Yama projemiz GTAVTurk'ü sunmanın büyük mutluluğu içerisindeyiz.

GTAVTurk için 10'un üzerinde kişi büyük bir gizlilik ile çalıştı. On binlerce satır çevrildi ve çevirmenlere yardımcı olmak adına programcılarımız tarafından 6 adet yardımcı araç programlandı. Çevirilerin kusursuz olması önemliydi ve her ne kadar zamanımızı çok daha fazla uzatsa da Youtube'dan oyunun tüm videoları izlendi, İngilizce yazıları çıkarıldı, Türkçeye çevrildi ve yazılan özel programlarla oyunun içine aktarıldı. Böylelikle konuşmalar arası anlam karmaşası önlenmiş oldu.

Test aşamasında testi yapan arkadaşlarımız sırf çevirmenlere özel 50 adet test videosu çekti. Yapılan hatalar not alındı ve her yeni sürümlerde düzeltilerek ilerlendi.

Daha öncesinde GTA San Andreas ve GTA IV: Episodes From Liberty City yamalarını çıkaran GTATurk.com ekibi olarak bugün GTA V Türkçe yamasını sizlere sunuyoruz. 10 sene önce CJ ile Grove Street'i almaya çalışırken de yanınızda biz vardık, Gay Tony ile Liberty City'nin kralı olmaya çalışırken de size eşlik etmiştik. En nihayetinde bugün Los Santos'un 3 silahşörünün hikâyesine sizlerle birlikte tanıklık edeceğimiz için mutluyuz.

2 senelik emeğimize karşılık olarak forumumuza gelip bir teşekkür ederseniz çok mutlu oluruz, 10.yılımızı kutlamayı da unutmazsınız artık :) Los Santos'u Türkçe yaşama vakti, iyi oyunlar TÜRK OYUNCUSU!
2014 yılında kalp krizi sonucu vefat eden ekip arkadaşımız Emre "Scala" Yayoğlu Anısına...
GTAVTurk Türkçe yamasını indirdikten sonra hem yamayı oyuna entegre edecek hem güncellemeleri kontrol edecek olan GTA V Türkçe Yama adlı aracı kurmanız gerekiyor. Bu araç ile birlikte yamayı tek tuş ile birlikte kurabilir veya kaldırıp oyunu orijinal haline çevirebilirsiniz.

Aracı kurup çalıştırdıktan sonra oyunun yerini belirleyip "YÜKLE" butonuna basarak GTA V'i Türkçeye çevirebilirsiniz.

Oyunun yapımcısı Rockstar Games, GTA V'e güncelleme getirdiğinde Türkçe Yama silinebilir. Eğer silinirse bizden haber bekleyin. Aynı gün veya 1 gün sonra hemen bir güncelleme yayınlacağız, onu indirip aynı yöntemle kurduğunuzda sorun giderilmiş olacak. Bu yüzden sosyal ağlarımızı takip etmeyi unutmayın.

UYARI: Her ihtimale karşı GTA Online'a Türkçe yamayla birlikte girmeyin! GTA Online'a girerken GTA V Türkçe Yama aracından "KALDIR" butonuna basıp yamayı kaldırabilir ve oyunu eski haline çevirebilirsiniz.

v1.6.4 ÇIKMIŞTIR (18.03.2016) Tüm hikaye, rastgele görevler, mini oyunlar, sinema, gerekli internet siteleri, telefon mesajları ve ? görevlerinin çoğu çevrilmiştir. Her türlü geri bildirim için forumumuzu ziyaret edin. Oyun ve Türkçe yama güncellemelerinden anında haberdar olmak için sosyal ağlarımızı takip etmeyi unutmayın.

Yamayı kurmak için 300mb'lık bir oyun dosyası indirmeniz gerekiyor. Nedeni oyun dosyası ayıklanıp içine Türkçe Yama yerleştirilemediğinden tüm dosyanın değiştirilmesi gerekiyor. Sonuçta 60GB GTA V indirilmiş, 300mb'ın lafı olmaz herhalde. :)


DİKKAT: Oyununuz 350.1, 350.2, 350.3, 372.2, 393.2, 393.4, 463.1, 505.2, 573.1, 617.1, 678.1 sürümlerinden birinde olmalıdır.

Aslında bizim Türkçe GTA V sevdamız 2 sene önce başlamadı. Bundan 4 sene önce #TurkceGTAVİstiyoruz adlı kampanya başlatıp 10.000'in üzerinde imza toplayıp Twitter'da TT olup GTATurk önderliğinde Türk oyuncuları olarak Rockstar Games'e sesimizi duyurmuştuk. Sesimizi duyurmakla kalmamış, o dönem Rockstar Games'in yerelleştirme ofisi "Türkçe Bilen Elemanlar" aramıştı. Umutlanmıştık fakat ne yazık ki bu hikâyenin sonu iyi bitmedi. Bu konunun ayrıntılarını daha sonra anlatırız. :)

Ancak umudumuz tükenmiş değil. GTATurk.com olarak 5 senedir Rockstar Games ile iletişim halindeyiz ve Rockstar Games ile bağlantıda olan tek Türk platformuz. Kendileri bizi yok saymıyor, konuşuyoruz, hediyeler alıyoruz, özel içerikler ediniyoruz. Bizde elimizden geldiğince çabalarımızı anlatıyoruz. Türk oyunculuğu ve Rockstar Games arasında tek bağlantı GTATurk.com olarak, Türkiye'deki GTA ve Rockstar Games hayranlığını anlatıyor, yaptığımız işler hakkında bilgilendiriyoruz.

Rockstar Games'e karşı Türk oyunculuğunu hissettirmemiz yanında sizlere de 10 senedir hizmet veriyoruz. Yamalar çıkarıyor, Rockstar Games hakkında tüm gelişmeleri en hızlı şekilde yayınlamaya çalışıyor, makaleler, dokümanlar hazırlıyor, forumlarımızda çeteler ve yardım konusunda buluşmak için uygun ortam hazırlıyoruz.

Siz farketmeseniz de her oynadığınız GTA oyununda modlarımızla, yardımlarımızla, dokümanlarımızla biraz da biz varız. :)

GTATurk.com


EKİP LİDERLERİ
Bora Çitim
Gökalp Yağmur
Serhat Yılmaz

TEKNİK ALTYAPI/PROGRAMLAMA
Anıl Dalgakıran
Emre Özçelik
Eray Orçunus

ÇEVİRMENLER
Anıl Dalgakıran
Atakan Arıkan
Emre Özçelik
Eray Orçunus
Fatih Malakçı
Ferhat Ölçer
Gökalp Yağmur
İpek Güler
Serhat Yılmaz
Okan Lynx

DÜZENLEME
Gökalp Yağmur

TEST
Atakan Arıkan
Eray Demirtaş
Fatih Malakçı

İletişim: gtaturkforum@gmail.com
Sıkça Sorulan Sorular

- Oyununuzu son sürüme yükseltemiyorsanız sırasıyla gta5.exe'ye sağ tık > Özellikler > Ayrıntılar tıklayarak oyununuzun hangi sürümde olduğuna bakın.
Daha sonra buraya tıklayarak o sürüme uygun olan dosyayı indirin ve alternatif kurulum adımlarını uygulayın.

- Oyununuzda mod, trainer vs. gibi ek programlar varsa kaldırın veya oyununuzu yeniden yükleyin.


-WebClient hatası alıyorum. Ne yapmalıyım?

C:\Kullanıcılar\Kullanıcı Adı\AppData\Local\Temp klasöründeki dosyalar klasörünü ve dosyalar1.0.zip dosyasını silin. C:\Kullanıcılar\Kullanıcı Adı\AppData\Local\GTATurk.com ile başlayan klasörü silin. Görev Yöneticisi / İşlemler'den GTAVTurk.exe'yi sonlandırmayı unutmayınız!

(Klasörlerin gözükmesi için gizli klasörleri açmanız gerekiyor.)

-GTA Online durumu nedir?

GTA Online'a modlarla girince banlanma ihtimali olduğundan dolayı Online'a girmeden önce programdaki Kaldır butonuna basarak yamayı kaldırmanız gerekmektedir (kaldırma işlemi anında gerçekleşiyor). Banlanma konusunda kesin bilgiler alındığı zaman GTA Online çevirisi yapılıp güncelleme şeklinde yayınlanacaktır.

-Programın açılmaması durumu ve diğer hatalar için ne yapmalıyım?

C:\Kullanıcılar\Kullanıcı Adı\AppData\Local\GTATurk.com ile başlayan klasörü silin. Görev Yöneticisi / İşlemler'den GTAVTurk.exe'yi sonlandırmayı unutmayınız!

Programla kurulumda sıkıntı yaşıyorum, ne yapmalıyım?

ELLE KURULUM İÇİN BURAYA TIKLAYIN

-Kaldır butonuna basmanıza rağmen oyununuz Türkçe ise ve İngilizceye dönüştürmek istiyorsanız orijinal dosyayı şuradan indirebilirsiniz: v.1.0.678.1 için -
İndirdiğiniz dosyayı GTA V/Update içinde update.rpf ile değiştirin.


GTAVTurk - GTA V Türkçe Yama